not valid E-mail address
Incorrect Password

Oddzwonimy!Podaj swoje dane, a nasi doradcy skontaktuje się z Toba w najbliższym czasie.

Urządzenie do elektrostymulacji

Towary kategorii Urządzenia do elektrostymulacji:
Pokaż filtr
DO 29 LISTOPADA
Urządzenie do elektrostymulacji Zemits Stimul Pro 2.0 Urządzenie do elektrostymulacji Zemits Stimul Pro 2.0
-20% 4 100,00 zł
Cena brutto: 3 280,00
DO 29 LISTOPADA
Urządzenie do presoterapii  i elektrostymulacji mięśni z sauną InfraRed Zemits PressMio Urządzenie do presoterapii i elektrostymulacji mięśni z sauną InfraRed Zemits PressMio
-19% 10 400,00 zł
Cena brutto: 8 400,00
Największe zniżki w tym roku Największe zniżki w tym roku
Cena brutto: 1,00

 

Urządzenia do elektrostymulacji niezmiennie od wielu lat cieszą się ogromną popularnością w świecie fizjoterapii wykonywanej w warunkach domowych. Wykonywanie zabiegu elektrostymulacji w gabinecie czy w domowym zaciszu stanowi dla użytkownika duży komfort i wygodę. Elektrostymulacja to zabieg polegający na medycznym zastosowaniu właściwości prądu elektrycznego. Istnieje wiele różnych rodzajów elektrostymulatorów, dlatego nie jest łatwo wybrać ten odpowiedni dla siebie. Elektrostymulacje posiadają odmienne charaktery i wykorzystują różne mechanizmy ludzkiej fizjologii, dlatego przed wyborem odpowiedniego urządzenia warto odpowiedzieć sobie na pytanie – który problem zdrowotny najbardziej nas nurtuje? Warto mieć bowiem na uwadze, że różne rodzaje elektrostymulacji pomagają w walce z różnymi dolegliwościami chorobowymi.

Rodzaje elektrostymulacji, a ich wpływ na zdrowie

  •   Elektrostymulacja przeciwbólowa TENS – oddziałuje na nerwy czuciowe, pomaga jedynie doraźnie, objawowo,
  •       Prądy interferencyjne – wpływają na tkanki głębokie,
  •   Mikroprądy MET i MIC – oddziałują na poziomie komórkowym, poniżej progu pobudzenia,
  •   Elektrostymulacja nerwowo – mięśniowa EMS – wpływa na mięśnie i nerwy motoryczne,
  •   Elektrostymulacja wysokonapięciowa EWN – oddziałuje na różne rodzaje tkanek do pewnej głębokości,
  •   Jonoforeza – umożliwia aplikację leków przez skórę,
  •   Prądy Kotza (tzw. prądy rosyjskie) – oddziałują na wszystkie mięśnie.

Powyżej przedstawiono dostępne rodzaje elektrostymulatorów, a także obszary, na których urządzenia te mają zastosowanie.

W przypadku wszelkich dolegliwości bólowych zastosowanie odnajduje elektrostymulacja TENS, która działa jednak jedynie objawowo, tj. ogranicza odczucia bólowe, jednak nie likwiduje przyczyny bólu. Z tej też przyczyny zalecane jest również posiłkowanie się dodatkowymi prądami – inferencyjnymi, wysokonapięciowymi, które mają również wpływ na genezę bólu (leczą jego przyczynę).

Elektrostymulacja nerwowo – mięśniowa (EMS) zdecydowanie odbiega od zastosowania wyłącznie kosmetycznego. Jest ona stosowana przez sportowców czy osoby uprawiające sport, bowiem ten typ elektrostymulacji pozytywnie wpływa na rozbudowę mięśni, prądy o tym charakterze mają znakomite działanie rozluźniające mięśnie, ponadto poprawiają samopoczucie i urodę skóry.

Zanim wykona się pierwszy zabieg w domu, warto najpierw udać się na konsultację z lekarzem lub fizjoterapeutą. Ważne jest zaczerpnięcie wiedzy z zakresu ustawienia odpowiednich parametrów stymulacji, a także poszczególnego rozmieszczenia elektrod. Dobrze jest także określić, czy nie występują przeciwwskazania do skorzystania z elektrostymulacji, takie jak np. padaczka czy posiadanie rozrusznika serca. Oczywistą wydaje się również konieczność zapoznania się z instrukcją obsługi urządzenia przed jego pierwszym użyciem.

Wybieramy urządzenie do elektrostymulacji – na co zwrócić uwagę?

Warto zwrócić także uwagę na ilość padów dostępnych w urządzeniach do elektrostymulacji. Powszechnie stosowane są urządzenia posiadające dwa kanały, czyli umożliwiające przeprowadzenie zabiegu jednocześnie na dwóch obszarach. Jeżeli chodzi o użytek domowy dwa kanały są w pełni wystarczające, a większa ich ilość generować może tylko zbędne problemy związane z obsługą urządzenia.

Dobrze jest, gdy urządzenie zapewnia nam szeroki zakres parametrów związanych z częstotliwością i szerokością impulsów prądu elektrycznego. Podobnie jest również z dostępnymi programami, które pomagają dopasować zabieg do indywidualnego zapotrzebowania pacjenta. W przypadku gdy pacjent nie ma określonych preferencji w tymże zakresie, skorzystać zawsze może z tzw. ustawień fabrycznych.