Showroom w Warszawie

Oddzwonimy!Podaj swoje dane, a nasi doradcy skontaktuje się z Toba w najbliższym czasie.

Połóż się i chudnij: czym jest presoterapia i kto jej potrzebuje?

Presoterapia szybko stała się popularnym zabiegiem. W jaki sposób? Ten zabieg aparaturowy pomaga schudnąć, wyszczuplić sylwetkę, pozbyć się cellulitu, ciężkości nóg oraz obrzęków. Korzystając z presoterapii zyskujesz dwie korzyści w jednym czasie: poprawiasz wygląd sylwetki i zmniejszasz problem niewydolności żylnej.

 

Co to jest presoterapia?

Jest bardzo popularnym zabiegiem zarówno w salonach kosmetycznych, jak i w ośrodkach rehabilitacyjnych, który jest rodzajem masażu aparaturowego. Wynalazcą i inicjatorem był holenderski naukowiec Van Der Molina. Zaprojektował on urządzenie, które pompuje powietrze, o znacznie wyższym ciśnieniu niż atmosferyczne. Dzięki temu ciało ludzkie jest ściskane, co z kolei wypiera nadmiar limfy z tkanek do krwioobiegu i poprawia krążenie krwi. Taki wynalazek zaczął być stosowany do rehabilitacji pacjentów z ciężkimi obrażeniami, ponieważ często towarzyszy im obrzęk pobliskich tkanek, a terapia ciśnieniowa pomaga skutecznie i szybko się go pozbyć.

 

 

Dzisiaj podczas presoterapii pacjent jest ubrany w specjalny kombinezon, który składa się z oddzielnych komór. Powietrze jest wprowadzane do każdej komory w kolejności sekwencyjnej, co wytwarza pożądane ciśnienie. Odpowiednią kolejnością pompowania komór oraz ciśnieniem steruje komputer.

Ze względu na wytwarzane ciśnienie, z płynu międzykomórkowego usuwane są zbędne produkty przemiany materii. Ciśnienie w największym stopniu wpływa na układ limfatyczny, zatem terapia ciśnieniowa zapewnia skuteczny drenaż limfatyczny: toksyny i inne zbędne substancje są szybko eliminowane z organizmu.

 

Eksperci uważają, że systematyczne zabiegi presoterapii mają pozytywny wpływ na organizm. Prowadzą do normalizacji procesów metabolicznych, poprawiają przepływ krwi żylnej i stabilizują ciśnienie krwi. W rezultacie dzięki tej procedurze nadmiar płynów komórkowych zostaje usuniętych w bezpieczny sposób, a ciało staje się bardziej smukłe.

 

Skuteczność presoterapii

Według większości klinik kosmetycznych po przebyciu 3-5 sesji terapii ciśnieniowej można dostrzec efekt: obwody ciała mogą zmniejszyć się o kilka centymetrów, a waga spaść. Pozbywając się nadmiaru wody z organizmu można osiągnąć taki wynik. 

Zabieg czasem jest nazywany „odchudzaniem dla leniwych”, ponieważ wynik jednej sesji jest równy wynikowi dwóch wyczerpujących treningów na siłowni. To prawda, że działanie jest inne: podczas terapii ciśnieniowej nie walczysz z nadmiarem tkanki tłuszczowej, ale po prostu pozbywasz się nadmiaru płynu. O wiele więcej można oczekiwać od presoterapii, jeśli chodzi o walkę z  cellulitem. W końcu cellulit jest obrzękiem, który hamuje krążenie krwi, w wyniku czego na skórze pojawiają się nierówności i grudki.

 

 

Największy efekt można osiągnąć we wczesnych stadiach cellulitu. Najlepiej jest zastosować tę technikę jako jego zapobieganie. Sama presoterapia nie pomoże całkowicie pozbyć się cellulitu, jeśli jest już w zaawansowanym stadium. Czasami zauważalny jest efekt zmniejszenia objawów cellulitu po pierwszych zabiegach, ale często efekt zanika z powodu nieprzestrzegania diety, braku aktywności fizycznej i snu. Dlatego, aby całkowicie pozbyć się „skórki pomarańczowej”, zaleca się przejście całego cyklu zabiegów i połączenie aparaturowego drenażu limfatycznego z innymi metodami walki z cellulitem. Na przykład z okładami i masażem próżniowym.

 

 

Ile zabiegów jest potrzebnych?

Lekkość nóg obserwuje się po 1-2 sesjach, ale zalecana ilość zabiegów do walki ze „skórką pomarańczową” to co najmniej 10 sesji. Optymalny odstęp czasu między zabiegami wynosi nie więcej niż 2-3 dni. Czas trwania sesji może wynosić 20, 30 i 45 minut. Do utrwalenia efektu, zaleca się zapisanie na drugą serię w ciągu 5-6 miesięcy.

 

Wskazania do presoterapii:

Ta procedura jest częściej stosowana w praktyce medycznej niż w kosmetologii, z powodzeniem stosuje się ją w leczeniu wielu stanów patologicznych.


 

Presoterapia pozwala pozbyć się:

 • cellulitu i lokalnych złogów tłuszczowych;
 • nadwagi;
 • ciężkości nóg;
 • napięcia mięśni po pracy lub treningu;
 • przewlekłej niewydolność żylnej;
 • obrzęków pooperacyjnych i pourazowych.

 

Presoterapia ma wiele zalet. Wśród nich są: zauważalny spadek objętości ciała, wyraźny efekt antycellulitowy, lekkość nóg, przyspieszenie lokalnego metabolizmu i działanie przeciwżylakowe. Ale są też minusy, a mianowicie:

 

 • Efekt zabiegu może być krótkotrwały, jeśli nie zaczniesz prawidłowo jeść i nie pijesz wystarczającej ilości wody dziennie.
 • Konieczność powtórzenia serii zabiegów po 6 miesiącach.
 • Możliwość powstawania siniaków (tylko, jeśli ktoś ma predyspozycje).
 • Działanie moczopędne, wskazuje, że zabieg działa, ale nie wszyscy czują się przez to komfortowo.

 

Urządzenie Zemits Sisley ma 28 kanałów, trzy poziomy intensywności działania i opcją ustawień ręcznych do indywidualnych potrzeb klienta. Masaż próżniowy na tym urządzeniu może być robiony na całe ciało i na wybrane partie. Ma też wysoka moc ciśnienia, prosty i zrozumiały wybór ustawień w przenośnym bloku sterowania oraz małą wagę. Zabiegi z Zemits Sisley są w pełni bezbolesne i skutkują szybkim i długotrwałym efektem.

 

 

 

Ręce kosmetologa w odróżnieniu od innych zabiegów przewidujących masaż są wolne – możesz jednocześnie nakładać maseczkę lub robić delikatny masaż na twarz, zarabiając więcej i zachęcając klientów do kolejnych wizyt w Twoim salonie.

 

Przeczytaj nasze najnowsze artykuły:  

 1. Kompleksowe Podejście Do Terapii Typu Twarzy Zde formowanej

 2. Redakcja Testuje: TOP Metody Do Odchudzania

 3. Rodzaje Starzenia Się: Jak Wybrać Właściwy Program Zabiegów Anti-Age

 4. Co Będzie Popularne W Kosmetologii W 2020