not valid E-mail address
Incorrect Password
Showroom w Warszawie

Oddzwonimy!Podaj swoje dane, a nasi doradcy skontaktuje się z Toba w najbliższym czasie.

Krzesło do masażu

Towary kategorii Krzesło do masażu:

Przeznaczenie i zalety krzesła do masażu

Historia masażu nalicza już tysiące lat. Na przykład w starożytnym Egipcie każdy odwiedzający łaźni był poddawany zabiegowi masażu pleców. W starożytnych Chinach uważano, że należy nie tylko brać leki na leczenie choroby, ale także stosować gimnastykę i masaż.

W dzisiejszych czasach masaż nie stracił na znaczeniu, ale wręcz przeciwnie, rozwinął się w osobny kierunek oraz przebrał rozmaite dodatkowe opcje. Na przykład wymyślono krzesło do masażu, które służy do masażu odcinka szyjnego i klatki piersiowej, a także masażu wzdłuż kręgosłupa. Wciąż jest używane do różnych zabiegów kosmetycznych i terapii manualnej.

Krzesło składane jest zaprojektowane jako alternatywa dla pełnowartościowego stołu do masażu. Głównymi zaletami tego produktu są niska waga, kompaktowość, łatwość transportu, niezawodność, wytrzymałość. Dzięki specjalnej konstrukcji nie porusza się ani nie chwieje podczas seansu, co zapewnia maksymalny komfort dla mistrza i pełne bezpieczeństwo dla pacjenta. Takie krzesła są łatwe do dostosowania i dostosowują się do układu ciała oraz anatomicznych cech klienta, dla jego pełnego relaksu podczas seansu. Również podczas korzystania z krzesła do masażu pacjenci nie odczuwają nadmiernego nacisku na brzuch, ponieważ zabieg wykonywany jest w pozycji półsiedzącej.

Krzesła takie są wygodne do rozmieszczenia w gabinetach masażu i salonach z niewielkim metrażem, w centrach rehabilitacyjnych, w prywatnym domu, mieszkaniu lub biurze. Krzesło ruchome jest niezbędne dla profesjonalnych masażystów, pracujących z dojazdem.

Parametry wyboru krzesła do masażu

Wybierając krzesło do masażu, które będzie służyć Ci nie jeden rok, ważne jest, aby wziąć pod uwagę cały szereg cech.

  • Wygląd zewnętrzny. W sklepie przedstawiono mobilne konstrukcje do masażu ze specjalnymi miejscami do podpierania głowy, dłoni i stóp oraz specjalne kompaktowe urządzenia do utrzymywania prawidłowej postawy.

  • Typ. Rozróżnia się składane i stacjonarne krzesła. Jeśli pracujesz jako masażysta dojazdowy, wybierz pierwszą opcję, jeśli planujesz zainstalować urządzenie w salonie lub w domu, oddaj pierwszeństwo drugiej opcji.

  • Materiał konstrukcji – zależy od niego niezawodność i żywotność urządzenia. Pożądane jest, aby rama była wykonana z wytrzymałego, odpornego na uszkodzenia mechaniczne materiału – aluminium, stali. Ergonomiczne krzesła do utrzymania prawidłowej postawy wykonywane są z drewna.

  • Materiał tapicerki. Najlepszymi opcjami są skóra naturalna, skóra ekologiczna lub sztuczna: są przyjemne dla ciała, nie znoszą się, nie chłoną wilgoci i oleju, są odporne na zużycie.

  • Regulacja. Możliwość regulacji wysokości, nachylenia zagłówka i całego krzesła do masażu jest ważnym aspektem, który pozwoli klientowi usiąść wygodnie, co ułatwi mistrzowi pracę.

  • Nośność. Im wyższy wskaźnik, tym bardziej długowieczny produkt.

  • Waga. Wskaźnik waha się od 7 do 10 kilogramów. Wybierając, postępuj zgodnie z własnymi preferencjami i potrzebami.

Krzesło do masażu jest doskonałą alternatywą dla stołu do masażu, jeśli masz ograniczoną przestrzeń i specjalizujesz się w takich rodzajach masażu jak „masaż na 15 minut”, „masaż w porze obiadowej”. Pracownicy biurowi często korzystają z usługi masażu ekspresowego, aby szybko rozluźnić mięśnie rąk i szyi i powrócić do pracy.