not valid E-mail address
Incorrect Password
Showroom w Warszawie

Oddzwonimy!Podaj swoje dane, a nasi doradcy skontaktuje się z Toba w najbliższym czasie.

Aparat do ultradźwięków

Towary kategorii Aparat do ultradźwięków:

Urządzenie do sonoforezy

Urządzenie do ultradźwięków to obowiązkowy element wyposażenia każdego gabinetu kosmetycznego. Tylko i wyłącznie od wiedzy kosmetyczki zależeć będzie, czy wykorzysta ona w sposób właściwy dobrodziejstwo płynące z używania fal ultradźwiękowych.

Czym są ultradźwięki?

Ultradźwięki to nic innego jak drgania mechaniczne o częstotliwości przekraczającej granicę słyszalności ludzkiego ucha. Zastosowanie ultradźwięków do celów leczniczo - kosmetycznych zapoczątkowane zostało pod koniec dziewiętnastego wieku, kiedy to bracia Curie – Piotr i Jakub odkryli zjawisko piezoelektryczne. W roku 1951 fale ultradźwiękowe zostały na stałe wdrożone do lecznictwa.

Zabiegi oparte na falach ultradźwiękowych są stałym elementem oferty licznych gabinetów kosmetycznych. Wyróżnia się przede wszystkim trzy główne zabiegi, których wykonanie możliwe jest właśnie przy użyciu ultradźwięków, są to:

  • Fonoforeza,
  • Sonoforeza,
  • Peeling kawitacyjny.

Jakie działanie na tkanki wykazują fale ultradźwiękowe?

Ultradźwięki przede wszystkim polepszają mikrokrążenie, co skutkuje zmniejszeniem bólu. Zwiększają również przepuszczalność błon komórkowych, co niweluje wszelkie stany zapalne. Za sprawą ultradźwięków przyspieszona zostaje przemiana materii, usunięte zostają martwe komórki, co skutkuje znakomitym oczyszczeniem skóry, ponadto zmniejszona zostaje kwasowość tkanek, co dodatkowo usprawnia ich regenerację.

Jeżeli chodzi o miejscowy wpływ fal ultradźwiękowych na tkanki, mają one przede wszystkim działanie mechaniczne, w postaci kawitacji oraz wibrowania akustycznego. Nie bez znaczenia pozostaje również ich działanie termiczne, początkujące transport konwekcyjny.

Jakie są wskazania do zastosowania ultradźwięków w kosmetologii?

Przede wszystkim ultradźwięki odnajdą swoje zastosowanie w przypadku zanieczyszczonej i problematycznej skóry, która wymaga natychmiastowego i dogłębnego oczyszczenia. Ultradźwięki mogą okazać się także przydatne w przypadku redukcji cellulitu, rozstępów oraz blizn znajdujących się na całym ciele. Jeżeli chodzi o obszar twarzy ultradźwięki doskonale sprawdzą się przy zmarszczkach, przebarwieniach skóry, zmianach trądzikowych. Powszechne jest również stosowanie ultradźwięków przed operacjami plastycznymi.

Jakie są przeciwwskazania do zastosowania ultradźwięków?

Przeciwwskazaniami są nowotwory oraz stany po ich operacyjnym usunięciu. Nie wskazane jest wykonywanie zabiegów ultradźwiękami w trakcie ostrych procesów i stanów zapalnych oraz stanów gorączkowych. Ultradźwięki nie uleczą pacjenta jeżeli jego stan określić można jako ciężki, zaś jego organizm jest skrajnie wyniszczony. Przeciwwskazaniami objęte są również wszelkie niewydolności krążenia i zaburzenia rytmu serca, a także zakrzepowe zapalenie żył. Z zastosowaniem ultradźwięków powinny ponadto wstrzymać się osoby posiadające rozrusznik serca lub inne implanty elektroniczne, a także kobiety w ciąży czy też karmiące piersią.

Najpopularniejsze zabiegi wykonywane przy użyciu ultradźwięków to: Fonoforeza oraz sonoforeza

Jest to innowacyjna metoda, za sprawą której możliwe jest prowadzenie w głąb skóry leków i substancji aktywnych. Wszystko to odbywa się właśnie przy pomocy strumienia ultradźwięków.

Za sprawą fonoforezy oraz sonoforezy w warstwie rogowej naskórka utworzone zostają specjalne kanały umożliwiające przenikanie w głąb skóry dobroczynnych substancji aktywnych. Zabiegi te zwiększają płynność cementyu międzykomórkowego, ponadto ułatwiają i przyspieszają transport substancji aktywnych w głąb skóryo. Za sprawą fonoforezy oraz sonoforezy możliwe jest także wprowadzenie do organizmu substancji niepolarnych i nierozpuszczalnych w wodzie.

Peeling kawitacyjny

Zabieg ten umożliwia w sposób bezdotykowy i bezbolesny głębokie oczyszczanie skóry, poprzez wykorzystanie zjawiska kawitacji.

Peeling kawitacyjny jest niezwykle przyjazny i łatwy w wykonaniu, z tej też przyczyny zabieg ten wykonać można zarówno w gabinecie kosmetycznym jak i w domu.

Co daje nam zastosowanie peelingu kawitacyjnego?

Przede wszystkim bezbolesne i bardzo dokładne oczyszczenie skóry, za sprawą usunięcia martwych komórek naskórka, zaskórników, wągrów i pozostałości kosmetyków. Przy pomocy tego zabiegu pozbyć się również można licznych przebarwień naskórkowych. Spłycone zostają blizny, zaś poprawie ulega struktura skóry, która to skóra zostaje znakomicie zregenerowana.