Oddzwonimy!Podaj swoje dane, a nasi doradcy skontaktuje się z Toba w najbliższym czasie.

Peeling wodny (Hydroluxx Facial) albo hydrabrazja – najlepszy zabieg oczyszczający 2019

Interesujesz się nowymi metodami dla Twojego biznesu? Wtedy chyba znasz o hydrabrazji  (nazywanej także peelingiem wodnym, aqua-peelingiem), przecież to najpopularniejszy zabieg do oczyszczania skóry w USA, i to znaczy, że wkrótce każdy dobry gabinet kosmetyczny w naszym kraju też będzie go przeprowadzać. Na czym polega metoda, dla kogo pasuje i jak sprawić, by zabieg był maksymalnie skuteczny – opowiadamy w tym artykule.

Czym jest hydrabrazja?

Dla kogo pasuje aqua-peeling (Hydroluxx Facial) i czy ten zabieg ma przeciwwskazania?

Z jakimi zabiegami łączy się hydrabrazja?

Na co należy zwrócić uwagę podczas wyboru urządzenia do hydrabrazji?

 

Czym jest hydrabrazja?

Głowica rączki roboczej może być szorstka i mieć kryształki diamentowe, prążki albo bruzdki spiralne – płyn (może to być czysta woda lub woda z dodaniem środków kosmetycznych) się wzdłuż nich porusza, nabiera prędkości i stwarza mikro-strumień. Podczas kontaktu ze skórą powierzchnia głowicy i płyn działają jako kryształki podczas zabiegu mikrodermabrazji kryształkowej.

Po kontakcie ze skórą płyn roboczy z brudem, resztkami zrogowaciałych komórek i keratyny, łojem skórnym z porów jest zasysany przez pompę próżniową ulokowanej w środku głowicy. Pod wpływem próżni odbywają się jednocześnie eksfoliacja i masaż skóry i mięśni twarzy – napięte mięśnie twarzy się odprężają. To dodatkowo sprzyja wizualnej redukcji zmarszczek, poprawia koloryt skóry (wskutek poprawy krążenia krwi) i podwyższa zdolność komórek do pochłaniania substancji leczniczych (serum, maseczek, kremów).

Jak inne typy dermabrazji, peeling wodny  stawia przed sobą główny cel – usunięcie z naskórka warstwy zanieczyszczeń i obumarłych komórek, które psują wygląd skóry, czynią ją szorstką, suchą i mętną. Dzięki temu, że do oczyszczania można stosować nie tylko wodę, ale też serum kosmetyczne różnego rodzaju, peeling wodny (Hydroluxx Facial) ma dużo szersze możliwości.

Po zabiegu skóra staje się czysta, miękka i świeża. Jej koloryt się poprawia, powierzchnia staje się gładka, wygładzają się zmarszczki (drobne zmarszczki mimiczne mogą w ogóle zniknąć). Efekt jest widoczny natychmiast po zabiegu.

 

Dla kogo pasuje aqua-peeling (Hydroluxx Facial) i czy ten zabieg ma przeciwwskazania?

Głębokie oczyszczanie jest niezbędne dla każdego, niezależnie od typu skóry. Do skóry bardzo suchej i wrażliwej peeling wodny będzie prawdziwym ocaleniem, ponieważ inne typy dermabrazji są dostosowane do mniej delikatnej skóry.

Jak każda inna skuteczna metoda, hydrabrazja ma niektóre przeciwwskazania. Zabieg nie wolno przeprowadzać dla klientów o wysokim stopniu trądzika pospolitego, traumach skóry w strefie planowanego zabiegu, kobiet w ciąży i matek karmiących, po uszkodzeniu nerwu twarzowego, pacjentom z nowotworami. W okresie nasilenia objawów przewlekłych chorób skórnych (egzema, opryszczka, łuszczyca i inne) przeprowadzanie peelingu wodnego również się nie zaleca.

Skuteczność metody, jej bezpieczność i możliwość przeprowadzania zabiegu nawet dla klientów o skórze wrażliwej sprawiły, że aqua-peeling (Hydroluxx Facial) stał się TOP-zabiegiem w USA i Europie.

 

Z jakimi zabiegami łączy się hydrabrazja?

Głębokie oczyszczenie skóry będzie świetną bazą dla jakiejkolwiek maseczki, aplikacji z serum lub koktajlem kosmetycznym.

