Oddzwonimy!Podaj swoje dane, a nasi doradcy skontaktuje się z Toba w najbliższym czasie.

Czarodziejskie sztuczki, czyli jak odmłodzić skórę o 5 lat ― rozmawiamy o liftingu HIFU

Czarodziejskie sztuczki, czyli jak odmłodzić skórę o 5 lat ― rozmawiamy o liftingu HIFU

 

Zabiegi odmładzające to niewątpliwy hit wśród klientek salonów kosmetycznych na całym świecie. 

Dzięki osiągnięciom nauki i technologii już nie musimy udawać się do chirurga  plastycznego, żeby usunąć zmarszczki czy ujędrnić skórę. Istnieje dużo nieinwazyjnych alternatyw ― lifting RF, wypełniacze, nici liftingujące…

 

Jednak jest wśród nich metoda, której efekty ― jeśli nie zna się teoretycznych zasad ― są porównywalne z magią.

 

Jeśli już znacie tę metodę, to zapewne dowiecie się coś nowego na temat najnowszych urządzeń. Jeśli nie ― to poznacie jeden z najefektywniejszych sposobów na niechirurgiczny lifting skóry.  Przedstawiamy bohatera dzisiejszego wpisu ― lifting SMAS metodą HIFU.

 

HIFU, SMAS ― co oznaczają te skróty?

Lifting SMAS i lifting HIFU to pojęcia synonimiczne. Różni się tylko znaczenie tajemniczych skrótów:

 • SMAS ― to nie nazwa technologii, tylko określenie jednej z warstw tkankowych. A właściwie skrót z angielskiego ― Superficial Muscular Aponeurotic System. W języku naukowym to oznacza “powierzchniowy mięśniowo-aponeurotyczny system”, w języku potocznym raczej spotkamy się ze sformułowaniem “warstwa mięśniowo-powięziowa”.
 • HIFU ― to nazwa metody do ujędrniania warstwy SMAS, też zapożyczona z angielskiego: High Intensive Focused Ultrasound ― czyli “sprecyzowane ultradźwięki o wysokiej częstotliwości”.

 

 

 

Warstwa SMAS odpowiada za napięcie skóry ― to odkrycie pojawiło się na stronach czasopism naukowych w 1976 roku. Od tego czasu chirurdzy plastyczni skupili się na tej warstwie podskórnej i osiągali dość pozytywne efekty.

W 2009 roku w teorii i praktyce liftingu twarzy nastąpiła rewolucja ― w świecie kosmetycznym oficjalnie zabrzmiała nazwa metody HIFU, nazywana też liftingiem bez skalpela.

I zaczęła podbijać rynek usług kosmetycznych.

 

Na czym polega lifting HIFU

Już wyjaśniliśmy znaczenie podstawowych pojęć, więc należy przejść do teorii ― jak działa magiczna metoda liftingu HIFU?

 • Podstawą efektu liftingującego są dobrze znane w kosmetologii ultradźwięki ― tyle  że o ściśle określonej intensywności i ukierunkowaniu. 
 • Fala ultradźwięków emitowana przez zaawansowane urządzenie tworzy efekt podgrzania tkanek do temperatury 65-75˚C. 
 • Kluczowym czynnikiem jest tu właśnie odpowiednie doprecyzowanie, gdyż fala powinna omijać naskórek i skórę właściwą i docierać od razu do warstwy SMAS. 
 • Warstwa SMAS leży na określonej głębokości ― od 1,5 do 4,5 milimetrów na twarzy i aż do 13 mm na ciele. Czyli głębokość wpływu jest ustawiana w zależności od partii, w której przeprowadzamy zabieg.
 • W efekcie wpływu ultradźwięków dochodzi do miejscowej koagulacji tkanek w warstwie SMAS, co owocuje napięciem włókien kolagenowych.
 • To napięcie jest dopiero początkowym etapem ― wpływ ultradźwięków uruchamia długotrwały proces regeneracji kolagenu w skórze, więc zauważalne już po pierwszym zabiegu efekt z upływem czasu tylko się nasilają.

 

Технология SMAS-лифтинга HIFU: описание и критерии выбора аппарата

 

 

Dlaczego lifting HIFU jest tak magiczny

Zabiegi kosmetyczne zdobywają przychylność kosmetologów i klientek przede wszystkim dla ich skuteczności. Lifting HIFU nie jest wyjątkiem ― cieszy się tak dużą popularnością dzięki niesamowitym efektom.

Efekty odmładzające

 • poprawa jędrności cery twarzy, szyi i dekoltu
 • redukcja / usunięcie zmarszczek na czole, wokół oczu i ust
 • redukcja bruzd nosowo-wargowych
 • redukcja tkanki tłuszczowej

REZULTATY 1,5 MIESIĄCA PO ZABIEGU NA ZEMITS ULTRANEXX

 

 

 

Efekty korygujące

 • podniesienie opadniętych kącików ust
 • lifting policzków, w tym usuwanie efektu “policzków buldoga”
 • korygowanie zdeformowanej linii brwi
 • modelowanie linii żuchwy
 • usunięcie podwójnego podbródka

 

Przekonująca lista? Niewątpliwie. Ale najistotniejszą przewagą liftingu metodą HIFU jest wyjątkowa długotrwałość efektów ― przy prawidłowo przeprowadzonym zabiegu jego efekty mogą utrzymywać się do 5, a nawet 10 lat! 

Dobrze przeczytaliście ― nie “zabiegów”, tylko “zabiegu”, gdyż pożądane efekty można osiągnąć już po jednej wizycie w salonie. Wszystko zależy od kondycji skóry i zaawansowaniu problemów.

