Oddzwonimy!Podaj swoje dane, a nasi doradcy skontaktuje się z Toba w najbliższym czasie.

Wszystko o depilacji laserowej od A do Z

 

Prawdziwa kosmetologiczna magia - usuwanie owłosienia raz i na zawsze, bezpiecznie i prawie bez bólu.

Zabieg depilacji laserowej staje się coraz bardziej popularnym zabiegiem w salonach kosmetycznych.

Dziś od strony merytorycznej omówimy, na czym polega zabieg, jakie urządzenie wybrać, co należy wiedzieć przed i po depilacji, jak prawidłowo przygotować klienta do zabiegu i jeszcze wiele interesujących i potrzebnych rzeczy.

Jak to działa - zasady funkcjonowania lasera do depilacji

Żeby być w pełni przygotowanym przed wprowadzeniem zabiegu depilacji laserowej do listy oferowanych przez Twój salon usług, mamy wyjaśnić, na jakich elementarnych zasadach polega ten pozornie magiczny zabieg.

Fototermoliza. Zapamiętaj tę nazwę, bo dzięki temu zjawisku mamy depilację laserową. Wiązka światła emitowana z lasera przenika przez skórę i trafia w jej głębsze warstwy, a właśnie w mieszki włosowe, które mają najwięcej melaniny. W taki sposób w mieszkach włosowych powstaje energia cieplna niby “wypalając” cebulkę włosa.

W taki sposób cykl zabiegów (przecież pamiętamy, że depilacja laserowa nie jest zabiegiem jednorazowym) stopniowo powoduje zupełne zniszczenie cebulek włosowych - skóra staje się delikatna i idealnie gładka.

Co nie laser, to inny - jakie są rodzaje urządzeń do depilacji laserowej

Mimo, że możemy o tym nawet nie podejrzewać - istnieje niejeden rodzaj laserów do depilacji. Czym się różnią i na jaki się zdecydować przy zakupie urządzenia do depilacji do swojego salonu?

Laser tradycyjny (diodowy, rubinowy, aleksandrytowy, neodymowo-yagowy) - najczęściej spotykany i najbardziej tradycyjny rodzaj urządzeń do depilacji.
Najpopularniejsze są lasery diodowe. Diodowy, aleksandrytowy i inne różnią się długością fal - efekt jest prawie jednakowy. 

Laser IPL (Pulsująca Technologia Świetlna). Jest faktycznie tym samym tradycyjnym laserem, ale jest dodatkowo wzmocniony technologią impulsującą. Laser IPL emituje szerokie spektrum światła, więc obejmuje większe obszary skóry. 

Laser Light Sheer. Innowacyjna, najbardziej delikatna z istniejących technologia depilacji laserowej. To metoda działająca powierzchniowo, więc nie uszkadza skóry i działa wprost na cebulki włosowe. Dzięki temu czas zabiegu stał się krótszy, a efekt - bardziej długotrwały.

Przed i po - uprzedź i zadbaj

Jak prawidłowo przygotować klienta do zabiegu depilacji laserowej?

Każdy kosmetolog musi wiedzieć o dwóch obowiązkowych procedurach poprzedzających pierwszy zabieg depilacji laserowej. 

 1. Wypełnienie ankiety na temat zdrowia ogólnego (przebytych i chronicznych chorób, zażywanych leków, przeciwwskazań itd).
  Próba laserowa na skórze - test na podrażnienie.
 2. Te kroki przygotowawcze są podstawą bezpieczeństwa po stronie salonu kosmetycznego. Reszta - część polegająca na informowaniu klienta. O niej opowiemy dalej.

Jak klient musi się przygotować do depilacji laserowej?

Chociaż depilacja laserowa jest zabiegiem nieinwazyjnym, ale również wymaga poważnego podejścia.
Rola kosmetologa - poinformować klienta o okresie przygotowawczym i podstawowych ograniczeniach wymaganych przed depilacją laserową.

Kilka prostych, ale obowiązkowych kroków przed depilacją laserową: 

 1. Miesiąc przed planowaną depilacją laserową należy zaprzestać stosowanie innych rodzajów depilacji (woskowej, cukrowej itp.)
 2. Należy uważać na retinoidy (w preparatach, maściach itd) i leki fotoalergiczne.
 3. Opalenizna nie służy zdrowiu przed depilacją laserową, więc na kilka tygodni (a najlepiej miesiąc) przed zabiegiem należy zrezygnować zarówno z leżenia na słoneczku, jak i z samoopalaczy. (Solarium)
 4. Nie wolno stosować środków złuszczających na skórze, która będzie wkrótce depilowana, a także chronić skórę przed uszkodzeniami i podrażnieniami.

Jak zadbać o skórę po depilacji?

Kosmetolog ma również dwukierunkowo zadbać o zdrowie i spokój klienta po depilacji
(wykreślić w dwu kierunkach: )

 • uprzedzając o pojawieniu się podrażnień i zaczerwienień na depilowanej skórze mogących występować do trzech dni;
 • zalecając przestrzegania trybu “oszczędzania” - unikanie gorących kąpieli, sauny, agresywnych środków pielęgnacji, peelingów oraz opalania. Taki okres ma trwać do 3 tygodni po zabiegu. 

Uzbrojeni wiedzą - do pracy

Opisaliśmy minimum z tego, co ma wiedzieć kosmetolog planujący przeprowadzanie depilacji laserowej w swoim salonie. Trudno wyobrazić sobie współczesny salon pięknośc i bez tego zabiegu.
Więc kilka praktycznych wskazówek na zakończenie:

 • Nie oszczędzaj na urządzeniu, wybieraj innowacyjne rozwiązania. Aparaty funkcjonujące na przestarzałych technologiach mogą powodować silny ból podczas zabiegu i skutki uboczne, co zapewne się nie spodoba klientom.
 • Rozmawiaj z klientem, należycie informuj o przygotowaniu się do zabiegu i okresie regeneracyjnym po nim. To zminimalizuje możliwe zagrożenia i nieprzyjemne objawy.