not valid E-mail address
Incorrect Password
Showroom w Warszawie

Oddzwonimy!Podaj swoje dane, a nasi doradcy skontaktuje się z Toba w najbliższym czasie.

Frezarka podologiczna

Towary kategorii Frezarka podologiczna:

Przeznaczenie profesjonalnej frezarki kosmetycznej 

Zadbane dłonie ze schludnym manicure'em są wizytówką każdej kobiety. Przedstawicielki płci pięknej wiedzą, że paznokcie powinny być równe, skóra wokół bez zadziorów, a powłoka lakieru bez pęknięć i zrębków. Zapewnić powyższe elementy może klasyczny sprzętowy manicure oraz pedicure.

Aby wykonać technikę sprzętowego manicure, potrzebna specjalna maszynka z różnymi frezami do szlifowania skóry i paznokci – czyli frezarka kosmetyczna. Jest to małe urządzenie z uchwytem oraz nakładanymi specjalnymi frezami do korekty paznokci, usuwania naskórka, usuwania powłoki żelowej, polerowania powierzchni paznokcia.

Zalety stosowania frezarek kosmetycznych

 • Czas trwania zabiegu manicure skraca się do 30 minut.
 • Wiarygodność uszkodzenia skóry lub jej infekowania jest zredukowane do zera.
 • Dekoracyjna powłoka na obrobionych frezarką kosmetyczną paznokciach trzyma się dłużej.
 • Nadaje się do korekty kształtu naturalnych i sztucznych paznokci.
 • Zapewnia możliwość poradzenia sobie w trudnodostępnych miejscach – wewnątrz paznokcia lub w okolicy naskórka.
 • Skóra na opracowanych obszarach rośnie dużo wolniej.

Jak poprawnie wybrać frezarkę kosmetyczną

Aby znaleźć najbardziej odpowiednią opcję, należy zwrócić uwagę na szereg charakterystyk.

 • Prędkość. Wskaźnik bezpośrednio zależy od mocy urządzenia i waha się od 20 do 36 tysięcy obrotów na minutę. Minimalna prędkość obrotowa frezów wynosi 20 000 obrotów na minutę wystarczy, żeby zrobić zwykły manicure. Jeśli planujesz pracować z paznokciami żelowymi, wybierz frezarkę kosmetyczną o prędkości od 20 do 22 tysięcy obrotów na minutę. Mocniejsze urządzenia o prędkości obrotowej głowicy od 30 000 obr./min przeznaczone są do pedicure. Zaletą ostatniej jest możliwość płynnej regulacji prędkości.
 • Zacisk. Mechanizm zmiany frezów powinien być prosty i niezawodny. Najlepszą opcją jest zacisk tulejkowy typu Twist-Lock, umożliwiający mocowanie frezu (nasadki) za pomocą jednego obrotu rączki.
 • Rozmiar, waga. Jeśli planujesz brać ze sobą sprzęt lub przenosić frezarkę kosmetyczną, wybierz bardziej kompaktowe i lekkie modele. Należy pamiętać, że uchwyt musi mieć określoną masę, żeby uniknąć niepotrzebnych drgań i dyskomfortu podczas pracy.
 • Okres gwarancji. Preferuj certyfikowane profesjonalne produkty znanych producentów. Taki sprzęt jest długowieczny (okres gwarancji na rok lub dłużej), niezawodny, jakościowo zmontowany, ergonomiczny.
 • Frezy. Różnią się one przeznaczeniem, materiałem, ścieralnością, rozmiarem. Minimalny zestaw składa się z trzech jednostek – frezu diamentowego z grubym nasypem do usuwania zrogowaceń, frezu diamentowego z drobnym nasypem do naskórka, frezu ceramicznego drobnoziarnistego lub gumowego do polerowania.