Oddzwonimy!Podaj swoje dane, a nasi doradcy skontaktuje się z Toba w najbliższym czasie.

Usuwamy efekt pandy, albo jak pozbyć się cieni pod oczami

Jakie słodkie i puszyste są pandy, ale poranne do nich podobieństwo nie jest zbyt przyjemne. Jeśli po obudzeniu się z lustra w łazience na Ciebie patrzy twarz o “krążkach pandy” pod oczami i ręka sama sobą sięga po korektor – nasz wpis będzie dla Ciebie pomocny.

Dlaczego pojawiają się cienie pod oczami?

Cienie pod oczami pojawiają się dlatego, że żyłki i naczynka stają się widoczne pod skórą. To one sprawiają, że skóra wokół oczu staje się ciemniejsza. Dlaczego więc ktoś to ma, a ktoś nie?

Wygląd pogarsza się również podczas przeziębienia – zatkany nos jeszcze nikomu urody nie dodał. Oprócz tego, pojawienie się worków i sińców pod oczami mogą być spowodowane przez:

  • choroby układu krążenia;
  • cukrzycę;
  • niedoczynność tarczycy;
  • schorzenia nerek (choroby przewlekłe najczęściej wywołują pojawienie się worków, ostre – sińców);
  • predyspozycje genetyczne (cechy skóry twarzy są związane z genetyką, dlatego nieprzyjemna skłonność od pojawienia się cieni pod oczami całkiem może być “genetycznym prezentem” od rodziców. Jest to szczególnie aktualne dla ludzi o śniadej i oliwkowej skórze);
  • choroby układu oddechowego;
  • niedobór płynu w organizmie (pij więcej czystej wody);
  • niski poziom hemoglobiny;
  • spożywanie alkoholu i napojów energetycznych (wpływają negatywnie na funkcje wątroby i nerek);
  • alergie (bywają utajone, o których ludzie nie podejrzewają w ciągu wielu lat. Badanie na alergię utajoną można przeprowadzić w wielu laboratoriach – otrzymasz pełną listę potencjalnych alergenów, na które możesz mieć uczulenie);
  • wyszczuplenie podskórnej tkanki tłuszczowej (wskutek odchudzania albo zmian wiekowych).

Nie spiesz się wykrywać u siebie utajone choroby.

Jedz więcej produktów sprzyjających wzmocnieniu ścian naczyniowych – fasolki, ogórków, orzechów, miodu, kaszy gryczanej.

Zwróć uwagę na swoje codzienne manipulacje kosmetyczne. Czy nie przesadzasz podczas usuwania makijażu z oczu? Intensywne tarcie wacikiem szkodzi cienkiej skórze i naczynkom wokół oczu. Oczyszczaj twarz rzetelnie, ale delikatnie.

Jeśli objaw nie ustąpił – zwróć się do lekarza.

Płatki, maseczki, serum, środki naturalne – domowy arsenał do zwalczania problemu

Do redukcji cieni wokół oczu są stosowane środki kosmetyczne.

Po pierwsze, pamiętaj, że strefa wokół oczu jest bardzo delikatna, więc zwykły krem do twarzy tu nie pasuje.

Potrzebny jest specjalistyczny krem, i najlepiej, by go dobrał kosmetolog. Jeśli wybierasz samodzielnie – korzystaj z testerów w sklepach kosmetycznych, by nie kupować kosmetyków, które później wyrzucisz do kosza. Jak wskazuje praktyka, za pierwszym razem rzadko się zdarza “zgadnąć”, który krem czy serum będzie idealnie pasował.

Wybieraj krem ze względu na Twój wiek i typ skóry. Pamiętaj, że im droższy i efektywniejszy jest środek, tym rzetelniej należy uwzględniać potrzeby skóry. 

Szybką metodą do wizualnej redukcji cieni pod oczami są płatki –  twarz staje się świeża i cienie pod oczami znikają

Niestety, efekt od płatków bardzo szybko mija, długotrwałego efektu też nie powodują. Do wzmocnienia i “treningu” naczynek można stosować masowanie lodem w kostkach (może to być zmrożona woda albo ziołowy wywar ze stokrotki lub nagietka), aplikacje z parzonej herbaty (wygodnie jest wykorzystywać torebki).

Ale “ludowe” metody nie zawsze są skuteczne – praca przy komputerze, ciągły stres, niedotlenienie w warunkach miasta i odwodnienie wymagają bardziej poważnych zabiegów, niż maseczka z ogórka i aplikacje z soku ziemniaczanego.

