not valid E-mail address
Incorrect Password

Oddzwonimy!Podaj swoje dane, a nasi doradcy skontaktuje się z Toba w najbliższym czasie.

Derma roller

Towary kategorii Derma roller:

Derma Roller to urządzenie niezbędne do wykonania zabiegu mezoterapii mikroigłowej. Zabieg ten określany jest również mianem mikronakłuwania, rolowania czy terapią indukcji kolagenu CIT. Ponadto jest to metoda, która stymuluje proces gojenia wywołany właśnie nakłuwaniem skóry, co prowadzi do zwiększonej produkcji kolagenu i elastyny. Proces ten sprzyja usuwaniu drobnych linii i zmarszczek, ponadto korzystnie wpływa na redukcję blizn rozstępów oraz porów. Przy pomocy Derma Rollera doprowadzić możemy do efektywnego wprowadzania składników aktywnych w głąb skóry przy wysokim stopniu ich absorbcji, co skutecznie pomaga również w walce z plamami pigmentacyjnymi, aktywnym trądzikiem czy łysieniem.

Derma Roller składa się z rączki i wałeczka, na którym znajdują się liczne, małych rozmiarów igiełki. Igiełki Derma Rollera tworzą w skórze mikroskopijne otworki, otwierając tym samym ścieżki łatwego i szybkiego dostarczania substancji aktywnych, zawartych w koktajlach medycznych i kosmeceutykach, w głąb skóry.

Mikrouszkodzenia powstałe w ten sposób aktywują proces gojenia, który inicjuje wzmożoną produkcję kolagenu i elastyny, te zaś sprawiają, że skóra staje się grubsza, bardziej napięta i odmłodzona.

Derma Rollery posiadają igiełki o różnych długościach. Poniżej przedstawiamy zastosowanie Derma Rollerów posiadających igiełki o długości 0,25 mm, 0,5 mm oraz 1 mm.

1. Derma Roller 0,25 mm odnajduje swoje zastosowanie w użytku domowym. Tak jak pozostałe Derma Rollery stymuluje on produkcję kolagenu i elastyny, jednak robi to wolniej niż Derma Rollery cechujące się dłuższymi igiełkami.

Uwaga! Większość substancji aktywnych zawartych w kosmetykach nie jest w stanie przejść bariery skórnej ze względu na wielkość cząsteczki. Niewiele osób zdaje sobie z tego sprawę, ale tylko 1% substancji aktywnych zawartych w kosmetykach jest w stanie dotrzeć do skóry, zaś pozostałe 99% nie zostaje nawet wykorzystane. Cechą charakterystyczną mezoterapii mikroigłowej jest fakt, iż iniekcji należy dokonać przed i po aplikacji kosmetyków, co umożliwia zwiększenie ich wchłaniania nawet o 50%!. Odpowiednia dawka substancji odżywczych regularnie dostarczana skórze jest w stanie zatrzymać, a nawet cofnąć proces starzenia!

2. Derma Rollery 0,5 mm rekomendowane są do użytku profesjonalnego, przez kosmetologów. Igły o tej długości mogą być stosowane bez żadnego ryzyka w celu wyeliminowania większości problemów skórnych takich jak zmarszczki, drobne linie, brązowe plamy pigmentacyjne oraz trądzik. Co istotne, ta długość igieł nie wymaga zastosowania środka znieczulającego, zaś mikronakłuwanie nie wywołuje nawet krwawienia (bardzo sporadycznie pojawiają się pojedyncze kropelki krwi).

Igiełki o długości 0,5 mm przyczyniają się do zwiększenia przenikania aktywnych substancji w głąb skóry. W przypadku korzystania z Derma Rollerów posiadających igiełki dłuższe niż 1 mm, może dojść do krwawienia, które z powodu ciśnienia wypływającej krwi blokują przenikanie składników aktywnych w głąb skóry.

3. Na rynku dostępne są również Derma Rollery o długości igły 1,0 mm, jednak ten rodzaj sprzętu przeznaczony jest wyłącznie do zastosowania przez kosmetologów pracujących pod nadzorem lekarzy lub samych lekarzy.

Derma Roller o tej długości igiełek może być stosowany bez znieczulenia, jednak na tym etapie jest to uzależnione w dużej mierze od progu wrażliwości bólowej pacjenta. Stosowanie Derma Rollerów z igiełkami o długości 1 mm zalecane jest w przypadku kondycji skóry wymagającej przebudowy oraz indukcji kolagenu i elastyny. Sprzęt ten okazać się może niezbędny także w przypadku głębokich zmarszczek, blizn i rozstępów.