not valid E-mail address
Incorrect Password
Showroom w Warszawie

Oddzwonimy!Podaj swoje dane, a nasi doradcy skontaktuje się z Toba w najbliższym czasie.

Hifu

Towary kategorii Hifu:

Technologia HIFU jest niezwykle popularna ostatnimi czasy. Zabieg z użyciem tejże technologii określany jest „liftingiem bez skalpela”, bowiem wykorzystuje on skoncentrowaną wiązkę ultradźwięków mającą na celu zagęszczenie skóry, co sukcesywnie prowadzi do jej wyraźnego ujędrnienia.
Zastosowanie wiązki ultradźwięków nie jest metodą nową, bowiem zdefiniowano ją po raz pierwszy w latach czterdziestych ubiegłego wieku. Co ciekawe po 1990 roku rozpoczęto specjalistyczne badania, które wykazały iż technologia HIFU odnajduje zastosowanie w leczeniu zarówno łagodnych jak i złośliwych postaci raka prostaty, pęcherza moczowego czy też nerek. Technologia ta już od kilku lat z powodzeniem stosowana jest również w medycynie i dermatologii estetycznej.

W jaki sposób działa HIFU?

Najważniejsze w przypadku wykonywania zabiegu przy użyciu technologii HIFU jest precyzyjne ogniskowanie fali ultradźwiękowej o wysokiej energii na małym, punktowym obszarze. Na wskazanym obszarze widoczne są dwa efekty:
Termiczny, za sprawą którego tkanka absorbuje falę ultradźwiękową, co skutkuje powstaniem efektu cieplnego powodującego koagulację tkanki.
Mechaniczny, który polega na wytwarzaniu gazu wewnątrz komórki i narastaniu ciśnienia w jej wnętrzu, co w konsekwencji niszczy jej struktury.

Jaki skutek przynosi uszkadzanie komórek?

Skutkiem uszkadzania komórek jest zagęszczanie tkanki i pobudzenie w organizmie reakcji obronnej, która przyczynia się do naturalnych procesów regeneracji, gojenia i odbudowy uszkodzonej zabiegiem struktury.

Jaki efekty przynosi zastosowanie technologii HIFU?

Spodziewać się możemy przede wszystkim efektu uniesionej i zagęszczonej skóry. Skóra staje się mniej wiotka, za sprawą czego redukcji ulegają wszelkie zmarszczki. Poprzez zwiększoną produkcję kolagenu poprawiona zostaje elastyczność skóry, brwi zostają uniesione, poprawia się ogólny owal twarzy, ponadto poprawiony zostaje wygląd szyi.
Na rezultat zabiegu z użyciem technologii HIFU nie trzeba czekać długo, bowiem widoczny jest o już w ciągu pierwszych 24-48 godzin po zabiegu. Co ciekawe efekt ten ulega nasileniu z czasem, co sprawia, że najlepsze efekty widoczne są w czasie od 2 do 24 tygodni od wykonania zabiegu. Efekt ten utrzymuje się aż do 18 miesięcy! Warto pamiętać, że zabieg z użyciem technologii wykonywany może być nie tylko na twarzy, ale również na całym ciele.
Zabieg z zastosowaniem technologii HIFU jest całkowicie nieinwazyjny, a jego zastosowanie jest bezpieczne. Z wykonania tego zabiegu płyną liczne korzyści, takie jak spektakularne efekty widoczne w szczególności o osób, które posiadają wyjątkowo nieelastyczną skórę. Efekt, którego spodziewać możemy się po zabiegu jest efektem trwałym i jako jeden z nielicznych zabiegów stosowanych przez gabinety kosmetyczne nie wymaga powtarzania zabiegu. Zabiegu tego nie wykonuje się bowiem seriami, ponieważ wystarczy jego pojedyncze przeprowadzenie. Wiele osób z pewnością zastanawia się, czy zabieg ten należy do bolesnych, dlatego podkreślić należy, że jest to zabieg bezbolesny, nie wymaga on ingerencji chirurgicznej i co istotne, nie wymaga żadnych wcześniejszych przygotowań. Czas wykonania zabiegu jest niezwykle krótki, bowiem wynosi od 30 do 40 minut przy uwzględnieniu, iż jest on wykonany na całej twarzy. W przypadku zastosowania innowacyjnej technologii HIFU nie oddziałuje się warstwę rogową naskórka, nie ściera się jej, ani nie złuszcza, zatem pozostaje ona w stanie nienaruszonym, co również stanowi o wyjątkowości tego zabiegu, zwłaszcza w świetle tego, że wiele zabiegów na twarz wymaga właśnie złuszczenia warstwy rogowej naskórka. Najistotniejszą korzyścią, jaką zaobserwować można po zabiegu jest… natychmiastowy powrót do normalnego życia! Tak, to nie żart! Pacjent od razu po zabiegu może powrócić do dotychczasowego życia, nie jest potrzebny żaden okres rekonwalescencji
Zabieg metodą HIFU zastosować można osobno lub po zabiegach intensywnie złuszczających, takich jak mikrodermabrazja, peelingi, kwasy. Nie ma także przeciwwskazań w wykonaniu zabiegu przy zmianach trądzikowych, trądziku różowatym oraz opalonej skórze.