not valid E-mail address
Incorrect Password

Oddzwonimy!Podaj swoje dane, a nasi doradcy skontaktuje się z Toba w najbliższym czasie.

Fotoodmładzanie

Towary kategorii Fotoodmładzanie:

Fotoodmładzanie (ang. photorejuvenation), jest to zabieg przeznaczony dla osób, których skóra wykazuje już oznaki starzenia. Symptomami starzenia mogą być rozszerzone pory, różne zmiany naczyniowe na twarzy, czy nawet przebarwienia. Działanie urządzenia do fotoodmładzania polega na redukowaniu plam barwnikowych, takich jak piegi czy plamy starcze. Sprzęt ten jest także nieoceniony w przypadku leczenia trądziku różowatego. Mechanizm działania urządzenia do fotoodmładzania jest niezwykle klarowny, bowiem światło stosowane podczas zabiegu reaktywuje tkanki skóry, a także skraca i przebudowuje włókna kolagenowe, co stymuluje w nieprawdopodobny sposób aktywność komórkową. Jaki efekt możemy uzyskać dzięki takiemu zabiegowi? Przede wszystkim zmarszczki zostają wygładzone, dostrzec również można zmniejszenie rozszerzonych porów. Po zabiegu fotoodmładzania skóra staje się wyjątkowo gładka i naprężona.
Niech nikt nie myśli, że zabieg fotoodmładzania wykonuje się wyłącznie u osób starszych! Zabieg ten jest z powodzeniem stosowany także u osób młodych, u których widoczne są pierwsze oznaki posłonecznego starzenia się skóry.
Zabieg fotoodmładzania jest całkowicie bezpieczny i nieinwazyjny, ponadto nie wymaga żadnych przygotowań. Jedyne ograniczenie polega na tym, że z zabiegu nie mogą korzystać osoby z opaloną skórą, a także osoby przyjmujące leki zwiększające wrażliwość skóry na światło. Przeciwwskazaniem są również: ciąża, zaburzenia krzepnięcia, schorzenia o podłożu endokrynologicznym, bielactwo oraz łuszczyca. Co ważne, na 24 godziny przed zabiegiem nie powinno się spożywać alkoholu!

Na czym polega zabieg fotoodmładzania?

Urządzenie do fotoodmładzania naświetla skórę twarzy intensywnym, pulsującym światłem (ang. Intense Pulse Light - IPL). Światło posiadające niską gęstość energii rozgrzewa skórę, co powoduje skracanie i przebudowywanie się włókien kolagenowych, w konsekwencji czego powstają również nowe włókna kolagenowe. Jeżeli zamierzamy pozbyć się zmian naczyniowych, przebarwień czy starczych plam, zastosowanie odnajdują specjalne aplikatory zabiegowe, które skonstruowane zostały właśnie z myślą o ww. schorzeniach skóry. Po naświetlaniu wszelkie plamy i przebarwienia brązowieją, stając się coraz ciemniejszymi, po czym po upływie 10-12 dni ulegają złuszczaniu. Zmiany naczyniowe zachowują się nieco inaczej, ponieważ stają się one bardziej wypukłe i zaczerwienione, po czym stopniowo ulegają rozjaśnieniu, aż całkowicie bledną.

Jakie są etapy wykonywania zabiegu fotoodmładzania?

Zabieg fotoodmładzania przeprowadzany jest już w większości gabinetów kosmetycznych. Jest to niezwykle powszechna usługa nie tylko w Europie, ale i również w Polsce. Zabieg ten należy przeprowadzić po uprzedniej konsultacji z lekarzem, który oceni czy zmiany znajdujące się na twarzy kwalifikują się do przeprowadzenia zabiegu, ponadto specjalista wytłumaczy dodatkowo na czym polega cały zabieg, jakie korzyści płyną z jego zastosowania oraz jakie są przeciwwskazania. Zabieg fotoodmładzania wykonany może być wyłącznie przez specjalnie przeszkolone w tym celu osoby i trwa on od 5 minut (w przypadku usunięcia małego przebarwienia) do nawet godziny (fotoodmładzanie całej twarzy). Tuż przed zabiegiem twarz pokrywa się specjalistycznym żelem do USG, a następnie się ją naświetla. Zabieg nie jest związany z bólem, jedyne, co można odczuwać to delikatne pieczenie. Ważne jest, aby nie znieczulać skóry kremem, bowiem osłabia to niepotrzebnie efekt naświetlania. Od razu po zabiegu na twarz nakłada się krem kolagenowy. Co istotne, na kilka dni po zabiegu należy zadbać o siebie w szczególny sposób, bowiem nie wolno się malować ani opalać w solarium, należy również unikać sauny i wysiłku fizycznego. Przed i po zabiegu zalecane jest stosowanie kremów z wysokim filtrem, chroniącym skórę przed procesem starzenia, a także powstawaniem dodatkowych przebarwień. Nie jest rekomendowane używanie toników na bazie alkoholu. Co ciekawe zabieg fotoodmładzania wykonać można również w okolicach dekoltu i dłoni (te miejsca najlepiej zdradzają nasz wiek).

Zalecane jest wykonanie większej ilości zabiegów niż tylko jeden. Znaczącej i widocznej gołym okiem zmiany spodziewać się należy po trzech lub pięciu zabiegach, jednak zaznaczyć trzeba, że już po pierwszym zabiegu z całą pewnością dostrzec można poprawę.
Fotostarzenie się skóry to niezwykle złożony i długofalowy proces, któremu wcale nie musimy się poddawać! Należy się przed nim bronić i to jak najwcześniej! Za sprawą oferowanego przez nas sprzętu do fotoodmładzania możliwe jest opóźnienie i zahamowanie procesu starzenia skóry, ponadto odwrócić można zmiany, które już na naszej skórze zaszły. Nie zwlekaj i kup już dziś sprzęt do fotoodmładzania!