 

Ponadto, lifting HIFU pasuje nie tylko do twarzy, szyi i dekoltu.

 

Pamiętacie, że skuteczność metody zależy od głębokości wpływu ultradźwięków? I że takie fale mogą być emitowane na poziomie od 1,5 do nawet milimetrów? 

Tak ― lifting HIFU może być również stosowany do poprawy kondycji skóry ciała, zwłaszcza w takich partiach, jak brzuch, ramiona, wewnętrzna powierzchnia ud, cera pod kolanami czy wewnętrzna powierzchnia łokci.

 

 

Jak przebiega zabieg liftingu metodą HIFU?

Niezwykła skuteczność, efekty utrzymujące się przez 5 lat, usuwanie zmarszczek, modelowanie owalu twarzy… “To przynajmniej musi boleć!” ― powiedzą sceptycy, a my odpowiemy, że wcale nie musi.

 


 

Lifting HIFU jest w pełni nieinwazyjnym zabiegiem.

 

Odpowiadamy na kluczowe pytania o zabiegu:

 

1. Czy zabieg jest przywiązany do pory roku?

Nie, jest to zabieg całoroczny, gdyż nie ingeruje w naskórek będący “tarczą” chroniącą skórę przed wpływem czynników zewnętrznych.

2. Czy to boli?

Nie, to nie boli i nie wymaga znieczulenia. Standardowe odczucia ― to intensywne ciepło, dużo rzadziej ― lekkie pieczenie.

3. Jak długo trwa rekonwalescencja po zabiegu?

Zabieg nie wymaga rekonwalescencji. Od razu po wizycie w salonie można cieszyć się widocznymi efektami i żyć pełnią życia.

4. Jak pielęgnować skórę po zabiegu?

Po liftingu HIFU nie musimy wymyślać jakiejś specjalistycznej pielęgnacji ― wystarczy przez kilka dni stosować krem z SPF (jeśli zabieg przeprowadzono w słonecznej porze roku) i regularnie nawilżać skórę.

5. Czy zabieg ma przeciwwskazania?

Owszem, jak każda inna metoda kosmetyczna. Niektóre z przeciwwskazań do przeprowadzania liftingu HIFU są ostre zapalenia skóry, trądzik, duże pieprzyki i przerwana ciągłość naskórka w partii poddawanej terapii, choroby nowotworowe.

6. Jak odbywa się zabieg?

Zabieg liftingu HIFU jest przeprowadzany za pomocą profesjonalnego urządzenia kosmetycznego. Trwa od 30 do 60 minut w zależności od wielkości partii poddawanej zabiegowi. Nie powoduje żadnych nieprzyjemnych odczuć i dyskomfortu. Zabieg przeprowadza się na oczyszczonej z makijażu twarzy, z zastosowaniem żelu przewodzącego.

 Uwaga. Obowiązkowym etapem przed zabiegiem jest konsultacja ― tylko w taki sposób ustalimy potrzeby i wymagania klienta oraz ewentualną skalę możliwości, omówimy przeciwwskazania i należycie przygotujemy się do zabiegu.

 

Lifting HIFU ― jakie narzędzia?

Już nieraz podkreśliliśmy, jak zaawansowaną i precyzyjną metodą jest lifting HIFU. Naturalnie, że do jego przeprowadzania potrzebowalibyśmy odpowiedniego sprzętu.

Liderem wśród nowoczesnych urządzeń do przeprowadzania liftingu SMAS metodą HIFU jest Zemits UltraNexx.

To urządzenie posiada szereg oczywistych zalet, dla których stało się hitem sprzedaży na kilku kontynentach.

 • Może być stosowane do różnych partii twarzy i ciała, gdyż posiada różnorodne wymienne głowice. W podstawowym zestawie z urządzeniem dostaniemy dwie ― o głębokości wpływu 3 mm i 4,5 mm, czyli do twarzy oraz strefy szyi i dekoltu. Dodatkowo można dokupić jeszcze trzy rodzaje głowic ― 1,6 mm (do strefy wokół oczu), 7 mm i 13 mm (do ciała).
 • Urządzenie posiada smart-system sterowania i prosty, zrozumiały interfejs. Jest wyposażone w kolorowy dotykowy ekran, za pomocą którego ustawimy wszystkie niezbędne parametry. To znaczy, że opanowanie metody nie zajmie dużo czasu i wysiłku.
 • W zestawie z każdym urządzeniem są darmowe szkolenia dla personelu ― wykwalifikowani instruktorzy nauczą teorii i praktyki metody i zapewnią odpowiednie przygotowanie merytoryczne.
 • Metoda liftingu HIFU jest “żyłą złota” dla biznesu kosmetycznego ― popularność metody wciąż rośnie, a jeden zabieg do twarzy obecnie kosztuje od 3000 (!) złotych. To sprawia, że okres zwrotu środków zainwestowanych w urządzenie będzie bardzo krótki.
 • Jeśli kwota jednak wydaje się być za duża na raz ― dostępna jest opcja kupna urządzenia na raty bez żadnego oprocentowania. To znaczy, że możesz zacząć zarabiać nawet zanim wydasz.

 

Dlaczego warto wybrać Zemits UltraNexx? Główne zalety:

 

Kosmetologia to nieustanne odkrywanie nowych horyzontów. Czyż nie za to ją lubimy? Odkrywajcie nowe horyzonty ― profesjonalne i biznesowe ― wdrażając postępowe technologie kosmetyczne w swoich salonach. Naszą misją jest pomóc Was na tej fascynującej drodze.

 

Przeczytaj nasze najnowsze artykuły:  

 1. Oddychając pełną piersią ― dlaczego tlenoterapia jest zabiegiem must-have dla salonów kosmetycznych