Oddzwonimy!Podaj swoje dane, a nasi doradcy skontaktuje się z Toba w najbliższym czasie.

Łyk świeżego powietrza dla skóry ― terapia tlenowa

W dążeniu do nieskazitelnego naturalnego piękna i zdrowia cery często zapominamy o najprostszych rzeczach ― na przykład, o normalnym zapotrzebowaniu skóry na tlen. Ten niezastąpiony składnik jest kluczem do zdrowia wszystkich narządów organizmu, w tym też skóry.

 

Dzięki tlenowi w organizmie odbywają się wszystkie procesy energetyczne ― więc jego niedobór może powodować zaburzenia podstawowych funkcji komórek i tkanek. 

 

W dzisiejzych czasach często mamy do czynienia z tym właśnie niedoborem czystego tlenu: niezadowalający stan warunków ekologicznych, stresy jako nieodłączny składnik nowoczesnego życia, problemy z odżywianiem powodują, że komórki organizmu nie dostają odpowiedniej ilości tlenu. 

Niedobór czystego tlenu prawie od razu odbija się na skórze ― staje się matowa, ziemista, zmęczona, uwidaczniają się istniejące zmarszczki i przebarwienia i pojawiają się nowe. 

 

Terapia tlenowa do poprawy kondycji skóry

Na szczęście, nowoczesne technologie kosmetyczne mogą pomóc w rozwiązaniu tego problemu ― metoda terapii tlenowej jest świetnym rozwiązaniem dla skóry cierpiącej na niedobór tlenu.

Jest to metoda stosunkowo młoda, jednak jej popularność rośnie z dnia na dzień. Terapia tlenem jest doceniana przede wszystkim za to, że poprawia zdolność skóry do wchłaniania składników odżywczych ― po takim zabiegu skóra jest jak najbardziej przygotowana do wprowadzania substancji aktywnych w skórę.

 

 

Na czym polega metoda?

Profesjonalne urządzenie do terapii tlenowej produkuje strumienie tlenu dostarczane pod ciśnieniem na powierzchnię skóry. Przy tym do strumienia tlenu (a raczej do specjalistycznego pojemnika w urządzeniu) dodawane są kosmetyczne serum dopasowane do potrzeb skóry pacjenta ― de facto sedno metody jest podobne do mezoterapii tlenowej. Składniki odżywcze zawarte w strumieniu tlenu są wtłaczane w głębsze warstwy naskórka, by rozpocząć kurację skóry od wewnątrz.

 

Mezoterapia tlenowa

 

Terapia tlenowa z maską do twarzy

Wśród zabiegów tlenowych popularną jest terapia z użyciem maski do twarzy. Zazwyczaj profesjonalne urządzenia kosmetyczne posiadają takie maski w swoim zestawie.

Do przeprowadzenia zabiegu mamy założyć półkolistą maskę-kopułę na twarz pacjenta. Maska ta jest podłączona do bazy urządzenia produkującego czysty, o stężeniu blisko 90%, tlen wzbogacony w anion. 

 

Skąd się bierze ten tlen? Urządzenie pobiera zwykłe powietrze i oczyszcza go za pomocą specjalistycznych filtrów.

 

Kurs terapii tlenowej składa się z 8-10 zabiegów przeprowadzanych 2-3 razy w tygodniu. Może też być zabiegiem wspomagającym w kompleksowej pielęgnacji cery ― w takim razie przeprowadzamy ją 1-2 razy w miesiącu.

Czas trwania zabiegu wynosi od 40 do 60 minut i zależy przede wszystkim od kondycji skóry.

 

 

Jak działa zabieg?

  • Regeneruje komórki. Tlen jest niezwykle pomocny w poprawie kondycji komórek oraz pobudzeniu procesów regeneracji tkankowej.
  • Usuwa kwas mlekowy. Z czasem w skórze gromadzi się kwas mlekowy, którego nadmiar wywiera szkodliwy wpływ na organizm. Czysty tlen wspomaga jego usuwanie z tkanek.
  • Poprawia krążenie krwi. Lokalne krążenie jest bardzo ważne dla pomyślnego transportu tlenu w tkankach
  • Poprawia odporność. Oraz posiada ogólny efekt uzdrawiający i wzmacnia organizm.
  • Aktywizuje działalność komórek. Spragnione tlenu komórki często spowalniają swoją aktywność, co prowadzi m.in. do zjawisk zastojowych oraz przedwczesnego starzenia się tkanek.

 

 Terapia tlenowa

 

Jakie długotrwałe efekty ma terapia tlenowa?

  • ogólna regeneracja skóry
  • poprawa równowagi pH
  • poprawa kolorytu skóry
  • aktywizacja produkcji komórek kolagenu i elastyny
  • redukcja objawów trądziku pospolitego
  • bonus: redukcja objawów uczulenia, bólu głowy.

 

Główne korzyści dla pacjenta

  1. Zabieg jest bardzo przyjemny ― żadnego bólu, uszkodzeń skóry i nieprzyjemnych odczuć.
  2. Zabieg jest bezpieczny ― prawie nie posiada przeciwwskazań* i nie powoduje powikłań.
  3. Zabieg jest bardzo skuteczny ― efekty po nim są widoczne od razu.

*Do ewentualnych przeciwwskazań do przeprowadzania zabiegu należą zwłaszcza padaczka, choroby psychiczne, indywidualna nietolerancja na leki, ostre choroby zapalne skóry, okres ciąży i karmienia piersią, poważne zaburzenia układu krążenia.

 

Jakie są wskazania do zabiegu terapii tlenowej?

  • zmarszczki wiekowe i mimiczne;
  • wizualne oznaki starzenia się skóry;
  • trądzik pospolity;
  • przebarwienia, obrzęki i cienie pod oczami;
  • ogólne niedotlenienie skóry (matowość, “zmęczenie”, szarość).

 

Efekty przed i po zabiegu terapii tlenowej:

 

Jakie urządzenie do terapii tlenowej?

Nowoczesny koncentrator tlenu Adonyss OxiPulse Oxygen jest profesjonalnym urządzeniem kosmetycznym do terapii tlenowej. Produkuje oczyszczony tlen o stężeniu 93%-95%, jest stosowany głównie do zabiegów odmładzających w partii twarzy i szyi.

 

W tych trudnych czasach koncentrator tlenu Adonyss OxiPulse może być również wykorzystywany, przez osoby dotknięte covid19, jako urządzenie wspomagające oddychanie

 

Jako kosmetolog musisz wiedzieć ― i powiedzieć to swoim klientom ― że inwazyjne zabiegi odmładzające już odeszły do przeszłości. Terapia tlenowa jest nowoczesnym rozwiązaniem do tego, by przywrócić młodość cery.