Jak szybko pozbyć się cieni pod oczami

Jeśli chcesz osiągnąć długotrwały efekt z szybko zobaczyć zmiany, i przy tym masz zalecenia do korekcji bruzdy łzowej, możesz się zastanowić nad zastrzykami wypełniaczy. W tym celu jest stosowany nieszczelny wypełniacz na podstawie kwasu hialuronowego. Bardzo ważne: jeśli bruzda łzowa nie jest bardzo widoczna, nie warto stosować wypełniaczy – kwas hialuronowy zatrzymuje wodę, więc pod oczami mogą powstać obrzęki.

Zabiegi kosmetologiczne na cienie pod oczami

Kosmetolodzy mają w swoim arsenale kilka zabiegów o sprawdzonej skuteczności, które pomogą pokonać zarówno opuchliznę, jak i cienie. Zaletą metod profesjonalnych jest ich długotrwały efekt i “bonus” – redukcja obrzęków i “kurzych łapek”. Twarz wygląda bardziej świeżo i młodo – jak z wypoczynku.

TOP-3 metody aparatowe na cienie pod oczami to:

  1. Mezoterapia (najlepiej wybierać metody bezinwazyjne)
  2. Terapia mikroprądami
  3. Masaż próżniowy 

 

Mezoterapię bez nakłuć można przeprowadzać za pomocą pola elektromagnetycznego (elektroporacja)  lub tlenu (mezoterapia tlenowa).

Jeśli preferujesz urządzenia wielofunkcyjne, zwróć uwagę na urządzenie do elektroporacji Zemits Klein Meso  – to mocne profesjonalne urządzenie w ładnej małej obudowie. Ma dwie głowice o różnych rozmiarach: do dużych stref ciała i twarzy oraz do małych stref. Jeśli zamiast elektroporacji wolisz raczej mezoterapię tlenową, możemy polecić kombajn do mezoterapii tlenowej i liftingu RF 7 w 1 Zemits Lillie. Oprócz mezoterapii ma funkcję liftingu radiofalami. 

 

 

 

Kolekcja kombajnów Verstand oferuje profesjonalne urządzenia o szerokich możliwościach. Dwa typy obudowy: srebrzysta i czarna  pozwalają na wybór urządzenia, które będzie idealnie pasowało do wnętrza salonu.

 

Dobrym przykładem urządzeń do terapii mikroprądami Zemits Adrinox. Mają kilka rodzajów głowic, rękawice do drenażu limfatycznego mikroprądami.

Jeśli nie lubisz tracić czasu na wyjazdy do salonu albo po prostu nie możesz znaleźć odpowiedniego kosmetologa w swoim mieście, możesz kupić domowe urządzenie do terapii mikroprądami. Są też urządzenia do domowego masażu mikroprądami. Oczywiście, ich funkcjonalności nie da się porównać z profesjonalnymi, ale po jakimś czasie korzystania z urządzenia zauważysz pozytywne efekty. 

 

 

 

Trzecim na naszej liście jest masaż próżniowy do strefy wokół oczu. Jest przeprowadzany ręcznie (za pomocą baniek silikonowych do masażu) lub za pomocą specjalistycznego urządzenia. Zazwyczaj te urządzenia są stosowane do masażu próżniowego na ciało – do usuwania cellulitu, drenażu limfatycznego, modelowania sylwetki. Ale niektóre modele mają dodatkowe bańki-głowice do twarzy.

Dobre urządzenia do masażu próżniowego, które można stosować do twarzy i ciała, to:

 

Urządzenie do masażu rolkowo-próżniowego Zemits Shape 6.0

 

 

Masaż próżniowy do twarzy może przeprowadzać tylko specjalista po odpowiednim szkoleniu. Brak umiejętności posługiwania się urządzeniem może spowodować urazy, ponieważ skóra twarzy jest bardzo delikatna i jej naczynka szczelnie przylegają do skóry. Natomiast w doświadczonych rękach masaż próżniowy to cud: poprawia się koloryt skóry, skóra staje się promienna, wygładzają się drobne zmarszczki, znikają obrzęki, podkreśla się rysy twarzy.

Pozbyć się cieni i worków pod oczami raz i na zawsze chyba się nie da, trzeba będzie od czasu do czasu powtarzać kursu zabiegowe. Ale regularna pielęgnacja i zdrowy tryb życia niewątpliwie skutkują efektami – zamiast być codziennym horrorem, “efekt pandy” stanie się nieprzyjemnym, ale i nie groźnym wspomnieniem.