Oddzwonimy!Podaj swoje dane, a nasi doradcy skontaktuje się z Toba w najbliższym czasie.

Czy Twoi klienci wciąż wierzą w mity dotyczące depilacji laserowej? Rozwiejemy te wątpliwości wspólnie!

Jeden z najbardziej popularnych zabiegów dzisiejszych czasów ale mimo to wciąż owiany obawami i mitami? Tak, to prawda, wielu klientów nadal nie zagościło w Twoim gabinecie właśnie z tego powodu. Dlatego zebraliśmy 7 głównych mitów, które są powszechne na temat depilacji laserowej i dziś wspólnie je obalimy. Zacznijmy!

P.S. Przypominamy również, że w listopadzie Zemits ma super ofertę na najpopularniejsze  lasery amerykańskiej marki Adonyss. Kup Adonyss DioPulse i Adonyss DioLite w ratach z rabatem!

Laserowe usuwanie owłosienianie jest odpowiednie dla niektórych typów skóry

Ogólnie rzecz biorąc, nowoczesne lasery diodowe, takie jak Zemits Quidion, nadają się do wszystkich typów skóry wg. Fitzpatricka. Są jednak pewne wyjątki - bardzo ciemna skóra lub siwe włosy.  Wynika to z tego, że w pierwszym przypadku w skórze jest za dużo melaniny, a w drugim - we włosach jest jej za mało, więc laser nie może skupić się na mieszkach włosowych i strzela wszędzie.

Dlatego przed pierwszym zabiegiem konieczne jest przeprowadzenie pełnej konsultacji, która pozwoli określić celowość i możliwość przeprowadzenia serii zabiegów. 

Po zabiegu depilacji laserowej włosy znów zaczynają rosnąć

Dlaczego ten mit się pojawił? Faktem jest, że rynek zabiegów laserowych rośnie, jest to niezwykle dochodowa nisza. Ale niektórzy właściciele firm kosmetycznych, próbując zaoszczędzić, kupują tani i niskiej jakości sprzęt. A ponieważ sprzęt jest tańszy, zabieg będzie kosztował mniej niż u konkurencji.

Co mamy w podsumowaniu? Sprzęt laserowy, który nie jest w stanie jakościowo wpłynąć na mieszki włosowe i zniszczyć je. Dlatego właśnie włosy odrastają. Oczywiście na takie sesje można chodzić w nieskończoność.

Zabieg ma wiele przeciwwskazań

Każdy zabieg kosmetyczny ma swoją listę przeciwwskazań. Niektóre metody mają ich więcej, inne - mniej, ale ta lista zaleceń do depilacji laserowej nie jest szersza od standardowej. Dlatego tak ważna jest konsultacja przed rozpoczęciem serii zabiegów, podczas której kosmetolog dowiaduje się o obecności / braku przeciwwskazań, zwłaszcza w przypadku chorób onkologicznych, dermatologicznych i przewlekłych. Przeciwwskazaniem są również jakiekolwiek nowotwory skóry.

Dotyczy to również okresu ciąży i laktacji. Niekompatybilna z depilacją jest również świeża opalenizna, peeling lub mechaniczne oczyszczanie, obszar tatuażu - te czynniki zwiększają możliwość wystąpienia przebarwień.

Tylko kobiety poddają się depilacji laserowej

Dziś nie ma podziału usług kosmetycznych ze względu na płeć, również mężczyźni docenili już zalety zabiegów laserowych. W niektórych krajach wskaźnik odwiedzających wynosi nawet 50% na 50%. Ponadto mężczyźni mają naturalną skłonność do większej ilości włosów i teraz mogą pozbyć się niechcianych owłosienia w takich miejscach jak: ramiona, plecay, szyja, brzuch.

Depilacja laserowa bikini jest szkodliwa

Skóra w okolicy miejsc intymnychnie różni się od skóry w innych częściach ciała. Nie należy również zapominać, że nowoczesne lasery diodowe, takie jak Adonyss DioPulse, wykorzystują wiązkę światła o długości 808 nm. To wystarczy, aby jakościowo ogrzać mieszek włosowy, ale wiązka nie przenika tam, gdzie leżą węzły chłonne i narządy wewnętrzne. Oczywiście o pełnym bezpieczeństwie zabiegu możemy mówić wtedy, gdy jest on przeprowadzany przy użyciu naprawdę wysokiej jakości sprzętu. W przeciwnym razie klient bierze na siebie całe ryzyko podczas procesu.

Laserowe usuwanie włosów pozostawia oparzenia

Tutaj również mamy do czynienia z kilkoma czynnikami:

  • Czynnik pierwszy - kosmetolog nie wie jak pracować z sprzętem, ustawia niewłaściwą moc, co prowadzi do urazów i poparzeń. 
  • Drugim czynnikiem jest złe przygotowanie klienta do zabiegu depilacji laserowej. Klient ma duże szanse na poparzenie, jeśli przez 2 tygodnie przed zabiegiemopalał się lub odwiedzał solarium. Wynika to z faktu, że takie działania zwiększają ilość melaniny w komórkach skóry, a tona nią oddziałują wiązki laserowe.
  • Trzecim czynnikiem jest słaba jakość sprzętu. Oszczędzając pieniądze, właściciel takiego urządzenia może nie tylko nie osiągnąć zamierzonego efektu, ale i zrobić krzywdę klientowi.

 

Dlatego należy wybierać urządzenia laserowe z międzynarodową certyfikacją. Jest to najważniejsze potwierdzenie bezpieczeństwa i jakości każdej części lasera. 

A żeby uzyskać odpowiedzi na wszystkie pytania i wybrać odpowiednie urządzenie, którego naprawdę potrzebujesz - zapraszamy na pokaz!

 

Przeczytaj nasze najnowsze artykuły:  

  1. Kombajn kosmetyczny - który wybrać?
  2. TOP trendy w kosmetologii : jakie zabiegi aparaturowe są teraz na TOPie?
  3. Zwrot z inwestycji w sprzęt laserowy: obliczmy razem z Zemits 
  4. Adonyss LP-COOL TECHNOLOGIA 
  5. Walka z grawitacją Dzięki Ultranexx Pro