not valid E-mail address
Incorrect Password

Oddzwonimy!Podaj swoje dane, a nasi doradcy skontaktuje się z Toba w najbliższym czasie.

Lampa do paznokci

Towary kategorii Lampa do paznokci:

Lampa do paznokci: przeznaczenie, zasady użytkowania 

W 2010 roku na rynku towarów do manicure i pedicure pojawiła się unikalna nowość amerykańskiej firmy CND (Creative Nail Design) – żelowy lakier Shellac. Opracowanie połączyło w sobie zalety zwykłych lakierów (szeroka paleta kolorów, łatwość stosowania) i żelu (odporność, brak zapachu), dzięki czemu powłoka z szelaku jest szczególnie popularna wśród żeńskiej części ludności. 

Przedłużanie paznokci za pomocą lakieru żelowego sugeruje użycie lampy UV, ponieważ bez lampy lakier żelowy po prostu nie może wysuszyć i utrwalić się na powierzchni paznokcia. Dzięki lampie proces polimeryzacji (suszenia) odbywa się w ciągu zaledwie kilku minut. 

Rodzaje lamp do manicure 

Według rodzaju wbudowanych lamp wyróżnia się trzy główne typy sprzętu – luminescencyjne, diodowe (LED), hybrydowe.

  • Luminescencyjne. Niska energochłonność, niski koszt oraz różnorodność kształtów i wzorów to główne zalety tego produktu. W sklepach prezentowane są opcje z elektronicznym i indukcyjnym systemem zapłonu. Pierwsza opcja jest tańsza. Przed użyciem taki sprzęt wystarczy po prostu podłączyć do sieci. W przypadku częstego używania istnieje możliwość, że lampy się wypalą. Druga opcja – będzie służyć  dłużej; w każdej lampce wbudowano zapłon startowy, więc nie zapalają się natychmiast po włączeniu.

  • Diodowe (LED). Lampy są trwałe i praktyczne, charakteryzują się długą żywotnością (do 5000 godzin), nie nagrzewają się podczas pracy. Technika jest całkowicie bezpieczna dla skóry i paznokci. Jedna warstwa lakieru żelowego wysycha w ciągu 20-40 sekund, co znacznie przyspiesza proces. Lampy LED są droższe i nie nadają się do przedłużania paznokci.

  • Hybrydowe. Obecnie jest to najlepsza oferta na rynku. Ten sprzęt charakteryzuje się długą żywotnością (do 50 000 godzin), zużywa mało energii, jest przeznaczony do polimeryzacji wszystkich rodzajów lakierów zwykłych i żelowych. Urządzenie jest bezpieczne dla środowiska. Ale w przypadku awarii, wymagana jest interwencja specjalisty, także nie podlega naprawie po zakończeniu okresu użytkowania.

Porady przy wyborze lampy do paznokci 

Aby kupić urządzenie wysokiej jakości, z którym będzie wygodnie pracować, należy zwrócić uwagę nie tylko na rodzaj lamp, ale także na szereg dodatkowych charakterystyk.

  • Rozmiar. Producenci oferują urządzenia do jednej lub dwóch rąk. Do użytku osobistego wystarczy lampy UV na jedną rękę.
  • Moc. Im wyższa moc, tym szybciej polimeryzuje się lakier żelowy. Wskaźnik określa całkowitą moc wszystkich wbudowanych lamp. Na przykład w urządzeniu o mocy 18 W wbudowane są 2 lampy o mocy 9 W, które wystarczają do wysuszenia lakieru w ciągu 2 minut. Dostępne opcje zakupu na 9, 36 i 54 W.
  • Krztałt. Są kwadratowe, okrągłe, prostokątne, figurowe. Parametr nie wpływa na jakość pracy, więc przy wyborze postępuj tylko według własnych preferencji.
  • Timer. To fakultatywna opcja, ale posiadanie minutnika na 2 minuty sprawi, że proces manicure będzie wygodniejszy i łatwiejszy.