Oddzwonimy!Podaj swoje dane, a nasi doradcy skontaktuje się z Toba w najbliższym czasie.

Kosmetologia laserowa ― technologie jutra

Nowoczesne metody kosmetyczne są owocem wspólnej pracy naukowców, lekarzy i specjalistów branży beauty ― nie da się wyobrazić profesjonalnego zabiegu kosmetycznego bez użycia precyzyjnego zaawansowanego sprzętu.

Prace nad ulepszeniem technologii kosmetycznych nie ustają: wynalazcy dążą do  osiągnięcia dwóch celów:

 • maksymalnej skuteczności,
 • minimalnej inwazyjności.

Dążenie do ideału jest głównym bodźcem rozwoju nowoczesnej branży kosmetycznej, i już dzisiaj mamy szereg metod, które śmiało możemy nazwać technologiami przyszłości.

Jedną z tych metod jest innowacyjna terapia laserowa.

 

Odmiany terapii laserowej

Metoda ta jest od wielu lat znana w różnych dziedzinach ― od diagnostyki po medycynę estetyczną.

Terapia laserowa (inaczej ― laseroterapia) jest oparta o precyzyjne działanie emitowanej przez urządzenie wiązki lasera. 

W zależności od parametrów ― długości fali, poziomie energii, czasie aplikowania ― laser może wywierać najróżniejsze typy wpływów terapeutycznych, między innymi:

 • leczyć najróżniejsze schorzenia układu ruchu,
 • leczyć narządy wzroku,
 • poprawiać krążenie krwi,
 • redukować ból,
 • przyspieszać regenerację tkanek.

 

Urządzenia stosowane w estetycznej terapii laserowej pod względem technologii i doprecyzowania wcale nie różnią się od urządzeń medycznych ― przecież zabiegi estetyczne tak samo wpływają na zdrowie jak i na życie pacjentów.

 

W medycynie estetycznej laser jest najczęściej stosowany w:

 • usuwaniu blizn i przebarwień,
 • niwelowaniu niepożądanego owłosienia,
 • odmłodzeniu cery,
 • usuwaniu wizualnych mankamentów na skórze,
 • usuwaniu tatuaży,
 • terapii i profilaktyce trądzika pospolitego.

 

Depilacja laserowa ― hit na wszystkie czasy

Mimo, że wymieniliśmy ponad 10 możliwych kierunków stosowania lasera, najczęstszym skojarzeniem ― jeśli chodzi o laser w kosmetologii ― nadal pozostaje depilacja laserowa.

Depilacja laserowa jest niewątpliwym liderem wśród metod usuwania niepożądanego owłosienia. Wygrywa zarówno pod względem skuteczności, jak i bezpieczeństwa:

 1. Jako jedyna metoda zapewnia usuwanie włosów na bardzo długi okres ― od kilku lat do wymarzonego “na zawsze”, w zależności od typu owłosienia, wieku, gospodarki hormonalnej jak i innych czynników.
 2. Nie powoduje podrażnień, uczuleń, zapaleń, wrastania włosów ― w odróżnieniu od wszystkich bez wyjątku tradycyjnych metod.

W świecie kosmetycznym depilacja laserowa uważana jest za jeden z najbardziej dochodowych rodzajów zabiegów, ponieważ nie traci na popularności i jeszcze bardzo długo pozostanie na szczycie. Cóż tu dużo mówić ― wiele salonów kosmetycznych trzyma się jedynie na świadczeniu usług depilacji, powstają też nowe ośrodki specjalizujące się tylko i wyłącznie w tej metodzie.

 

Jak działa depilacja laserowa?

 

Przy depilacji laserowej sprecyzowana wiązka lasera jest emitowana do partii skóry, gdzie mieszczą się mieszki włosowe. Wiązka ta kieruje się prosto w komórki melaniny ― ciemnego barwnika zawartego we włosie ― i niszczy je drogą termiczną. To zjawisko nazywa się selektywną fototermolizą: “selektywna” znaczy “wybiórcza”, czyli żadne inne sąsiadujące komórki nie ulegają uszkodzeniu. To sprawia, że zabieg jest całkiem bezpieczny dla skóry.

 

Kiedyś urządzenia laserowe  spisywały się dobrze tylko u osób o ciemniejszym owłosieniu― technologia wymagała większej koncentracji melaniny. Teraz sprzęt kosmetyczny udoskonalił się na tyle, że nawet jasne włoski są “odczytywane” przez wiązki lasera i skutecznie usuwane.

Ze względu na minimalną inwazyjność, depilacja laserowa może być przeprowadzana w najróżniejszych partiach skóry ― na plecach, brzuchu, rękach, nogach, klatce piersiowej, pod pachami, w okolicach intymnych. Zabieg jest skuteczny u obu płci, panowie coraz częściej decydują się na tego rodzaju ulepszenie własnego ciała. Obfitość owłosienia nie jest dla depilacji laserowej żadną przeszkodą ― zmieni się jedynie ilość zabiegów, po których zostanie osiągnięty 100-procentowy efekt.

 

Czy depilacja laserowa ma przeciwwskazania? 

Owszem, jak każda inna metoda terapeutyczno-estetyczna, oparta o wpływ zjawisk fizycznych, depilacja laserowa nie jest zalecana w przypadku występowania określonych schorzeń i stanów.

