Showroom w Warszawie

Oddzwonimy!Podaj swoje dane, a nasi doradcy skontaktuje się z Toba w najbliższym czasie.

Jak wybrać urządzenie do liftingu RF: magiczna różdżka młodości pod ręką

Ujędrnianie i odmładzanie skóry bez ryzyka dla zdrowia i bez operacji? Przyspieszenie procesów metabolicznych, zdrowy i kwitnący wygląd? Stworzenie efektu psychologicznego odprężenia i przyjemność od mikromasażu i ciepła? 

To wszystko jest dostępne z metodą kosmetyczną liftingu RF. Dzisiejszy artykuł poświęcamy temu, jak działa technologia RF i jak wybrać najlepsze urządzenie do swojego salonu.

 

 

Lifting RF – czym jest i jak działa

Z nazwy metody wynika, że ​​na skórę właściwą klienta wpływa RF (fale radiowe) – prąd elektryczny w zakresie częstotliwości radiowych. Te impulsy przenikają w głębokie warstwy skóry i podgrzewają tkanki do temperatury 40-45 °C przy multipolarnym i do 60-65 °C przy monopolarnym liftingu. O różnicy między tymi typami powiemy trochę później.

Podgrzewanie tkanek prowadzi do koagulacji i twardnienia tkanek białkowych. Włókna kolagenu, substancji odpowiedzialnej za młodość, kurczą się przyjmując kształt ciasnych spirali, zapewniając w ten sposób odmłodzenie.

Dla porównania: kolagen i elastyna to cząsteczki białka odpowiedzialne za turgor, elastyczność i młodość skóry. W młodości własny kolagen i elastyna wystarczają do zachowania elastyczności i urody, jednak z wiekiem produkcja tych białek ulega spowolnieniu, co prowadzi do procesu starzenia. Dlatego, aby zachować piękno, należy dodatkowo stymulować produkcję tych cząsteczek. Metoda liftingu RF jest najlepszą opcją.

Oprócz odmładzania, zabieg liftingu RF przynosi jeszcze jeden przyjemny efekt. Wysoka temperatura wywołuje rozpad adipocytów – komórek tłuszczowych. Tłuszcz rozkłada się na glicerynę i kwasy tłuszczowe, które są wydalane z organizmu drogą naturalną. Okazuje się więc, że oprócz wygładzenia zmarszczek i ujędrnienia skóry, takie zabiegi przyczyniają się również do usuwania nadmiaru tłuszczu na twarzy i w problematycznych obszarach ciała. Lifting RF może być: 

 • Monopolarny. Prądy monopolarne o wysokiej częstotliwości mogą rozgrzać skórę do 60°C. Są to wskaźniki wysokiej temperatury, których w żadnym wypadku nie należy nadużywać. I oczywiście takie urządzenia nie nadają się do pielęgnacji domowej. Stosuje się je głównie wtedy, gdy klient życzy sobie nie tylko odmłodzenia, ale również utraty wagi, ponieważ im wyższa temperatura, tym efektywniej rozbijany jest tłuszcz. Stosujemy tę metodę do ciała, a nie do twarzy.
 • Multipolarny. Ta procedura jest wykonywana za pomocą nowocześniejszych bi- i tripolarnych urządzeń. W tym przypadku ogrzewanie tkanek nie przekracza 45°, dzięki czemu można pracować zarówno z twarzą, jak i ciałem. Warto zauważyć, że choć urządzenia multipolarne są droższe, to taki wybór jest dużo bardziej opłacalny do salonu lub gabinetu kosmetycznego.

Nowoczesna kosmetologia rzadko stosuje lifting monopolarny. Ale monolifting jeszcze przez jakiś czas nie zniknie z arsenału estetyków, gdyż wykazuje wysoką skuteczność w spalaniu tłuszczu.

 

Wyjątkowe zalety metody liftingu RF

Wyposażenie salonu w sprzęt do liftingu RF to bardzo opłacalna inwestycja w przyszłość Twojej firmy. W końcu, technika ta pozostanie popularna jeszcze przez ponad dekadę. Świadczą o tym wyjątkowe zalety techniki podciągania RF, a mianowicie: 

 • Efektywność. Efekty tych zabiegów nie ustępują efektom liftingu chirurgicznego.
 • Długotrwałość efektów. Zabieg uruchamia wewnętrzne procesy odnowy, które pomagają zachować młody wygląd przez dłuższy czas.
 • Bezbolesność. W przeciwieństwie do chirurgii plastycznej, lifting RF nie wiąże się z bólem i dyskomfortu oraz nie wymaga stosowania znieczulenia.
 • Nieinwazyjność. Nie powoduje powikłań, takich jak blizny, obrzęki, uszkodzenia skóry.
 • Brak okresu rekonwalescencji.
 • Przystępny koszt. Cena zabiegu jest dość przystępna w porównaniu do zabiegów chirurgicznych.
 • Uniwersalność. RF nadaje się zarówno do twarzy, jak i ciała, rozwiązuje szeroki zakres problemów estetycznych.
 • Czas trwania zabiegu. Zabieg trwa 20-30 minut, a wysokiej jakości sprzęt wytrzyma zwiększone obciążenie operacyjne. Możesz obsługiwać więcej klientów dziennie i zwiększać dochody salonu.

 

Wskazania i przeciwwskazania do zabiegu

Wskazania zależą od tego, czy pracujesz z twarzą czy z ciałem. Ogólnie wpływ RF jest skuteczny w przypadku następujących problemów: 

 • Wiotkość skóry, utrata jędrności i elastyczności.
 • Ptoza grawitacyjna.
 • Zmiany związane z wiekiem, takie jak zmarszczki i zniekształcenie owalu twarzy.
 • Obwisanie skóry w wyniku starzenia się lub nagłej utraty wagi.
 • Worki pod oczami.
 • Powikłania trądziku.
 • Rozstępy.
 • Nadwaga, nadmiar tkanki tłuszczowej. 

 

Bezpieczeństwo i delikatność metody liftingu nie wykluczają jednak przeciwwskazań. Te z kolei dzielą się na względne i bezwzględne.

Do bezwzględnym przeciwwskazań zalicamy:

 • Procesy onkologiczne na każdym etapie.
 • Ciąża, w tym najwcześniejsze okresy oraz okres karmienia piersią.
 • Infekcje wirusowe.
 • Choroby przewlekłe w ostrej fazie.
 • Toczeń rumieniowaty układowy.
 • Implanty silikonowe (przy zabiegach na partię dekoltu).
 • Rozrusznik serca, wbudowane defibrylatory, metalowych implantów.
 • Cukrzyca.
 • Padaczka.
 • Problemy psychiczne. 
 • Stan upojenia alkoholowego lub narkotykowego klienta.

W takich przypadkach kosmetolog musi odmówić wykonania zabiegu. Istnieją również względne przeciwwskazania, w których metoda ta jest stosowana z ostrożnością, a mianowicie:

 • Trądzik.
 • Problemy dermatologiczne takie jak egzema, łuszczyca, trądzik różowaty.
 • Wiek do 35 lat.

Tak czy inaczej RF-lifting jest zabiegiem paramedycznym, kosmetycznym. Dlatego przed jego wykonaniem należy skonsultować się z lekarzem, aby wykluczyć przeciwwskazania.

 

 

Wybór urządzenia do liftingu RF: bezpieczeństwo jest najważniejsze

Jeśli chodzi o bezpieczeństwo, profesjonaliści zalecają stosowanie urządzeń przewidujących łagodne podgrzewanie, które stymulują odnowę skóry właściwej. W tym sensie urządzenia multipolarne są lepsze, niż monopolarne, ponieważ nie uszkadzają rozciągniętych włókien kolagenowych, a wręcz przeciwnie, tworzą nowe struktury molekularne.

Nie można oszczędzać na bezpieczeństwie, kupując niecertyfikowane urządzenia od producentów no-name. Do tematu zaufania producentom wrócimy za chwilę.

Dane techniczne są ważnym elementem bezpieczeństwa. Koniecznie zapytaj specjalistów, czy dane urządzenie pozwala na stosowanie fal o różnej długości. Wybierz urządzenie z możliwością zmiany trybów. Przykładowo, wyróżniamy trzy poziomy głębokości wpływu:

 1. Powierzchowny
 2. Średni (około 2 cm), wpływa na głębsze warstwy skóry.
 3. Maksymalny (2,5 cm) – wpływa na tłuszcz podskórny.

