Showroom w Warszawie

Oddzwonimy!Podaj swoje dane, a nasi doradcy skontaktuje się z Toba w najbliższym czasie.

Jak wydalić nadmiar wody z organizmu?

Co pomoże wydalić nadmiar wody z organizmu i pozbyć się obrzęków? Domowe triki i metody kosmetyczne. 

Jeden z powszechnych problemów, z którym spotkał się chyba każdy z nas to obrzęki. Dlatego dzisiaj porozmawiamy o tym, jak pozbyć się obrzęków i wydalić nadmiar wody z organizmu. 

Od rana masz odcisk poduszki na policzku, który wciąż nie znika? Wczoraj ważyłaś 2 kilo mniej, ale po solonym daniu ,który zjadłaś / zjadłeś na noc, waga pokazuje z rana coś innego, niż wczoraj? Jeden z bardzo rozpowszechnionych problemów, z którym spotkał się chyba każdy (jeśli nie – to masz dużo szczęścia albo po prostu nie pamiętasz).

 

Oczywiście, to nie koniec świata i nie +10 kilo, ale musisz się zgodzić: gdy dzisiaj nie mieścisz się w ulubione dżinsy, które wczoraj idealnie na Ciebie pasowały – jest to denerwujące. Dlatego dzisiaj porozmawiamy o tym, jak pozbyć się obrzęków i wydalić nadmiar wody z organizmu.

 

Dlaczego w organizmie gromadzi się nadmiar wody?

Może tu być mnóstwo przyczyn, ale możemy je podzielić na dwie ogólne kategorie – zastoje spowodowane chorobą (dlatego przed podjęciem jakichkolwiek działań należy skonsultować się z lekarzem) i zastoje spowodowane drobnymi zaburzeniami funkcjonowania, takimi jak:

  • Niska aktywność fizyczna. Dotyczy to głównie tych osób, które pracują na komputerze i prowadzą siedzący tryb życia. Chłonka nie krąży poprawnie oraz  nie wydala z organizmu toksyn i odpadów. Dlatego najbardziej rozpowszechnioną przyczyną obrzęków jest brak należytej aktywności fizycznej.
  • Niezdrowe odżywianie. Ciągłe przekąski, fast-food, dużo soli, tłuszczu, smażonych i wędzonych produktów – to wszystko zaburza wydalanie nadmiaru wody. Chyba nieraz słyszałaś: żeby woda nie zatrzymywała się w organizmie, trzeba jeść mniej soli! To prawda, bo sól odgrywa istotną rolę dla organizmu. Utrzymuje równowagę płynów wewnątrz- i międzykomórkowych, regulując w taki sposób ciśnienie tętnicze. Im więcej sodu (soli) w organizmie, tym wyższe jest ciśnienie i tym więcej wody zatrzymuje się w tkankach.
  • Zmiany hormonalne. Mogą to  być zarówno skoki w trakcie cyklu miesiączkowego, jak i stałe problemy. Jeśli jest to przyczyną obrzęków – nie obejdziemy się bez pomocy lekarza.
  • Mało wody w ciągu dnia. Wodna równowaga organizmu jest bardzo ważna, gdyż właśnie z wodą wydalają się odpady, toksyny, nadmiar soli. Średnio dorosły człowiek musi spożywać od 2 do 3 litrów czystej wody dziennie, tak ,aby organizm pracował prawidłowo.
  • Szkodliwe nawyki. Alkohol i palenie – każdy wie, jak te czynniki wpływają na organizm. Spowalniają metabolizm wewnątrzkomórkowy, alkohol z kolei posiada efekt moczopędny i powoduje szybkie wydalanie wody z organizmu, zmuszając później do spożywania ogromnych ilości płynu. Takie niezrównoważone funkcjonowanie powoduje obrzęki.
  • Za dużo picia na noc. Nocą aktywność nerek jest niższa, i cała woda, którą wypiłaś, pozostaje w organizmie i rozchodzi się po tkankach. Z rana – witajcie, obrzęki!

Najbardziej oczywistą oznaką zastoju w organizmie jest pozostający ‘do południa’ odcisk poduszki na twarzy albo ślady po gumkach skarpet nad kostkami, które utrzymują się nawet godzinę.

