Showroom w Warszawie

Oddzwonimy!Podaj swoje dane, a nasi doradcy skontaktuje się z Toba w najbliższym czasie.

Jak przeprowadzić oczyszczanie ultradźwiękowe twarzy i dlaczego to jest TOP-zabieg pielęgnacji domowej

Co wiesz o ultradźwiękach? Tak, to są fale dźwiękowe o wysokiej częstotliwości, szeroko używane w branży kosmetycznej. To nie tylko zabiegi do oczyszczania, ale również terapia odmładzająca, ujędrnianie skóry i jej wzbogacanie w substancje odżywcze. Skóra lubi ultradźwięki. I to jest miłość wzajemna.

 

Do niedawna ta technologia była w pełni zmonopolizowana przez salony i gabinety kosmetyczne. Wykorzystywać metodę w domu? Nie, to za drogo i niebezpiecznie. Na szczęście, te czasy już minęły.

 

Teraz ultradźwięki są dostępne dla każdego bez wyjątku. Na pewno już kojarzysz nasze przenośne urządzenia: scrubbery Zemits Skin Expert i Zemits SonoSilk. Bardzo szybko stały się hitami sprzedaży w naszej serii urządzeń przenośnych. Dlaczego? Już Ci odpowiadamy. 

 

Dzisiaj z tej strony Zemits Home Care – omawiamy zalety oczyszczania ultradźwiękowego jako domowego zabiegu do oczyszczania oraz przedstawiamy główne etapy procedury.

 

Główne zalety oczyszczania ultradźwiękowego

Ten zabieg już zdobył serca tysięcy klientów na całym świecie. Jest ceniony przede wszystkim za swoją efektywność. To wspaniały sposób na oczyszczanie skóry z zanieczyszczeń i obumarłych komórek. Fale dźwiękowe przenikają głęboko w skórę, oczyszczając zatkane pory.

Ale oczyszczanie to nie jedyna funkcja zabiegu. Scrubbery ultradźwiękowe służą również do mikromasażu, który przyspiesza krążenie krwi i limfy, stymuluje procesy metabolizmu w komórkach, wzbogaca tkanki w składniki odżywcze. Zabieg również sprzyja normalizacji produkcji sebum, co jest bardzo istotne dla osób o przetłuszczającej się skórze. Taki właśnie wielofunkcyjny wpływ sprawia, że oczyszczanie ultradźwiękowe stało się ulubionym zabiegiem dla wielu.

 

Uniwersalność — to też nie ostatni punkt na liście zalet metody. Zabieg pasuje do każdego typu skóry:

  • tłustą skórę łagodzi, oczyszcza i normalizuje produkcję sebum,
  • suchą skórę ujędrnia, podnosi jej elastyczność i przyspiesza krążenie,
  • normalnej skórze pomaga podtrzymać prawidłowe funkcjonowanie, usuwa obumarłe komórki i ułatwia oddychanie komórkowe.

 

Oczyszczanie ultradźwiękowe pasuje nawet do skóry nadwrażliwej. Bezinwazyjność metody umożliwia przeprowadzania zabiegów nawet dla najbardziej delikatnego naskórka. Wszystko dlatego, że oczyszczanie to nie jest mechaniczne (jak w przypadku łyżki Unny), zaskórniki nie są wyciskane (co powoduje zaburzenie normalnych procesów w komórkach), lecz “wypychane” na zewnątrz przez fale ultradźwiękowe.

Brak okresu rekonwalescencji. Tu wszystko jest jasne już po pierwszym zabiegu. Zaczerwienienia po użyciu scrubbera znikają w ciągu 10-20 minut, w zależności od poziomu wrażliwości skóry. A to oznacza, że nie musisz specjalnie wybierać dzień do przeprowadzenia zabiegu i chować się przed promieniami słońca i ludźmi.

Z poprzedniego punktu wynika kolejna zaleta – uniwersalność co do sezonu. Przez to, że oczyszczanie ultradźwiękowe nie uszkadza górnej warstwy naskórka, zabieg ten możemy przeprowadzać w każdej porze roku. To wyróżnia ultradźwięki na tle analogicznych zabiegów salonowych, takich jak mikrodermabrazja diamentowa, szlifowania laserem frakcyjnym i in..

Prostota obsługi. Ta cecha stała się podstawą dla domowej odsłony tego zabiegu. Urządzenie jest bardzo proste w obsłudze, protokół zabiegu jest przejrzysty i zrozumiały, nie wymaga specjalnej wiedzy medycznej i zaawansowanych umiejętności kosmetycznych.

 

Te zalety tworzą potężny kompleks, który odpowiada zarówno profesjonalnym kosmetologom, jak i zwykłym klientom, którzy chcą urozmaicić swoją beauty-rutynę. Oto jak szeroka jest grupa docelowa tego zabiegu.

 

 

Jak przeprowadzać oczyszczanie ultradźwiękowe twarzy?

Powiemy więcej na temat ostatniej zalety – czyli prostoty obsługi. Żeby się upewnić, przejdźmy wszystkie etapu zabiegu:

 

1.Oczyszczanie skóry. Bardzo ważny etap, którego nie da się ignorować, gdyż od niego zależy sukces całego procesu. Najpierw usuwamy makijaż i oczyszczamy skórę za pomocą specjalistycznego środka – pianki, żelu, płynu itd.

2.Przygotowanie skóry. Żeby ułatwić proces oczyszczania porów z zanieczyszczeń i zrogowaciałych komórek, należy “rozmiękczyć” ich zawartość. Kiedyś do tego stosowano specjalistyczne narzędzia do rozparzania skóry. W opcji domowej było to siedzenie z twarzą nad pojemnikiem z gorącą wodą. Ale to już odeszło do przeszłości! Nanieś cienką warstwę żelu i przykryj folią – w taki sposób zmiękczamy zaskórniki i zawartość zatkanych porów.

3.Oczyszczanie ultradźwiękowe. Po 10-15 minutach możesz zacząć przeprowadzanie zabiegu – nie wycieraj żelu, to jest idealny środek przewodzący. Trzymaj scrubber pod kątem 45 stopni do powierzchni skóry. Przesuwaj szpatułkę od środka do peryferii twarzy, wzdłuż linii dróg chłonnych. Nie naciskaj na skórę.

4.Zakończenie. Po zabiegu wyłącz urządzenie, nanieś maseczkę do zwężenia porów, oczyść skórę i szpatułkę z żelu.

 

 

 

Prosty protokół – tylko cztery etapy, i Twoja twarz jest idealnie czysta. Oto dlaczego oczyszczanie ultradźwiękowe jest tak lubiane na całym świecie!

 

Dowiedz się, gdzie lepiej robić peeling ultradźwiękowy – w salonie czy w domu: obejrzyj nasz film.

 

 

Przeczytaj nasze najnowsze artykuły:  

    1. Czy dobrze dopasowane kosmetyki rzeczywiście mogą podnieść efektywność zabiegu?