Z innych metod aparatowych “parą” do aqua-peelingu (Hydroluxx Facial) mogą stać się metody wzbogacające skórę w substancje odżywcze, tlen, witaminy, łagodne techniki odmładzające. Świetne wyniki są obserwowane od takich połączeń:

 

 

Kupić urządzenie do hydrabrazja

 

Producenci zwykle starają się połączyć uzupełniające się funkcje w jednym urządzeniu, dlatego zakup wielofunkcyjnych aparatów pomaga zaoszczędzić pieniądze (kupując jedno urządzenie zamiast dwóch lub więcej), siły i czas kosmetologów, którzy mogą przeprowadzać kilka zabiegów z jednym urządzeniem, i przestrzeń w gabinecie kosmetycznym (w każdym razie, kombajny są dużo mniejsze, niż osobne urządzenia).

 

Zabiegi traumatyczne – peelingi, karboksyterapię, zabiegi igłowe – najlepiej odłożyć na 7-10 dni. Przecież mimo że po aqua-peelingu (Hydroluxx Facial) skóra nie potrzebuje rehabilitacji, eksfoliacja obnaża głębokie i delikatne warstwy naskórka. To jest stresujące dla skóry, nie warto pogarszać jej kondycję korzystaniem z metod inwazyjnych.

 

Na co należy zwrócić uwagę podczas wyboru urządzenia do hydrabrazji?

Zwróć uwagę na to, że urządzenia wielofunkcyjne są droższe, niż urządzenia pojedyncze, za to oszczędzają miejsce w gabinecie i zamieniają kilka aparatów (zazwyczaj drożej jest kupić je pojedynczo, niż nabyć jeden kombajn). Jednak jeśli masz mono-urządzenia wykonujące kilka z funkcji wybranego przez Ciebie kombajnu, jego zakup będzie dublowaniem urządzeń. Dlatego urządzenia wielofunkcyjne dobrze pasują do wyposażenia salonu “od zera” albo pełnej renowacji sprzętu – kupujesz jeden nowy kombajn i sprzedajesz stare mono-urządzenia, z których wcześniej w gabinecie korzystano.

Żeby urządzenie do aqua-peelingu (Hydroluxx Facial) służyło dłużej i miało wysokie wskaźniki efektywności, podczas wyboru aparatu zwracaj uwagę na:

  • moc próżni (minimalnie 60 kPa do jakościowego zasysania płynu roboczego);
  • różne głowice robocze (mogą mieć różną średnicę, powierzchnię z kryształkami diamentowymi, prążkowane, spiralne z gładką tylną częścią). Niektóre modele mają w zestawie kilka typów głowic. Na przykład, Zemits Hydro Luxx jest dostarczany w zestawie z 4 różnymi głowicami, każda ma dwie opcje średnicy (dla dużych obszarów i delikatnej pracy z małymi strefami) – łącznie 8 typów głowic.
  • możliwość ręcznego sterowania trybem pracy (będzie przydatna do indywidualnych ustawień urządzenia), ilość programów automatycznych.
  • jakość materiałów i wykonania (nieprzyjemny zapach gumowych rurek lub plastiku jest znakiem, by się niepokoić, jak i “luźne” złącza, źle wykończone krawędzie paneli plastikowych itd.)
  • ergonomiczność. Praca z urządzeniem ma być wygodna. Wysokość urządzenia i statywów na głowice, kształt rączki roboczej – sprawdź urządzenie w akcji, żeby zrozumieć, czy sprosta Twoim wymaganiom. Test-drive urządzenia można przeprowadzić w show-roomie sprzedawcy.

Między innymi, planując wycieczkę do show-roomu, wybierz nie jedno, ale kilka podobnych urządzeń – wypróbuj każde i już na podstawie testu dokonaj wyboru.

Jeśli zdecydujesz się na zakup urządzenia do aqua-peelingu (Hydroluxx Facial), zwracaj uwagę nie tylko na jakość i charakterystyki urządzenia, ale także na reputację sprzedawcy. Obowiązkowo sprawdź dokumentację techniczną, certyfikaty jakości, zapytaj o warunki obsługi gwarancyjnej.

Dociekliwość i brak pośpiechu podczas wyboru sprzedawcy i modelu urządzenia zaoszczędzą Ci pieniądze i nerwy.