Showroom w Warszawie

Oddzwonimy!Podaj swoje dane, a nasi doradcy skontaktuje się z Toba w najbliższym czasie.

TOP-3 zabiegi salonowe na miejscowe odchudzanie

Jak często słyszysz “Trzeba schudnąć do lata?”. Jednak lato już minęło, a klienci salonów kosmetycznych mają nowy, nie mniej pilny cel – “schudnąć do Świąt”. To wszystko oczywiście żart, ale jednak jest w tym trochę prawdy.

Jesień to chłodna pora roku, okres ubrań oversize i słodyczy – a utrzymanie formy staje się jeszcze trudniejsze. Dlatego bardzo ważna jest miejscowe usuwanie złogów tłuszczu

Ale jakie technologie kosmetyczne najlepiej poradzą sobie z tym zadaniem? Co lepiej wybrać: mono-urządzenie czy kompleksowy kombajn kosmetyczny do modelowania? Dziś w Zemits przedstawiamy TOP 3 zabiegi salonowe na lokalne odchudzanie.

 

Liposukcja ultradźwiękowa = kawitacja ultradźwiękowa

Tak, nie bez powodu ta technologia nazywana jest liposukcją ultradźwiękową, ponieważ kawitację pod względem efektywności porównuje się do chirurgicznych operacji modelujących. To właśnie ona jest najczęściej polecana na miejscowe odchudzanie. W czym jest sęk?

Technologia kawitacji opiera się na działaniu fal ultradźwiękowych na tkankę tłuszczową. Kiedy fale o niskiej częstotliwości przenikają w tkankę, tworzą się mikrobąbelki. Bąbelki te rozszerzają się i eksplodują. W rezultacie dochodzi do uszkodzenia błon adipocytów – komórek tłuszczowych – które ostatecznie obumierają. W ten sposób stymulowany jest proces lipolizy – naturalnego rozpadu tłuszczu. Produkty rozpadu są wydalane na drodze metabolizmu.

To ostatnie zjawisko jest szczególnie ważne podczas wykonywania kawitacji. Standardowy protokół do miejscowego odchudzania to „kawitacja + aktywny drenaż limfatyczny”. Gdyż bez stymulacji toksyny znajdujące się w komórkach tłuszczowych nie zostaną wystarczająco szybko usunięte z organizmu.

 

Czy warto kupować mono-urządzenie do kawitacji? Jeśli masz wybór między mono- a wielofunkcyjnym urządzeniem, to nie warto. Dlaczego?

  • Tak czy inaczej, potrzebujesz mieć na liście usług technologię drenażu limfatycznego (presoterapia, masaż próżniowy, masaż rolkowy). Bez tego nie możesz przeprowadzić pełnego protokołu.
  • Aby zaoszczędzić pieniądze. Zestaw z kilku oddzielnych urządzeń będzie o 20-30% droższy, niż jeden kombajn kosmetyczny.
  • Aby zaoszczędzić miejsce. Jedno urządzenie czy kilka – co zajmuje więcej miejsca? Odpowiedź jest logiczna.
  • Zwiększenie liczby klientów. Jest wiele osób, które chcą przejść tylko masaż próżniowy bez kawitacji. Urządzenie takie jak Zemits Abigon Pro łączy pod jedną obudową jednocześnie całą gamę technik: kawitację, stymulację próżniową, lifting RF. Dlatego możesz oferować oba te zabiegi w kompleksie lub osobno. Dodatkowo model zawiera 5 końcówek: do kawitacji ultradźwiękowej, masażu próżniowego z liftingiem RF, multipolarny lifting RF, tripolarny lifting RF i bipolarny lifting RF. Są to zabiegi zarówno na twarz, jak i na ciało – co oznacza rozszerzenie grupy docelowej i liczby klientów.

Przejdźmy teraz do drugiej techniki zalecanej do rozwiązywania lokalnych problemów.

 

 

Masaż rolkowy próżniowy: zabieg must-have dla kosmetologa

To nie tylko must-have, ale także jedna z najstarszych, zweryfikowanych czasem technologii kosmetycznych. Jednoczesne działanie dwóch metod ma pozytywny wpływ na problematyczne obszary skóry – zarówno od zewnątrz (poprawia się koloryt i tekstura skóry), jak i od wewnątrz (masaż próżniowy niszczy błony komórek tłuszczowych, przyspiesza procesy wewnątrzkomórkowe i rozbija zastoje).

