Peeling kawitacyjny służy dogłębnemu oczyszczeniu skóry i jest wykonywany w zdecydowanej większości gabinetów kosmetycznych. Zabieg ten można przeprowadzić również w domowym zaciszu, bowiem istnieją dwa rodzaje urządzeń do peelingu kawitacyjnego:
Peeling kawitacyjny złuszcza skórę i wnika w nią głębiej niż konwencjonalne peelingi stosowane w domu, przy czym należy pamiętać, że urządzenie do wykonywania peelingu kawitacyjnego są niezwykle delikatne i bezpieczne.
Zabieg ten przeznaczony jest tak naprawdę dla wszystkich kobiet i mężczyzn, bez względu na typ cery oraz wiek.
Kawitacja to nic innego jak zjawisko fizyczne zachodzące pod wpływem zmniejszenia ciśnienia. Polega na szybkiej przemianie z fazy ciekłej w fazę gazową, z tej przyczyny należy pamiętać, aby na początku wykonywania zabiegu nasza skóra była mokra! Po zetknięciu skóry z ultradźwiękami tworzą się mikropęcherzyki, które następnie ulegają rozpadowi. Wynikiem całego zabiegu jest rozbicie starej warstwy rogowej naskórka.
Peeling kawitacyjny usuwa z naskórka martwe komórki, co umożliwia dokładne oczyszczenie skóry i zapobiega rozmnażaniu się bakterii. Wibracje towarzyszące wykonywaniu zabiegu usprawniają przepływ krwi i limfy, co zapewnia dodatkowe dotlenienie i pobudzenie odbudowy skóry.
Z całą pewnością po pierwszym zabiegu pożegnać się będzie można z wągrami, ponadto poprawie ulegnie gospodarka wodna skóry. Warto także dodać, że cały zabieg jest niezwykle relaksujący i odprężający, co z całą pewnością również pozytywnie wpłynie na wygląd skóry.
Peeling kawitacyjny przeznaczony jest dla każdego rodzaju cery, bowiem każda skóra od czasu do czasu wymaga złuszczenia. Pozytywne wrażenie po wykonaniu zabiegu powinien odczuć każdy, ponieważ skóra stanie się oczyszczona i miękka. W szczególności zabieg ten zaleca się osobom walczącym z trądzikiem pospolitym oraz różowatym, zaskórnikami i wągrami. Jest pomocniczy w celu zachowania właściwej pielęgnacji cery tłustej i mieszanej, ponieważ zmniejsza wydzielanie sebum i pozwala kontrolować efekt „świecenia się” twarzy. Peeling kawitacyjny nieoceniony może się okazać także w pielęgnacji skóry przesuszonej i zmęczonej, ponieważ dodać jej może blasku. Potwierdzone jest także działanie kawitacji w aspekcie spłycania zmarszczek. Peeling kawitacyjny pomocny może się okazać także w przypadku przebarwień.
Pamiętać należy, iż zabieg ten nie musi być stosowany samodzielnie. Peeling kawitacyjny w doskonały sposób może przygotować twarz do dalszych zabiegów nawilżających czy też odżywiających, ponieważ przyspiesza wchłanianie składników aktywnych.
Dzięki swojej nieinwazyjności peeling kawitacyjny świetnie sprawdzi się nawet w przypadku cery wrażliwej i naczyniowej, pamiętać jednak należy, że zabieg ten najlepiej jest wykonywać od końca września do początku kwietnia, aby nie narażać złuszczonej skóry na działanie promieni słonecznych.
Peeling kawitacyjny trwa od 15 do 20 minut. Wykonuje się go na twarzy niepokrytej makijażem, która przed zabiegiem powinna zostać dodatkowo oczyszczona tonikiem lub żelem. W celu wzmocnienia efektu zabiegu przed peelingiem kawitacyjnym wykonać możena klasyczny peeling ziarnisty. Na skórę następnie należy nałożyć serum i rozpocząć zabieg szpatułką generującą fale ultradźwiękowe. Zabieg nie jest bolesny, może co najwyżej łaskotać i drapać. Peeling kawitacyjny dobrze jest zakończyć masażem oraz nałożeniem maseczki nawilżającej. Dzień po zabiegu skóra może być lekko zaczerwieniona, dlatego warto zrezygnować z tego zabiegu przed ważnym wyjściem. Skóra po zabiegu wymaga szczególnej ochrony (min. SPF 20) przed promieniami słonecznymi.