Oddzwonimy!Podaj swoje dane, a nasi doradcy skontaktuje się z Toba w najbliższym czasie.

Top-3 zabiegi kosmetyczne na pielęgnację skóry latem

Lato jest tradycyjnym sezonem na urlop, wypoczynek na plaży, piknik na świeżym powietrzu… a także czas strasznych upałów i palącego słońca, od których cierpi nasza skóra. Rzecz jasna, w lecie plan pielęgnacji skóry należy zmienić – zrezygnować z niektórych zabiegów i zadbać o dodatkowe nawilżenie skóry i jej ochronę od promieni słonecznych. Omówimy dziś trzy najważniejsze i najpopularniejsze zabiegi do pielęgnacji skóry, na które Twoi klienci mają się zapisać już dzisiaj, a także opowiemy, które najlepiej odłożyć na później.

Jakie zabiegi najlepiej odłożyć na jesień

Najpierw porozmawiajmy o zakazanym. Większość zabiegów inwazyjnych, takich jak:

 

najlepiej odłożyć do czasu, gdy słońce stanie się mniej aktywne. Najlepiej je przeprowadzać od października do stycznia.

Parafinoterapia, tak popularna w zimie dzięki efektowi podgrzewania, nie ma przeciwwskazań do przeprowadzania w sezonie letnim, ale zupełnie przestaje cieszyć się zainteresowaniem właśnie ze względu na efekt głębokiego podgrzewania skóry i tkanek. Większość klientów raczej wybierze zabiegi, które mają odwrotny efekt chłodzenia i świeżości.

 

Można i warto w lecie

Letnie zabiegi kosmetyczne są skierowane na nawilżenie i poprawę krążenia chłonki w tkankach. Idealna “letnia trójka” to:

 

Mezoterapia

W lecie skóra cierpi od upałów i może być mocno odwodniona. Można ją nasiąknąć wodą na okres do miesiąca za pomocą zabiegu mezoterapii z serum nawilżającymi (na przykład, kwasem hialuronowym).

Bardzo ważne, by zabieg był nieinwazyjny, czyli bezigłowy. Nie ma nakłuć – nie ma ryzyka powikłań (zapaleń, blizn).

W odróżnieniu od zwykłej mezoterapii, w trakcie której skórę się nakłuwa cienkimi igiełkami, mezoterapia bezigłowa nie uszkadza skóry, dlatego można ją przeprowadzać w każdej porze roku. To jest najbardziej uniwersalny zabieg, przecież dobierając indywidualnie serum możesz “dopasować” jego efekt do potrzeb każdego typu skóry – nawilżyć suchą, załagodzić wrażliwą, zmniejszyć produkcję łoju skórnego itd.

Mezoterapię można stosować nie tylko do twarzy – koktajle do ciała pomagają w ujędrnieniu skóry, redukcji cellulitu i podskórnej tkanki tłuszczowej, poprawie lokalnego metabolizmu.

Jeśli szukasz urządzenia do profesjonalnego gabinetu kosmetycznego, musisz koniecznie wybrać urządzenie do mezoterapii bezigłowej. Będzie niezmiennym pomocnikiem na każdy sezon. Metoda pozwala na skuteczne nawilżanie skóry twarzy i ciała i wprowadzanie substancji odżywczych w głąb skóry.

 

Przeprowadzenie mezoterapii do twarzy i ciała jest polecane w każdej porze roku. Do przeprowadzenia zabiegu pracownik nie musi mieć wykształcenia wyższego – wystarczy kwalifikacji kosmetologa i odbyć szkolenie z obsługi urządzenia.

Najlepsze urządzenia do przeprowadzania mezoterapii bezigłowej to:

 

Kombajn kosmetyczny Zemits X-Skin (LINK). Korzystna opcja o optymalnie dopasowanych funkcjach do pielęgnacji anti-age. Ma funkcje terapii mikroprądami, elektroporacji oraz czyszczenia ultradźwiękowego skóry. To urządzenie stało się liderem wśród analogicznych aparatów dzięki małym wymiarom, szybkiej opłacalności i dobremu zestawowi funkcji.

Urządzenie do elektroporacji Zemits Klein Meso (LINK). Urządzenie dla zwolenników mono-aparatów. Mocne profesjonalne urządzenie do elektroporacji ciała i twarzy. Dwie głowice w zestawie (duża i mała), przewiduje pracę z płynnymi środkami kosmetycznymi oraz żelami do elektroporacji.

Kombajn do mezoterapii tlenowej i liftingu RF 7 w 1 Zemits Lillie (LINK). Łączy 7 funkcji (terapia próżniowa, lifting RF, elektroporacja na skórę wokół oczu, mezoterapia tlenowa, mikrodermabrazja diamentowa, krioterapia).