 

Przypomnijmy sobie, jak to działa. Urządzenie stosuje podciśnienie na powierzchni skóry. Wewnątrz głowicy powstaje efekt próżniowy, skóra jest “zasysana” do środka, dzięki czemu głowica podciśnieniowa wychwytuje fałdy tłuszczowe, a wbudowany wałek rolkowy intensywnie je masuje. Kosmetolog poruszając głowicą masuje nie tylko skórę, ale także mięśnie i podskórną tkankę tłuszczową.

Ale nowoczesne urządzenia nie ograniczają się jedną techniką, z powodzeniem łącząc kilka metod w jednym zabiegu. A jeśli masz takie urządzenie jak Zemits Bionexis Lite, to możesz zaoferować masaż rolkowo-próżniowy + lifting RF, masaż rolkowo-próżniowy ze światłem podczerwonym + kawitację, czy po prostu masaż rolkowo-próżniowy. Dodatkowo urządzenie posiada 4 głowice do zabiegów do ciała oraz twarzy.

 

 

Krioterapia: schładzamy zbędne centymetry

Jak zabieg krioterapii wpływa na organizm?
Krioterapia opiera się na zasadzie szybkiego schładzania tkanek, może mieć działanie zarówno miejscowe, jak i ogólne. Ta metoda ma złożony wpływ zarówno na warstwy powierzchniowe, oraz głębokie:

Pobudza krążenie krwi. Gwałtowny spadek temperatury powoduje skurcz naczyń krwionośnych, odpływ krwi, a następnie przypływ świeżej ciepłej krwi. Intensywne krążenie krwi pomaga wzbogacić tkanki w tlen i składniki odżywcze, przyspiesza procesy regeneracji i metabolizmu na poziomie komórkowym. Dzięki temu skóra jest bardziej nawilżona, jędrniejsza i zdrowsza.
Pobudza krążenie limfy. Stymulując naczynia krwionośne, krioterapia wprawia w ruch płyn międzykomórkowy – limfę. Aktywizacja układu limfatycznego zapobiega zjawiskom zastojowym, szybko usuwa toksyny i nadmiar płynów zakłócający prawidłowe funkcjonowanie układu.
“Zamraża” komórki tłuszczowe. Ultraszybkie schładzanie komórek tłuszczowych sprawia, że ​​ich błony stają się kruche, co przyczynia się do ich szybkiego zniszczenia. Dlatego zaleca się wykonywanie krioterapii wraz z technikami aktywnego drenażu limfatycznego.
Przyspiesza metabolizm. Przy ostrym ochłodzeniu organizm doświadcza stresu i gromadzi wszystkie swoje zasoby, aby przetrwać tę niebezpieczną sytuację. Komórki szybciej produkują energię, dzięki czemu organizm szybciej spala kalorie.

Wszystkie te „punkty oddziaływania” prowadzą nas do jednego słusznego wniosku – krioterapia jest bezpośrednio związana z odchudzaniem i redukcją tkanki tłuszczowej. Ta technologia kosmetologiczna pomaga usunąć zbędne centymetry i poprawić ogólną kondycję ciała i skóry. Dlatego takie urządzenie jak Zemits CoolRestore Elegance to opłacalna inwestycja dla biznesu kosmetycznego, sprzęt, który pokazuje realne efekty w walce z nadwagą!

 

 

Oto TOP 3 kosmetycznych technologii do modelowania od firmy Zemits. Nie chcemy tylko teoretyzować, lecz zapraszamy również na demonstrację praktyczną! Darmowy test-drive to Twoja szansa na niezapomniane wrażenia, komunikację z profesjonalistami i przetestowanie interesującego Cię sprzętu. Wypełnij formę kontaktową poniżej, czekamy na Ciebie!

 

ZAPISZ SIĘ NA DARMOWY TEST URZĄDZENIA!

 

Przeczytaj nasze najnowsze artykuły: