Showroom w Warszawie

Oddzwonimy!Podaj swoje dane, a nasi doradcy skontaktuje się z Toba w najbliższym czasie.

Redakcja testuje: TOP metody do odchudzania

Po zimowych świętach i zbędnych kilogramach my, dziewczyny, chcemy jak najszybciej powrócić do formy. Ale zazwyczaj po świętach mamy dużo spraw i prawie nie mamy wolnego czasu dla siebie. Dlatego z koleżankami postanowiłyśmy wypróbować najpopularniejsze metody aparatowe do odchudzania, ponieważ takie metody pozwalają osiągnąć dobre rezultaty dużo szybciej, szczególnie w połączeniu ze zdrowym odżywianiem i aktywnością fizyczną.

 

Przetestowałyśmy trzy najpopularniejsze technologie pielęgnacyjne, które już po jednym zabiegu pomagają istotnie zmniejszyć obwody ciała.

 

 

 1. PRESOTERAPIA

Zacznijmy od naszej kontent-menedżerki Darii. Ona wybrała zabieg do aparatowego drenażu limfatycznego, czyli presoterapię.

Nazwa metody zawiera samo sedno: presoterapia jest leczeniem za pomocą ciśnienia, czyli stymulacją sprężonym powietrzem. Do przeprowadzenia zabiegu jest stosowany specjalistyczny kombinezon, składający się z komór, w które za pomocą kompresorów jest pompowane powietrze. Funkcjonowaniem kompresorów steruje komputer. W zależności od wybranego programu urządzenie nadmuchuje i zdmuchuje poszczególne części kombinezonu, w taki sposób masując ciało klienta. Kombinezon do presoterapii posiada buty do masażu nóg, rękawice, oraz sekcję do brzuchu i pleców.

Są też kombinezony do przeprowadzania zabiegu na całe ciało lub wybrane partie (na przykład, same buty do kolan). Im więcej osobnych komór ma kombinezon, tym lepiej, ponieważ każdą z części można osobno zdmuchiwać i nadmuchiwać, co czyni masaż bardziej dokładnym i precyzyjnym. Większość zabiegów do modelowania sylwetki (na przykład, kawitacja, elektro- i kriolipoliza, lifting RF i inne) przewiduje obowiązkowe przeprowadzenie drenażu limfatycznego.

 

Daria wybrała zabieg presoterapii. Przeprowadzamy ją z urządzeniem Zemits Sisley.

 

Wskazania do presoterapii:

 • obrzęki kończyn dolnych
 • zlokalizowany nadmiar tkanki tłuszczowej lub nadwaga
 • cellulit
 • obniżony turgor skóry.

  

Przed i po zabiegu kosmetolożka dokonała pomiaru obwodów ciała naszej modelki, żeby porównać wyniki. Przed zabiegiem obwód talii naszej modelki wynosił 71 cm.

Przed zabiegiem obwód talii naszej modelki wynosił 71 cm.

 

Rozpoczynamy zabieg. Najpierw nasza modelka została “zapakowana” w kombinezon do presoterapii, w komory którego jest pompowane powietrze tworzące ciśnienie na ciało. Po tym kosmetolog wybiera odpowiednie ustawienia robocze i w ciągu 40 minut przeprowadza zabieg. W trakcie zabiegu po prostu odpoczywasz. 

 

Efekt po jednym zabiegu z Zemits Sisley - minus 1,5 cm.

 

Standardowy kurs masażu próżniowego zawiera 10-15 zabiegów przeprowadzanych 2-3 razy w tygodniu. Za pół roku można powtórzyć kurs zabiegowy.

 

Daria opowiedziała o swoim wrażeniu od presoterapii:

"Zabieg presoterapii bardzo mi się podobał! Nawet nie spodziewałam się, że jest tak świetnym, bo na początku, jak się położyłam, poczułam ciśnienie i nawet się obawiałam, że będzie bolało. Ale urządzenie po kolei zdmuchuje i nadmuchuje komory, co jest bardzo przyjemne. I po zabiegu już odczuwam, że nie mam obrzęku nóg, nawet czuję się lżejsza. Jak zauważyliśmy z pomiarów, zniknęło 1,5 cm, i to po jednym tylko zabiegu. Teraz na pewno mam przejść cały kurs zabiegowyс."

 

 

 1. KAWITACJA ULTRADŹWIĘKOWA

 

Dalej ― nasza menedżerka SMM Maria. Dla niej przeprowadziliśmy zabieg kawitacji ultradźwiękowej, bo ona ma trochę zbędnych kilo i chciałaby ich się pozbyć.Dla Marii przeprowadziliśmy zabieg kawitacji ultradźwiękowej. W tym celu wybraliśmy urządzenie Zemits Abigon o dodatkowej funkcji liftingu RF.

 

Dla Marii przeprowadziliśmy zabieg kawitacji ultradźwiękowej. W tym celu wybraliśmy urządzenie Zemits Abigon o dodatkowej funkcji liftingu RF

 

Kawitacja ultradźwiękowa jest jednym z najpopularniejszych zabiegów do modelowania sylwetki. Polega na wpływie ultradźwięków o niskiej częstotliwości na komórki tłuszczowe i efekcie kawitacji ― czyli kształtowania się mikrobąbelków. Te bąbelki rosną i wypychają zawartość komórek tłuszczowych w przestrzeń międzykomórkową, z kolei różnica ciśnienia powoduje niszczenie adipocytów. Żeby osiągnąć maksymalny efekt, należy po zabiegu kawitacji stosować metody do drenażu limfatycznego: presoterapię, masaż, lifting RF

 

Wskazania do kawitacji

 • wyraźna “skórka pomarańczowa”
 • stały nadmiar tłuszczu w partii brzucha, boków, pleców i innych miejscach problematycznych
 • tłuszczaki różnego pochodzenia
 • nieudana liposukcja (konieczność usuwania mankamentów po operacji).

