not valid E-mail address
Incorrect Password

Oddzwonimy!Podaj swoje dane, a nasi doradcy skontaktuje się z Toba w najbliższym czasie.

Urządzenie do makijażu permanentnego

Towary kategorii Urządzenie do makijażu permanentnego:

Makijaż permanentny jest niezwykle popularnym w Polsce zabiegiem kosmetycznym. Posiada on wiele zalet – maskuje niedoskonałości urody, podkreśla jej walory estetyczne! Jest ponadto bardzo praktyczny – nie rozmazuje się, nie spływa, pozostaje zawsze na miejscu. Makijaż permanentny potrafi również w znakomity sposób maskować wszelkie niedoskonałości skóry, takie jak chociażby plamy pigmentacyjne, blizny czy też przebarwienia.

Już w starożytności ludzie pragnęli poznać wszystkie sekrety piękna. Mężczyzny i kobiety przyozdabiali swoje ciała na wiele różnych sposobów – począwszy od biżuterię, skończywszy na makijażu i tatuażach. Pierwsze makijaże permanentne to dzieło Chińczyków, którzy już dwa tysiące lat temu używali do tego celu bambusowych prętów zakończonych igłą. Posługiwano się wyłącznie barwnikami roślinnego pochodzenia, które wprowadzano pod skórę nie naruszając przy tym granicy naskórka. Niemniej jednak ten chiński, permanentny makijaż miał w sobie więcej z tatuażu niż współczesnego makijażu permanentnego. Różnica jest zasadnicza – aby wykonać tatuaż nakłucia igłą muszą być szybkie i wirujące, w celu wykonania makijażu permanentnego nakłucia muszą być wykonane delikatnie i wielokrotne, w celu wprowadzania barwnika.

Co można poprawić przy pomocy makijażu permanentnego?

Makijaż permanentny różni się zasadniczo od tradycyjnego makijażu, bowiem nie maluje od twarzy, a jedynie podkreśla w naturalny sposób jej kontur. Przy pomocy makijażu permanentnego podkreślić można wiele aspektów swojej urody, takie jak np.:
Usta – można je powiększyć, wyrównać ich ewentualny brak symetrii, wzmocnić ich kolor bardziej intensywną niż naturalna barwą, można również zmienić kolor ust na całkowicie ekstrawagancki albo delikatny, stonowany i naturalny,
Oczy – w znakomity sposób można poprawić ich kontur, można optycznie zgęścić linię rzęs, poprzez wykonanie cienkiej kreski na górnej czy też dolnej powiece, wszelkie te zabiegi sprawiają, że oko zyskuje na wyrazistości,
Brwi – za sprawą makijażu permanentnego można zniwelować ich wszelkie niedoskonałości, wszak często zdarza się, że brwi są opadające, niesymetryczne, zbyt cienkie czy też przerzedzone, makijaż permanentny nadać im może pożądany kształt i barwę,
Twarz – makijaż permanentny rewelacyjnie sprawdza się także w niwelowaniu wszelkich defektów skóry, takich jak plamy pigmentacyjne, blizny, przebarwienia.

Dla kogo przeznaczony jest makijaż permanentny?

Makijaż permanentny to wspaniała alternatywa dla kobiet, które nie mają czasu na poranny makijaż. Jest to także dobry pomysł dla młodych matek, które nieustannie zajmować się muszą dzieckiem i nie mają nawet czas na skorygowanie swojego wyglądu. Makijaż permanentny sprawdzi się także w przypadku kobiet uprawiających sport (zwłaszcza sporty wodne), czy też planujący długi pobyt w szpitalu. Często zdarza się, że makijaż permanentny to jedyne rozwiązanie dla kobiet pozbawionych brwi i rzęs po chemioterapii. Współcześnie stosowane kosmetyki kolorowe generują wiele uczuleń i alergii z tej też przyczyny warto postawić na makijaż permanentny.

W jaki sposób wykonuje się makijaż permanentny?


W celu wykonania makijażu permanentnego niezbędny jest specjalistyczny sprzęt kosmetyczny. W naszym sklepie posiadamy szeroką gamę sprzętów do makijażu permanentnego, dlatego też bez problemu wybrać można sprzęt najlepszy dla siebie. Aparat igłowy, który stosuje się do wykonania makijażu permanentnego to jednak nie koniec, bowiem niezbędne są również barwniki pochodzenia naturalnego, dobrane w taki sposób, aby nie różniły się od naturalnego kolorytu skóry. Cały zabieg przebiega w niezwykle sterylnych warunkach, bowiem w celu jego wykonania stosuje się jednorazowe igły, ponadto barwniki nie są toksyczne i nie uczulają. Zabieg rekonstrukcji brwi nie jest bolesny, jednak w przypadku makijażu ust i oczu niezbędne jest uprzednie nałożenie specjalnego kremu znieczulającego. Osoba specjalizująca się w wykonywaniu makijażu permanentnego to linergistka, która powinna zadbać o prawidłowe wykonanie makijażu, a także o nałożenie relaksujących kompresów po wykonaniu całego zabiegu.

Uwaga! Po upływnie dwóch tygodnie niezbędne jest ponowne wykonanie makijażu, które ma na celu skorygowanie i usunięcie ewentualnych niedoskonałości. Warto mieć również na uwadze fakt, iż naskórek nieustannie się złuszcza, z tej też przyczyny należy dokładać barwnik raz na rok. Przestrzeganie tych zasad zagwarantuje trwałość makijażu nawet na 3-5 lat.