 

 

Wydalamy wodę

Jak łatwo zrzucić od 3 do 5 kilo tylko dzięki wydaleniu nadmiaru wody? Mamy dla Ciebie szczegółową instrukcję od Zemits Home Care.

1. Korygujemy dietę

Odciąż organizm i narządy wewnętrzne, korygując swój tryb odżywiania. Jedz mniej soli, sosów, majonezów, najlepiej zrezygnuj też ze słodyczy, zastąp je suszonymi lub świeżymi owocami (ale nie w nadmiernych ilościach!). Duża ilość cukru we krwi również powoduje zatrzymanie wody. Glukoza ma jedną cechę – wiąże się z molekułami wody. Właśnie dlatego korekcja diety i zdrowy tryb odżywiania jest kluczem do pozbycia się obrzęków na ciele i twarzy.

Spożywaj więcej produktów, które zawierają witaminy z grupy B oraz magnez. Te elementy pomogą odnowić zaburzoną równowagę wodną.

2. Spożywamy więcej wody

Musisz dużo pić, żeby pozbyć się obrzęków. Czyż nie brzmi dziwnie? Chodzi o to, że gdy nasz organizm dostaje za mało wody, reaguje na to tak, jakby przyszła ‘czarna godzina’, i zaczyna gromadzić wodę w komórkach- na zapas. Dlatego powstają obrzęki.

Należy spożywać odpowiednią ilość wody codziennie. Ale tylko czystej wody – sok, kawa i herbata się nie liczy.

3. Więcej się ruszamy

Aby usunąć obrzęki, musisz przyspieszyć krążenie krwi i chłonki w organizmie. W tym pomogą Ci treningi kardio. Nasilają też wydalanie potu i wzbogacają komórki w tlen.

Nie zapominaj też o przerwach w trakcie długiego siedzenia. Wiadomo, jak to bywa: mamy coś pilnego do zrobienia na komputerze, potem coś jeszcze, i tak dalej. Tak mija dzień roboczy, po którym mamy obrzęki nóg i bardziej wyraźne objawy cellulitu. Przecież chłonka nie krąży, jak należy, w ciągu całego dnia.

 

 

 

Metody kosmetyczne na obrzęki

 

Tak, niektóre metody kosmetyczne wykazują się świetnymi efektami w walce z tym problemem estetycznym. Na szczególną uwagę zasługują dwie metody – presoterapia i masaż próżniowy.

 

Presoterapia – przy całej swojej efektywności i świetnych rezultatach – jest zabiegiem stricte stacjonarnym, salonowym, rzadko spotkamy urządzenie do presoterapii w czyimś domu (choć to też się zdarza). Z kolei technologia próżniowa jest już dostępna w odsłonie domowej.

 

Tak, przyszłość już nastąpiła. Dzięki innowacyjnym technologiom zamiast dużego urządzenia do terapii próżniowej mamy stylowy, mocny i ergonomiczny Zemits Marvelouslim. Ten masażer rolkowo-próżniowy pomoże usunąć nadmiar wody (a także cellulit i zbędne centymetry) w problematycznych partiach. Próżnia działa na tkanki za pomocą ujemnego ciśnienia, przyspieszając krążenie krwi i chłonki. Wewnątrzkomórkowe procesy również ulegają przyspieszeniu, zastoje chłonki szybciej ‘oddają’ komórki wody.

 

 

Wygodny, łatwy w obsłudze, masażer jest wyposażony w trzy typy głowic, które idealnie pasują do partii mniejszych i większych – rąk, nóg, ud, brzucha, pośladków. Dzięki trzem trybom intensywności dopasujesz zabieg pod siebie – nawet jeśli masz nadwrażliwą czy grubą skórę. Dodatkowa funkcja podgrzewania podnosi komfort zabiegu.

 

To świetna opcja na domowy drenaż limfatyczny, który pomoże Ci usunąć nadmiar wody i wymodelować sylwetkę.

 

Zastosuj te rady, a wkrótce poczujesz, jak organizm przestał ‘gromadzić’ wodę, a Twoje ciało stanie sie lekkie.

Zemits Home Care to troska o Twoją codzienność, zdrowie i komfort!

 

Przeczytaj nasze najnowsze artykuły:  

    1. Małe Urządzenia Do Wielkich Celów
    2. Czy dobrze dopasowane kosmetyki rzeczywiście mogą podnieść efektywność zabiegu?