not valid E-mail address
Incorrect Password

Oddzwonimy!Podaj swoje dane, a nasi doradcy skontaktuje się z Toba w najbliższym czasie.

Urządzenie do jonoforezy

Towary kategorii Urządzenie do jonoforezy:
Pokaż filtr
Kombajn kosmetyczny do oczyszczania twarzy 8w1 Zemits Verstand Kombajn kosmetyczny do oczyszczania twarzy 8w1 Zemits Verstand
Cena brutto: 10 950,00
Teraz możesz pobrać nasz PRZEDTARGOWY CENNIK Teraz możesz pobrać nasz PRZEDTARGOWY CENNIK
Cena brutto: 1,00

Urządzenie do jonoforezy

Czym jest jonoforeza?

Jonoforeza to zabieg elektroleczniczy, w trakcie którego wykorzystywany jest prąd stały czyli tzw. prąd galwaniczny, który za sprawą wprowadzenia do tkanek jonów działa leczniczo na organizm. Jony wprowadzone tym sposobem gromadzą się na granicy naskórka i skóry właściwej i zostają odprowadzane z krwią w głąb ustroju.

Aktywność prądu ma ogromne znaczenie, bowiem przyczynia się ona do powstawania dużej ilości ciepła w tkankach, a tym samym do poprawy krążenia, to z kolei ma działanie przeciwzapalne i odżywcze na tkanki.

Jonoforeza ma szerokie spektrum zastosowania, ponieważ stosuje się ją w nerwobólach, chorobach zwyrodnieniowych kręgosłupa, obwodowych porażeniach, czy też zaburzeniach krążenia obwodowego. Powszechniejsze jednak jest zastosowanie jonoforezy w kosmetologii. Przy pomocy jonoforezy leczy się różne odmiany trądziku, teleangiektazje, przebarwienia, podrażnienia czy blizny.

Wskazaniami do wykonania zabiegu jonoforezy na skórze są przede wszystkim:

  • Blizny i przebarwienia,
  • Nadpotliwość dłoni i stóp,
  • Owrzodzenia,
  • Wszelki zmiany trądzikowe czyli trądzik pospolity oraz różowaty,
  • Zmarszczki, oznaki starzenia się skóry,
  • Stany zapalne skóry,
  • Łojotok,
  • Odmrożenia,
  • Skóra wymagająca ujędrnienia i nawilżenia.

Tak jak w przypadku wszystkich zabiegów kosmetycznych również w przypadku jonoforezy istnieją przeciwwskazania do wykonania tego zabiegu, są nimi:

  • Ostre stany zapalne skóry,
  • Ropne stany zapalne skóry i tkanek miękkich,
  • Wszczepiony rozrusznik serca,
  • Zakrzepy krwi,
  • Zagrożenia zatorami krwi,
  • Zapalenie żył,
  • Metalowe elementy znajdujących się w tkankach podlegających zabiegowi,
  • Osobnicze przejawy nietolerancji prądu,
  • Ciąża i okres karmienia piersią,
  • Stany ropne około zębowe oraz stany ropne migdałków,
  • Uczulenie na substancje zawarte w leku wykorzystywanym w trakcie zabiegu.

Jonoforeza dla osób ze skórą naczynkową:

Efekt leczniczy w przypadku jonoforezy otrzymuje się za sprawą połączenia leku i prądu galwanicznego. Współcześnie wiele osób zmaga się z kłopotami związanymi z rozszerzonymi naczynkami krwionośnymi. Problem ten dotyczy kruchości naczynek i ich podwyższonej przepuszczalności, która powoduje przenikanie do skóry wielu czynników zapalnych. W konsekwencji tego dochodzi do pojawienia się na skórze rozlanego rumienia, któremu towarzyszy uczucie pieczenia i rozgrzania. Nadwrażliwość naczyń krwionośnych często skutkuje powstaniem trądziku różowatego, a powstałe rumienie utrwalają się na twarzy. Naczynia włosowate nie wytrzymują ciśnienia krwi i z tej przyczyny pękają pozostawiając na twarzy ślady zwane pajączkami. Skłonność do rozszerzonych naczyń krwionośnych widoczna jest już w dzieciństwie, zaś po dwudziestym roku życia nieprawidłowości te stają się coraz bardziej uwydatnione.

Skóra o cechach wymienionych powyżej uznawana jest za skórę wrażliwą i wymaga ona w szczególności wykonania zabiegu jonoforezy. Zabieg ten służy zapobieganiu poszerzania naczynek krwionośnych przy wykorzystaniu prądu stałego. Za pomocy fal ultradźwiękowych zwiększamy odstępy między komórkami, a dzięki odpychaniu elektrycznemu wspomagamy efektywne wnikanie w skórę dobroczynnych substancji płynących z zastosowanych leków.

Zabieg jonoforezy jest absolutnie bezbolesny i nieinwazyjny. W trakcie jego wykonywania pacjentowi towarzyszyć może jedynie odczucie mrowienia i metalicznego posmaku w ustach.

W jaki sposób przebiega wykonywanie zabiegu jonoforezy?

Podstawą jest rozmowa wstępna z pacjentem, odnośnie przyjmowanych przez niego leków, a także mogących wystąpić przeciwwskazań. Jest to zasadniczy element wykonywania zabiegu, którego pominięcie nie jest wskazane. Pacjent, który został zakwalifikowany do wykonania zabiegu jonoforezy powinien zdjąć wszelkie metalowe elementy, takie jak biżuteria, zdobienia etc. Warto poinformować pacjenta o możliwych odczuciach towarzyszących mu w trakcie zabiegu. Kolejnym krokiem jest dezynfekcja skóry pacjenta i ustawienie parametrów aparatu, przy pomocy którego wykonany będzie zabieg jonoforezy. Później następuje etap podłączenia elektrod do ciała pacjenta oraz przyłożenia głowicy do twarzy wraz ze zwiększaniem przepływu prądu, aż do momentu w którym pacjent zdecyduje, że przepływ prądu w jego odczuciu jest wystarczający. Należy pamiętać, że w trakcie wykonywania zabiegu najważniejszy jest komfort pacjenta, który należy kontrolować poprzez zadawanie mu pytań odnośnie odczuć towarzyszących wykonywanemu zabiegowi.

Czas zabiegu jest uzależniony od leku, który wprowadzamy, a także od schorzenia, które mamy zamiar załagodzić. Średnio czas trwania takiego zabiegu wynosi około 10 minut.

Jak często powinno wykonywać się zabieg jonoforezy?

Zabieg jonoforezy powinno wykonywać się codziennie lub też co drugi dzień. Cała seria zabiegów które powinny przynieść efekt waha się od 10 do 20 zabiegów.