not valid E-mail address
Incorrect Password
Showroom w Warszawie

Oddzwonimy!Podaj swoje dane, a nasi doradcy skontaktuje się z Toba w najbliższym czasie.

Brushing

Towary kategorii Brushing:

Brusher kosmetyczny

 

Szczoteczka do oczyszczania twarzy to niezwykle popularne urządzenie, bez którego większość kobiet nie potrafi wyobrazić sobie codziennej pielęgnacji. Szczoteczki do oczyszczania twarzy dzielą się na te elektryczne i manualne. Co gwarantuje używanie takiej szczoteczki? Przede wszystkim staranny demakijaż i głębokie oczyszczanie, co sprawia, że cera nabiera blasku, a aktywne składniki z kremów mogą wniknąć w głębsze warstwy skóry - tym samym lepiej ją odżywiając.

Szczoteczki manualne są tańsze i nabyć je można w każdej drogerii. Oczyszczanie twarzy taką szczoteczką jest bez porównania bardziej efektywne niż mycie twarzy samymi dłońmi. Doskonale sprawdzają się one przy cerze skłonnej do zapychania porów. Delikatny masaż szczoteczką pomaga złuszczyć naskórek, ponadto w znakomity sposób pobudza krążenie. Za sprawą szczoteczki do oczyszczania twarzy kosmetyki aplikowane na twarz lepiej się wchłaniają, z tej też przyczyny ich działanie jest bez porównania lepsze.

Ale uwaga!  Dużo lepszy pomysłem jest zakup szczoteczki elektrycznej. Moda na zastosowanie elektrycznych szczoteczek do oczyszczania twarzy narodziła się w USA, jednak w Polsce szybko zyskała na popularności. Zestawienie elektrycznej szczoteczki z tą manualną porównać można do manualnej szczoteczki do mycia zębów z tą elektryczną – gdy raz użyjesz elektrycznej, już nigdy nie będziesz chciał powrócić do tej zwykłej, standardowej. Szczoteczki elektryczne działają sześciokrotnie skuteczniej od zwykłego mycia twarzy dłońmi. Dzięki innowacyjnej, sonicznej technologii szczoteczka soniczna potrafi wykonać nawet 300 ruchów oscylacyjnych na sekundę (!), dlatego też tak wspaniale radzi sobie z demakijaże, a także usuwaniem wszelkich zanieczyszczeń i sebum, dokonując w ten sposób głębokiego oczyszczania porów.

Dlaczego warto stosować elektryczną szczoteczkę soniczną?

Odpowiedzi jest naprawdę wiele. Przede wszystkim szczoteczki soniczne doskonale oczyszczają skórę, usuwają zanieczyszczenia z porów, zwalczają niedoskonałości i suche skórki, a nawet opóźniają proces starzenia skóry. Zastosowanie sonicznej szczoteczki daje gwarancję świeżego i promiennego wyglądu.

Kto może stosować elektryczną szczoteczkę do oczyszczania twarzy?

Szczoteczka taka przeznaczona jest dla prawie wszystkich rodzajów cery, poza cerą bardzo wrażliwą cerą, która poprzez działanie szczoteczki narażona jest na dodatkowe uszkodzenia.

W szczególności przeciwwskazaniami do zastosowania szczoteczki są:

  • cera naczynkowa;
  • cera atopowa;
  • cera sucha i zaczerwieniona;
  • łojotokowe zapalenie skóry;
  • zapalenie mieszków włosowych;
  • świąd;
  • egzemy;
  • alergie;
  • urazy, uszkodzenia skóry.

W jaki sposób należy używać szczoteczki elektrycznej?

Przede wszystkim pamiętać należy o demakijażu oczu, ponieważ szczoteczką nie można oczyszczać okolic powiek i oczu.  Następnym krokiem jest nałożenie na wilgotną skórę twarzy niewielkiej ilości preparatu oczyszczającego. Dalej nie pozostaje nam nic innego jak uruchomienie szczoteczki, którą to wykonując koliste ruchy oczyszczamy naszą cerę. Nie powinno się mocno dociskać szczoteczki do twarzy, ani dokonywać oczyszczania w agresywny sposób. Czyszczenie powinno zająć nam około minuty, jednak w przypadku bardzo wrażliwej skóry należy czas ten skrócić do trzydziestu sekund. Szczoteczka nadaje się również doskonale do pielęgnacji szyi i dekoltu. 

Głowice szczoteczki

Szczoteczki najczęściej sprzedawane są z wymiennymi końcówkami. Zazwyczaj jest to silikonowa głowica łagodnie oczyszczająca cerę, a także nieco twardsza, niezbędna przy dokładnym oczyszczaniu twarzy. Pojawiają się również końcówki z gąbeczką do nakładania podkładu, a także koliste końcówki do masażu i lepszego rozprowadzania kosmetyków.

Jak często używać szczoteczki elektrycznej?

To zależy od głowicy. Końcówka delikatnie oczyszczająca może być stosowana nawet co 2-3 dni, zaś głowica silnie oczyszczająca nie powinna być stosowana częściej niż raz na tydzień. Pamiętać należy, że nadmierne korzystanie ze szczoteczki powodować może zaburzenia bariery lipidowej skóry, przez co narazić się można na dodatkowe podrażnienia i uszkodzenia skóry, a nawet na pojawienie się wyprysków.