not valid E-mail address
Incorrect Password

Oddzwonimy!Podaj swoje dane, a nasi doradcy skontaktuje się z Toba w najbliższym czasie.

Depilacja woskiem

Towary kategorii Depilacja woskiem:

Depilacja woskiem to klasyczna metoda depilacji, która jest powszechnie ceniona ze względu na swoją długotrwałą skuteczność. Zapewnia ona nawet do 6 tygodni idealnej gładkości. Depilacja woskiem jest metodą łatwą w wykonaniu, z tej też przyczyny bez problemu można wykonać ją w domowym zaciszu. Osoby o rozbudowanych preferencjach skorzystać mogą z usług salonu piękności, bowiem depilacja woskiem jest dostępna w ofercie niemalże wszystkich gabinetów.

Jeżeli zdecydujesz się wykonać depilację woskiem w domu, podpowiadamy w paru krokach jak zrobić to w sposób bezpieczny i gwarantujący 100 % satysfakcji.

Przede wszystkim warto podkreślić, że powodzenie naszej depilacji woskiem uzależnione jest w dużej mierze od rodzaju wosku, który wybierzemy. Do dyspozycji mamy trzy podstawowe grupy wosków:

  • Wosk domowy, do stosowania na zimno – ten rodzaj wosku najczęściej możemy nabyć w postaci plastrów do depilacji. Wosk ten produkowany jest z przeznaczeniem do skóry delikatnej, a nawet naczynkowej. Depilacja wykonana plastrami jest na ogół mniej bolesna od depilacji przy użyciu wosku płynnego, jednak zdarza się, że metoda ta nie gwarantuje usunięcia wszystkich włosków.
  • Wosk płynny, do stosowania na gorąco, po uprzednim podgrzaniu – ten typ wosku wymaga wcześniejszego podgrzania w specjalnym podgrzewaczu, kuchence mikrofalowej czy garnku z wodą. Wosk powinien roztopić się do płynnej i bardzo lepkiej konsystencji, po czym należy go nałożyć na skórę, przykleić odpowiedni pasek i odczekać chwilę, aż wosk stwardnieje – wtedy odrywamy go energicznym ruchem. Ta metoda gwarantuje nam pozbycie się wszystkich włosków.
  • Wosk u kosmetyczny – często zdarza się, że kosmetyczki posiadają w swoim asortymencie profesjonalne woski, sprowadzane nawet zza granicy. Ponadto kosmetyczka posiada fachową wiedzę odnośnie odpowiedniej konsystencji wosku, a także samego procesu depilacji, co potrafi zagwarantować wykonanie tego zabiegu w sposób bezbolesny. Warto jednak zważyć, że w naszym sklepie dostępne są wszystkie rodzaje wosków, nawet te profesjonalne, ponadto posiadamy w asortymencie sprzęt niezbędny do przeprowadzenia depilacji woskiem.

Aby przeprowadzić depilację woskiem należy nałożyć na skórę ciepły lub zimny, płynny lub półpłynny wosk, który po zastygnięciu należy oderwać szybkim ruchem, w stronę przeciwną do kierunku wzrostu włosów. Warunkiem skuteczności tej metody jest długość włosków, która wynosić powinna minimum 0,3 mm. Wraz ze zdobyciem wprawy, wzrastać będzie również skuteczność naszych zabiegów. Ten rodzaj depilacji gwarantuje wyrwanie włosa wraz z cebulką, dlatego też kolejne włoski odrastają wolniej i są słabsze. Warto przeprowadzić depilację w sposób delikatny, aby ograniczyć doświadczenia związane z bólem do minimum.

Co jest potrzebne do dokonania depilacji woskiem?

Potrzebne nam będą: wosk (ciepły lub zimny – w zależności od preferencji), szpatułka, płaty bawełniane lub z miękkiej fizeliny oraz preparat łagodzący.

  • Krok pierwszy: cały zabieg zaczynamy najpierw od dokładnego odtłuszczenia powierzchni skóry. To niezwykle istotny krok, ponieważ włosku na których pozostanie tłuszcz nie zaabsorbują wosku. Dobrym pomysłem jest osuszenie skóry talkiem kosmetycznym.
  • Krok drugi: do naczynia z gorącą wodą lub też do specjalistycznego podgrzewacza wkładamy słoiczek z woskiem. Przy pomocy nadgarstka ustalamy właściwą temperaturę, pamiętając, że wosk nie może być za chłodny, ani za gorący (należy uniknąć poparzenia). Istotna jest także lepka i płynna konsystencja wosku.
  • Krok trzeci: przygotowany uprzednio wosk nakładamy na skórę specjalną szpatułką, zgodnie z kierunkiem wzrostu włosków.
  • Krok czwarty: Po nałożeniu wosku do powierzchni skóry nakładamy paski bawełny lub fizeliny i czekamy aż wosk wystygnie.
  • Krok piąty:  Następnie szybkim i energicznym ruchem odrywamy przyklejony wcześniej plaster. Oczywiście w kierunku przeciwnym niż kierunek wzrostu włosków.
  • Krok szósty: resztę wosku zmywamy oliwką i na gładką skórę nakładamy preparat łagodzący.

Depilacja woskiem nie jest jednak taka trudna jak mogłoby się wydawać! Wszystkie niezbędne artykuły do przeprowadzenia depilacji woskiem znajdziesz w naszym sklepie!