 • Depilacji laserowej nie przeprowadza się na opalonej skórze, gdyż w takim stanie równowaga zawartości melaniny w skórze i we włosach odbiega od normalnej.
 • Nie stosujemy depilacji laserowej w partiach skóry objętych grzybicą czy zapaleniem.
 • Nie zaleca się przeprowadzania tych zabiegów u kobiet w ciąży.
 • Należy zrobić dużą przerwę w przyjmowaniu leków uczulających na światło (np., niektórych antybiotyków, antydepresantów, beta-karotenu).
 • Nie zaleca się wykonywać tego zabiegu u osób z problemami natury hormonalnej (np. za dużo androstendionu u kobiet) ponieważ może być mniejsza skuteczność zabiegu

 

Puenta ― przed depilacją laserową najlepiej skonsultować się ze swoim lekarzem i odpowiedzialnie podejść do procesu przygotowania.

 

 

Urządzenie do terapii laserowej ― podstawowe wymagania

Przypominając przytoczone powyżej sformułowanie o dwóch celach realizowanych w  nowoczesnej kosmetologii ― maksymalnej skuteczności i minimalnej inwazyjności ― możemy bardzo dokładnie określić, jakiego sprzętu należy używać do zabiegów laserowych.

Po pierwsze, musi to być innowacyjne urządzenie. Urządzenia kosmetyczne to nie gadżety, w tej branży “nowość” nie oznacza tylko klasy i ulepszonego eleganckiego designu ― technologie są ciągle aktualizowane, więc najnowsze modele udostępniają najdoskonalsze i najskuteczniejsze rozwiązania projektantów i naukowców.

Po drugie, metody stosowane w urządzeniu muszą być w 100% bezpieczne. Jak się o tym dowiemy? Istnieją uprawnione organizacje, które przeprowadzają profesjonalne badania i kontrole jakości. W przypadku, gdy urządzenie spełnia wszystkie wymagania (które zazwyczaj są bardzo rygorystyczne) ― dostaje się certyfikat jakości. Używania sprzętu bez takich certyfikatów to ryzykowne przedsięwzięcie: kto wie, jak może się zakończyć zabieg z nieprzetestowanym urządzeniem.

Po trzecie, urządzenie do depilacji laserowej musi posiadać system chłodzenia. Mimo, że inwazyjność wpływu wiązki lasera jest niska, a precyzyjność ― bardzo wysoka, jest to zabieg polegający na wpływie termicznym. Czyli możemy się domyśleć, że podgrzewanie ciała od środka może wywołać nieco niekomfortowe odczucia. W celu minimalizacji dyskomfortu w nowych modelach laserów kosmetycznych są montowane zaawansowane systemy chłodzenia niwelujące odczuwalny efekt podgrzewania i łagodzący tkanki.

Po czwarte, interfejs urządzenia musi być elastyczny i przejrzysty. Nie możemy przeprowadzić jakościowego zabiegu nie precyzując sprzętu pod każdego klienta ― przecież każdy z nich ma indywidualne potrzeby i cechy. Urządzenia wyposażone w smart-systemy sterowania pozwalają na kompleksowe ustawianie parametrów i ich modyfikację według własnego uznania. Oczywiście, są też uniwersalne, standardowe programy, których używanie nie wymaga żadnych zmian.

Jak widać, wymagania do nowoczesnego sprzętu są dość poważne. A dodajcie jeszcze atrakcyjny design, wygodne kształty głowic, dodatkowe środki bezpieczeństwa, niski koszt obsługi… Jak więc znaleźć idealne urządzenie?

 

Mamy dobry przykład ― Adonyss DioLite.

To urządzenie spełnia wszystkie określone powyżej wymagania:

 • należy do najnowszej generacji urządzeń laserowych;
 • używa sprawdzonych rozwiązań ― zwłaszcza, fali światła o długości 808 nm, która najbardziej odpowiada potrzebom depilacji;
 • pasuje do każdego typu skóry (do 6 fototypów według skali Fitzpatricka);
 • ma stylową obudowę i małe wymiary;
 • jest sterowane są pomocą smart-oprogramowania i ekranu dotykowego;
 • jest wyposażone w system Sapphire, schładzający powierzchnię skóry od temperatury od 0 do 3 stopni Celsjusza, niwelując jakiekolwiek bolesne odczucia;
 • posiada ergonomiczną głowicę;
 • zasób lasera to 20 milionów strzałów;
 • posiada certyfikat jakości FDA (Food and Drug Administration, USA), rządowej instytucji dokonującej kontroli jakości między innymi urządzeń służących do przeprowadzania zabiegów kosmetycznych.

 

Świetne rozwiązania dla małych gabinetów depilacji laserowej

 

 

Bonus: W “zestawie” z laserem Adonyss DioLite dostajesz darmowe profesjonalne szkolenie ― więc opanowanie metody nie będzie żadnym problemem.

Jeśli jeszcze nie masz urządzenia laserowego w swoim salonie ― pospiesz się z decyzją, bo terapia laserowa zapewne należy do najbardziej przyszłościowych metod kosmetycznych, które pomogą Ci nie tylko zwiększyć dochód, ale również istotnie podnieść status Twojego gabinetu.