Showroom w Warszawie

Oddzwonimy!Podaj swoje dane, a nasi doradcy skontaktuje się z Toba w najbliższym czasie.

Od czego zacząć biznes: presoterapia

Presoterapia to technologia, którą można uważać za jedną z głównych podstaw kosmetologii. Jest stosowana w medycynie i kosmetologii od ponad 200 lat — i w ciągu tego czasu skutecznie rozwiązuje problemy fizjologiczne i estetyczne. 

Intensywny drenaż limfatyczny, który ma realne praktyczne efekty – to ta metoda, od której wiele osób zaczyna swoją drogę w branży Beauty. Nie bez powodu jest uważana za bazowy zabieg, który musi być w każdym salonie.

Dlaczego właśnie presoterapia dla wielu otwiera drogę w świat kosmetologii? Dzisiaj rozpatrujemy zalety, charakterystyczne cechy i najpopularniejsze modele urządzeń.

 

Presoterapia: wzmianka historyczna

Metoda masażu za pomocą sprężonego powietrza została odkryta  jeszcze na początku dziewiętnastego wieku. Doktor W. A. Stange ustalił podstawowe zasady zabiegu – ruchy w kierunku od peryferii do środka i do węzłów chłonnych. To była metoda, która zrewolucjonizowała branżę medyczną. Zaczęto ją aktywnie stosować do profilaktyki obrzęków i programach leczenia nadwagi.

W 1912 roku we Francji stworzono pierwsze urządzenie do presoterapii. Od tej pory minęło ponad 100 lat. Metoda jakościowo się zmieniła, rozwinęła się, urządzenia stały się dużo mocniejsze, efektywniejsze, wydajniejsze. W 2021 roku możemy z pewnością powiedzieć, że presoterapia pozostaje wciąż aktualna i nadal jest jedną z fundamentów, na których stoi kosmetologia.

Presoterapia — to zabieg kosmetyczny polegający na rytmicznym uciskaniu za pomocą sprężonego powietrza. To powietrze jest pompowane w specjalistyczny kombinezon, którego części są po kolei nadmuchiwane i zdmuchiwane. W taki sposób odbywa się masaż całego ciała, który wyróżnia się całym szeregiem zalet.

 

Presoterapia: zalety metody kosmetycznej

Dlaczego tak wiele kosmetologów wybiera presoterapię? Ponieważ ma mnóstwo atutów, które przyciągają szerokie grono klientów:

Uniwersalny pozytywny wpływ. Metoda przyspiesza krążenie krwi i limfy, imitując naturalne spięcia mięśni. Taki rytmiczny masaż przynosi zarówno wewnętrzne, jak i zewnętrzne pozytywne przemiany. Na przykład, wspomaga wydalanie z organizmu nadmiaru wody i toksyn, rozbija zastoje limfy, zmniejsza objętości tkanki tłuszczowej oraz cellulit. Presoterapia poprawia ogólne samopoczucie i emocjonalny stan oraz daje odczuwalny efekt relaksujący.

2. Szeroka grupa docelowa. Tak, presoterapia przyciąga klientów o bardzo różnych potrzebach. Cieszy się popularnością wśród:

  • sportowców, którzy chcą odprężyć mięśnie po intensywnych treningach;
  • pracowników biurowych, którzy większość dnia roboczego spędzają przy biurku i po pracy chcą rozruszać krążenie krwi;
  • ludzi, którzy są na rehabilitacji po operacjach i urazach, gdyż presoterapia aktywizuje krążenie krwi i zapobiega zakrzepicy żył głębokich;
  • ludzi, którzy chcą szybko zrzucić kilka zbędnych kilo. Zabieg jest szczególnie popularny w okresie letnim, gdy wiele osób ma urlopy;
  • ludzi, którzy “walczą” ze zbędnymi kilogramami stosując kompleksowe kursy zabiegów aparaturowych.

3. Minimalna lista przeciwwskazań. W odróżnieniu od wielu innych metod aparaturowych, presoterapia jest wskazana prawie dla każdego. Z wyjątkiem kilku bardzo rygorystycznych przeciwwskazań, zwłaszcza choroby nowotworowej.

4. Prostota obsługi i autonomiczność. Żeby rozpocząć zabieg, należy tylko wcisnąć kilka guzików (wybrać czas działania i intensywność próżni) — i już, mechanizm działa. Poza tym, kosmetolog może zostawić klienta na czas zabiegu, o ile urządzenie działa samodzielnie i wyłączy się w odpowiednim momencie.

5. Wysoka efektywność. Tak, pod względem efektywności jeden zabieg presoterapii równa się pięciu seansom masażu ręcznego. Efekt jest widoczny już po pierwszym zabiegu – klienci od razu dostrzegą go w lustrze. 

6. Niski koszt jednego zabiegu. Ten zabieg jest stosunkowo niedrogi w porównaniu do innych metod kosmetycznych do modelowania sylwetki. To znaczy, że z zabiegu może skorzystać więcej klientów i urządzenie nigdy nie będzie bezczynnie stało w gabinecie.

I na koniec — rezultaty po całym kursie zabiegowym utrzymują się w ciągu pół roku. Pod warunkiem utrzymywania zdrowej diety i aktywności fizycznej – nawet dłużej.

 

Urządzenia do presoterapii: nowe pokolenie sprzętu Zemits

Nasza marka ma wiele do zaoferowania zarówno początkującym, jak i profesjonalistom, którzy od lat działają w branży:

  • Zemits Sisley 2.0 o 24 kanałach, posiada 4 poziomy intensywności (od 16 do 32 kPa) do efektywnych zabiegów na różne partie ciała, a zwłaszcza: nogi, brzuch, pośladki, ręce. 
  • Zemits Limstim o 20 kanałów, 4 tryby intensywności, program ustawień manualnych — steruj zabiegiem na 100% i dostosuj metodę do każdego klienta.

Każdy z tym modeli posiada swoje funkcje i charakterystyczne cechy, które pasują do rozwiązywania konkretnych problemów. 

 

Zemits ciągle się rozwija. Bo nieustanny rozwój to droga do sukcesu! I nasi klienci również to wiedzą. Razem my rozwijamy światowy rynek kosmetyczny i promujemy zdrowie i piękno na całym świecie!

 

Przeczytaj nasze najnowsze artykuły:  

    1. Jak Przeprowadzić Oczyszczanie Ultradźwiękowe Twarzy I Dlaczego To Jest TOP-Zabieg Pielęgnacji Domowej