 

 

Przed zabiegiem zmierzyliśmy obwody ud, żeby porównać wyniki. Maria ma 57 cm.

 

Przed zabiegiem użyliśmy Chlorheksydyny i nanieśliśmy żel przewodzący. Po tym wybraliśmy niezbędne ustawienia i rozpoczęliśmy zabieg. Po kawitacji w celu drenażu limfatycznego przeprowadziliśmy dla naszej modelki masaż rolkowo-próżniowy z urządzeniem Zemits Shape 6.0. 

 

Wyniki Marii po zabiegu z Zemits Abigon: -2 cm w obwodzie uda.

 

Do osiągnięcia trwałego i oczywistego efektu zazwyczaj przeprowadza się 4-6 zabiegów.

 

Maria podzieliła się wrażeniami po kawitacji:

"Zabieg był zupełnie bezbolesny. Jedyne co ― słyszałam ultradźwięki, coś podobnego do dźwięku świerszcza. Po tym przeprowadzono masaż rolkowo-próżniowy. Trochę bolało, ale efekt jest tego wart ― minus 2 cm. Jestem zadowolona!"

  

 1. MASAŻ ROLKOWO-PRÓŻNIOWY Z RF-PODGRZEWANIEM CIAŁA

Jako ostatnia metody aparatowe wypróbowała nasza brand-menedżerka Inna. Zgodziła się na przeprowadzenie zabiegu z nowoczesnym urządzeniem Zemits Bionexis.

 

 Jako ostatnia metody aparatowe wypróbowała nasza brand-menedżerka Inna. Zgodziła się na przeprowadzenie zabiegu z nowoczesnym urządzeniem Zemits Bionexis.

 

Wyjątkowość tego urządzenia polega na tym, że jedna głowica łączy od razu 5 metod: masaż próżniowy do drenażu limfatycznego, masaż mechaniczny do rozbijania tkanki tłuszczowej, lifting RF do uruchomienia procesów produkcji nowych komórek kolagenu i ujędrniania skóry, podczerwień do nasycania komórek tlenem i terapię LED, również aktywizującą kolagen. Dla Inny przeprowadzono zabieg masażu próżniowego.

 

Masaż próżniowy

Jest najbardziej skuteczną metodą do próżniowego drenażu limfatycznego i wpływu na komórki i tkankę łączną. Dzięki innowacyjnej głowicy obniża się siła tarcia i osiąga się maksymalny wpływ na skórę i podskórną tkankę tłuszczową.

Masaż próżniowy ma niektóre przeciwwskazania, jednak gdy się takich przeciwwskazań nie ma, zabieg jest zalecany dla wszystkich. Bardzo pozytywnie wpływa na kondycję skóry i ma wyraźny efekt kosmetyczny, ponadto masaż leczniczy wspomaga normalizację funkcjonowania układu krążenia i aktywizację przepływu chłonki. Dla niektórych pacjentów masaż próżniowy jest szczególnie korzystny, ma następujące wskazania:

 

 • leczenie cellulitu i usuwanie tkanki tłuszczowej w różnych partiach ciała;
 • usuwanie blizn;
 • leczenie różnych rodzajów osteochondrozy;
 • zaburzenia układu krążenia;
 • niska odporność;
 • początkowe stadium żylaków

 

 

Będziemy przeprowadzać zabieg w partii ud.Na początku, jak przy pozostałych zabiegach, robimy pomiary. Obwód uda Inny to 56 cm. 

 

 Przed rozpoczęciem zabiegu kosmetolog nanosi na skórę olejek do masażu i wybiera ustawienia robocze. Zabieg trwa 40 minut.

 

Efekt po jednym zabiegu z Zemits Bionexis: - 1 cm w obwodzie uda.

 

Zazwyczaj do osiągnięcia widocznych efektów przeprowadza się mininalnie 5, a najlepiej 8-10 zabiegów.

 

 

Inna opowiedziała o swoich wrażeniach po zabiegu masażu próżniowego:

"Zabieg z Bionexis, albo masaż rolkowo-próżniowy bardzo mi się podobał! Oczywiście, wcześniej próbowałam podobne zabiegi. W ciele jest odczuwane ciepło, dość mocne, i wpływ próżni, także to jest nieco podobne do masażu ręcznego, ale robiony jest rolkami. Koniecznie skorzystam z tego zabiegu ponownie!"

 

 Przeczytaj nasze najnowsze artykuły:  

 1. Jak Pozbyć Się Cellulitu – Najskuteczniejsze Metody
 2. Rodzaje Starzenia Się: Jak Wybrać Właściwy Program Zabiegów Anti-Age
 3. Kawitacja I Presoterapia – Dlaczego To Najlepsze Rozwiązanie Do Odchudzania
 4. Odchudzanie Bez Wysiłku – Czy To Możliwe? Jak Działa Presoterapia
 5. Szybkie I Bezbolesne Odmładzanie Skóry: Czym Jest Lifting RF