Każdy klient ma indywidualne cechy fizjologiczne i oczekiwania co do zabiegu, więc dostępność kilku trybów jest koniecznym warunkiem wysokiej jakości liftingu.

 

Jak wybrać zaufanego dostawcę sprzętu kosmetycznego? 

Wybór producenta do stałej współpracy to jedno z najważniejszych zadań kosmetologa.

Kosmetologia aparaturowa jest dziś bardzo popularna we wszystkich krajach świata, i Polska nie jest wyjątkiem. A popyt, jak wiadomo, generuje podaż. W efekcie rynek jest przepełniony ofertami, z których nie wszystkie zasługują na uwagę i zaufanie.

 Te oferty możemy umownie podzielić na trzy kategorie. 

 • Międzynarodowe korporacje. To są marki znane na całym świecie, giganci rynku. Jakość ich produktów została zweryfikowana przez czas, ich niezawodność nie budzi wątpliwości. Ale cena takiego sprzętu jest bardzo wysoka i często przytłaczająca dla polskiego kosmetologa, zwłaszcza jeśli jest przy samym początku swojej drogi w branży.
 • Azjatycki mass-market. Możesz go łatwo rozpoznać po bajecznie niskiej cenie i nazwie, której nigdy nie słyszałeś. Albo jest to nazwa znanej na całym świecie marki, napisana z błędem. Uważaj! To podróbka. Obudowa może wyglądać stylowo, będąc kopią designu popularnej marki. Nie da się jednak sprawdzić, co jest w środku, jakie części są używane i jak urządzenie będzie się zachowywać podczas zabiegu. Kupując takie produkty, kosmetolog naraża zarówno swój interes, jak i zdrowie klienta. Kolejną istotną wadą taniego sprzętu jest to, że bardzo szybko się psuje i żadne centrum serwisowe nie podejmie się jego naprawy. Zagrożenia nie są warte tak zwanych „oszczędności”.
 • Najprzyjemniejszym i najbardziej demokratycznym segmentem rynku jest „złoty środek”. Zwłaszcza marka Zemits. Są to firmy  dobrze znane w środowiskach profesjonalistów i posiadające ugruntowaną pozytywną reputację. Najważniejsze, aby została zachowana równowaga ceny do jakości, zapewniony serwis gwarancyjny i pogwarancyjny na odpowiednim poziomie, dostępny show-room, w którym można wypróbować produkty osobiście. Warunki współpracy z takimi firmami są przejrzyste, adresy fizyczne i prawne otwarte, kontakt z przedstawicielem firmy jest łatwy i przyjemny.

Trzy główne oznaki niezawodnego producenta to posiadanie fizycznego salonu, międzynarodowe certyfikaty na produkty oraz gwarancja tego, że ​​w przypadku awarii do naprawy wezmą się specjaliści z oficjalnego serwisu.

 

Dlaczego profesjonaliści wybierają Zemits

Założona w 2010 roku w USA marka Zemits zdobyła zaufanie profesjonalistów na całym świecie. Przy bardzo przystępnych cenach sprzętu jakość produktu zawsze pozostaje na najwyższym poziomie. Zemits oferuje nie tylko urządzenie do liftingu RF, lecz gotowy, kompleksowy produkt biznesowy dla kosmetologów i użytkowników domowych.

 

Połączenie doświadczenia czołowych światowych projektantów i własnych innowacyjnych technologii sprawia, że ​​firma jest liderem sprzedaży nie tylko w USA, ale również za granicą, w tym w Polsce.

 

Każdy nabywca otrzymuje bezpłatne szkolenie z obsługi zakupionego urządzenia. Firma gwarantuje elastyczne warunki zakupu - istnieje możliwość zakupu urządzenia na raty oraz na kredyt. Z Zemits zapewnisz swoim klientom zdrowie i urodę, a sobie – sukces i stabilny zysk.

 

Przeczytaj nasze najnowsze artykuły: