Terapia mikroprądowa. To jeden z najefektywniejszych zabiegów kosmetycznych do zwalczania objawów zmian wiekowych. Wraz z liftingiem SMAS i liftingiem RF są uważane za „złotą trójkę” metod anti-age.
Dziś porozmawiamy o wszystkim, co dotyczy tej technologii: zasadzie jej działania, korzyściach dla kosmetologów, protokołach zabiegu, wskazaniach i przeciwwskazaniach, oraz o tym, jak możesz ulepszyć i tak już doskonałą metodę.
Czyli o mikroprądach od A do Z. Zaczynamy.
Niestety, eliksir młodości nie został jeszcze wynaleziony. Ale dopóki proces poszukiwania trwa – terapia mikroprądami pomoże zatrzymać czas! Dzięki czemu ta metoda jest tak efektywna?
Jeśli ten proces zostanie zakłócony, następuje zaburzenie rozkładu ładunków elektrycznych. W efekcie zaburzone zostają procesy metaboliczne w komórkach, wskutek czego one spowalniają się, przechodzą w tryb „hibernacji”.
Mikroprądy to impulsy prądu elektrycznego o małej mocy. Naśladują naturalne ładunki elektryczne i pobudzają komórki. Jest to niczym swoisty budzik – komórki ponownie się aktywizują, otwierają się kanały w ich błonach, uruchamiają się procesy metaboliczne.
Jednak terapia mikroprądami działa nie tylko na powierzchnię naskórka. Wpływa również na głębsze tkanki: skórę właściwą, tkankę mięśniową, naczynia krwionośne i limfatyczne. Tak złożone działanie tonizuje nie tylko skórę, ale też ujędrnia szkielet mięśniowy – rozluźnia skurcze lub na odwrót, napina włókna mięśni. Jak jeszcze działają mikroprądy?
Główne wskazania do tego zabiegu:
Jakie cechy tej metody sprawiły, że stała się ulubioną dla tysięcy kosmetologów na całym świecie?
Efektywność. Ta technika jest jedną z tych, które pokazują realne, oczywiste efekty. Wiadomo, że nasze ciało samo wytwarza mikro impulsy elektryczne. Rozprzestrzeniają się po całym ciele, stymulując wewnątrzkomórkowe procesy metaboliczne i przyspieszając krążenie krwi. Mikroprądy naśladują te impulsy elektryczne, tak naprawdę nie wprowadzając do organizmu niczego obcego. Zewnętrzna stymulacja prądem elektrycznym imituje naturalne prądy biologiczne, działa kompleksowo nie tylko na powierzchnię skóry, ale także na mięśnie i naczynia krwionośne.
Popularność. Drugi punkt wychodzi z pierwszego. Jeśli zabiegi są tak efektywne – naturalne jest, że cieszą się wysokim zapotrzebowaniem. Ponadto zabieg ma dość przystępną cenę (w przeciwieństwie na przykład do liftingu metodą SMAS), dzięki czemu jest dostępny dla różnych grup klientów. Mikroprądy na liście usług = zawsze masz klientów.
Kompleksowość. Urządzenia takie jak Zemits Verstand PRO umożliwiają tworzenie kompleksowych protokołów leczenia składających się z 3-4 etapów, które poprawiają ogólny wynik. Terapię mikroprądową często łączymy z peelingiem ultradźwiękowym, elektroporacją itp.
Uniwersalność. Możesz wykonywać zabiegi nie tylko do twarzy, ale także do ciała. W tym celu urządzenia są wyposażone w specjalne rękawice mikroprądowe. Ponadto urządzenia takie jak Zemits Adrinox 2.0 wyposażone są w całą gamę akcesoriów, które służą do wysokiej jakości terapii całego ciała: rękawice mikroprądowe, monopolarne Q-końcówki do twarzy, końcówki kulkowe do twarzy, końcówki płaskie do twarzy i ciała.
Aktualność. Terapia mikroprądowa jest jedną z trzech najskuteczniejszych technologii anti-age, a kierunek ten zawsze pozostaje aktualny. Zatrzymać wpływ czasu to marzenie wielu.
Wielofunkcyjność. Mikroprądy rozwiązują wiele problemów estetycznych: utrata jędrności i zdrowego kolorytu, zmarszczki, trądzik, blizny potrądzikowe, trądzik różowaty, obrzęki, przebarwienia.
Jak przebiega zabieg?
Oczyszczenie. Ważny etap, od którego zależy sukces całego zabiegu – przecież bez należytego oczyszczenia mikroprądy nie będą w stanie przeniknąć na wymaganą głębokość przez warstwę zanieczyszczeń na powierzchni skóry. Wykonujemy demakijaż, oczyszczamy skórę pianką lub żelem i na koniec stosujemy środek tonizujący.
Przygotowanie do zabiegu. Nakładamy warstwę żelu przewodzącego: nie powinna być zbyt cienka, ponieważ to żel jest środowiskiem odpowiadającym za przewodzenie impulsów, komfort i bezpieczeństwo zabiegu. Ustawiamy intensywność (zaczynamy od niskiej, stopniowo podnosimy w trakcie zabiegu; skupiamy się na odczuciach klienta – powinien czuć się komfortowo), wybieramy tryb pracy i ustawiamy czas. Średni czas trwania zabiegu to 30 minut.
Przeprowadzenie zabiegu. W zależności od wybranego celu terapii kosmetolog może wybrać jeden z kilku protokołów: drenaż limfatyczny, stymulacja mięśni, rozluźnienie mięśni. Każdy protokół naśladuje pewien scenariusz ruchów:
4. Zakończenie zabiegu. Kosmetolog wyłącza urządzenie, ostrożnie usuwa resztki żelu z docelowego obszaru i nakłada maseczkę w zależności od typu skóry. Po maseczce – krem ochronny z SPF.
Idealna synergia efektywnych składników i technologii aparaturowej zapewnia maksymalne efekty dla Twoich klientów!