 

Osobno należy wspomnieć kombajny kosmetyczne:

 

 

Kombajn kosmetyczny 8 w 1 Zemits Meister. Ma funkcję peelingu ultradźwiękowego, krioterapii, mezoterapii tlenowej, elektroporacji, masażu próżniowego, liftingu RF, terapię mikroprądami LED, mikrodermabrazję.

Zemits Verstand 8.2 – również ma 8 funkcji: lifting RF, elektroporacja do ciała i twarzy (z osobną głowicą do elektroporacji na skórę wokół oczu), mikrodermabrazja diamentowa, peeling ultradźwiękowy, mezoterapia tlenowa, masaż próżniowy (terapia próżniowa), krioterapia.

 

 

 

Kombajny kosmetyczne oszczędzają czas kosmetologa i robią wrażenie na klientach, oprócz tego zakup kombajnu lepiej się opłaca, niż zakup osobnych urządzeń.

Oczywiście, jeśli gabinet jest w pełni wyposażony i nie planujesz wymiany sprzętu, najlepiej kupić mono-urządzenie pełniące funkcje, których Ci brakuje.

Jeśli jednak wyposażasz gabinet od zera – zwróć uwagę na urządzenia wielofunkcyjne.

 

Hydrabrazja

Hydrabrazja (hydroterapia) jest wręcz niezbędna do pielęgnacji twarzy i ciała Większość zabiegów do głębokiego oczyszczania skóry nie przeprowadza się w lecie z powodu wysokiej aktywności słonecznej i ryzyka występowania powikłań, ale jak być bez głębokiego oczyszczania?

Oprócz tego, odpowiedni wpływ wody na skórę zawsze się liczy, tym bardziej w lecie.

Metoda hydrabrazji zapewnia głębokie i bardzo delikatne oczyszczanie skóry bez jej uszkadzania. Za pomocą urządzenia do skóry jest dostarczana woda (czasem z dodatkiem środka kosmetycznego do osiągnięcia lepszego efektu), która się porusza w głowicy i zmywa ze skóry zrogowaciałe komórki, kurz i nadmiar łoju skórnego. Po kontakcie ze skórą płyn jest zasysany przez określony otwór głowicy pełniący funkcję próżniową. Do peelingu wodnego można stosować różne głowice: prążkowane, z efektem mechanicznego czyszczenia, spiralne, nachylone, proste. Głowice mogą mieć różne rozmiary – duże do większych obszarów skóry, małe do stref bardziej wrażliwych.

Po zabiegu skóra jest nawilżona, żywa i świeża.

Co dotyczy urządzeń do peelingu wodnego, dobrą opcją są:

 

 

 

Zemits Hydro Luxx  oprócz peelingu wodnego ma też funkcję mezoterapii tlenowej.

Zemits Eau Sante  oprócz hydrabrazji oferuje również scrubbing ultradźwiękowy, krioterapię, lifting RF, mezoterapię tlenową.

 

 

 

Drenaż limfatyczny

Latem wiele osób cierpi nie tylko przez upały, ale też na obrzęki pojawiające się na nogach i twarzy. Dlatego pielęgnacji w lecie nie da się wyobrazić bez zabiegów do drenażu limfatycznego. Liderem rynku w tej branży jest presoterapia, która skutecznie zamienia masaż do drenażu limfatycznego. Do jej przeprowadzenia niezbędne jest urządzenie do presoterapii ze specjalistycznym kombinezonem wielorazowym w zestawie. Zabiegi przeprowadza się bardzo łatwo – w każdym modelu urządzeń jest zestaw standardowych programów, a więc po krótkim szkoleniu każdy pracownik salonu będzie mógł przeprowadzać ten zabieg.

Do profesjonalnej presoterapii potrzebujemy urządzenia dość mocnego, o dużej ilości komór i możliwości przeprowadzania dezynfekcji kombinezonu, przecież będzie z niego korzystać niejeden klient.

 

Dobre profesjonalne urządzenia to:

 

 

 

Zemits Sisley  o 28 kanałach i opcji ustawień ręcznych i programów automatycznych.

 

 

 

 

Presoterapię dobrze jest łączyć z zabiegami odmładzającymi i wyszczuplającymi, jest wręcz niezbędna po elektroporacji ze stosowaniem elektrolitów, kriolipolizy, liposukcji bezinwazyjnej, kawitacji.

Widzisz, że letnia pielęgnacja twarzy i ciała zawiera “klasyczne zestawy”: oczyszczanie (peeling wodny), nawilżanie (mezoterapia bezigłowa), pobudzanie metabolizmu i krążenia chłonki (presoterapia).