Oddzwonimy!Podaj swoje dane, a nasi doradcy skontaktuje się z Toba w najbliższym czasie.

Szybkie i bezbolesne odmładzanie skóry: czym jest lifting RF

Czym jest lifting RF

Na czym polega metoda

Lifting RF do ciała

Przeciwwskazania i alternatywy

Rodzaje liftingu RF

Jak przebiega zabieg

 

Czym jest lifting RF

Lifting radiofalami jest w ostatnich latach jednym z najpopularniejszych zabiegów. Za pomocą liftingu RF można usunąć drobne zmarszczki, ujędrnić, rozjaśnić skórę i poprawić jej koloryt. Najlepiej przeprowadzać kurs zabiegowy z 6-15 zabiegów. W efekcie można otrzymać odmłodzoną skórę, niczym po operacji plastycznej. Przy czym bez blizn, bólu, długiego okresu regeneracji.

 

Zaletą liftingu RF jest to, że metodę można (i należy!) stosować nie tylko do rozwiązania już zaistniałych estetycznych problemów skóry, ale jako zabieg profilaktyczny. 

 

Oczywiście, liftingu RF nie można uważać za stuprocentową alternatywę dla odmładzania chirurgicznego – nie może usunąć zaawansowanej ptozy czy głębokich zmarszczek wiekowych. Ale widoczne odmłodzenie skóry i poprawa owalu twarzy są oczekiwanym efektem liftingu RF.

 

PORÓWNAJESZ:

 

Na czym polega metoda

Metoda polega na zdolności impulsów elektromagnetycznych o określonych znaczeniach do podgrzewania tkanki łącznej. W wyniku włókna elastyny i kolagenu, “rozciągnięte”, takie, które straciły pierwotny kształt, ponownie się “sprężają”. Oprócz tego, szybkie krótkotrwałe podgrzanie komórek jest odbierane przez organizm jako stres, wskutek czego dochodzi do produkcji nowych komórek. Zwiotczałe tkanki się ujędrniają, w skórze uruchamiane są naturalne programy odmładzające.

Oprócz efektu liftingującego wpływ radiofal na tkankę łączną wywołuje lipolizę RF, czyli lokalne zniszczenie podskórnych komórek tłuszczowych. Dlatego twarz po zabiegu RF staje się bardziej wyrazista:

Stosowanie liftingu RF jest możliwe nie tylko do twarzy, ale też do ciała. 

 

Lifting RF do ciała

  

 

Najlepsze efekty mają programy:

  1. terapia mikroprądami + lifting RF
  2. kawitacja + lifting RF (przy czym lifting RF może być przeprowadzany zarówno przed, jak i po kawitacji)
  3. lipoliza+ lifting RF
  4. lifting RF + masaż próżniowy lub rolkowo-próżniowy

Lifting radiofalami w połączeniu z kawitacją w 6-10 zabiegów potrafi istotnie zmniejszyć obwody ciała. Lifting RF wyróżnia się tym, że jednocześnie rozmiękcza tkankę łączną i ułatwia niszczenie komórek tłuszczowych, ujędrnia skórę, czyli może pokonać nawet fałdy na plecach i zwisający brzuch-”fartuszek”. 

Metoda służy:

 

Najlepszą opcją dla kosmetologa są urządzenia łączące w sobie kawitację i lifting RF. Zajmują mniej miejsca, niż dwa osobne urządzenia, przeprowadzanie kompleksu zabiegów jest dużo wygodniejsze – przecież użytkuje się to samo urządzenie w ciągu całego cyklu, nie trzeba dźwigać różnych urządzeń po salonie. Przykładem udanych rozwiązań do liftingu RF i kawitacji są:

  • Zemits Statur Pro - bardziej doskonały model łączący kawitację i lifting RF. Do liftingu RF są przewidziane dwie głowice: bipolarna do twarzy i multipolarna do większych partii ciała.
  • Zemits Abigon - TOP sprzedaży 2019 roku, mający w sobie lifting radiofalami i kawitację ultradźwiękową. Szeroka głowica do kawitacji pozwala na oszczędzanie czasu przy dużych obszarach ciała, dwa typy końcówek do liftingu RF zapewniają komfortowe zabiegi do twarzy, ciała, szyi i strefy dekoltu.

 

 

Przeciwwskazania i alternatywy

Lifting RF nie jest zalecany przy ciężkich chorobach serca i naczyń krwionośnych, układu nerwowego i zaburzeniach metabolizmu. Posiadanie metalowych implantów w strefie poddawanej zabiegowi jest także zakazane, ponieważ pod wpływem impulsów elektromagnetycznych metal może się mocno podgrzewać i nawet poparzyć sąsiednie tkanki. Chodzi przede wszystkim o kosmetologiczne “złote nici” i metalowe implanty dentystyczne oraz miedziane i srebrne wkładki domaciczne (przy zabiegach na brzuch). U klientów mających metalowe korony zębowe zabieg zazwyczaj przebiega normalnie i nie powoduje żadnych skutków ubocznych. Nie zaleca się przeprowadzania zabiegów podgrzewających skórę dla klientów, mających rumieniec. 

 

Schorzenia onkologiczne i autoimmunologiczne, zaawansowany stopień nadciśnienia, otwarte rany (egzemy, wrzody) na skórze w strefie poddawanej zabiegowi, ciąża i okres laktacji – to wszystko jest przeciwwskazanie do przeprowadzania liftingu RF.

 

Rodzaje liftingu RF

  1. Monopolarny. Pierwszy, który się pojawił i najmocniejszy pod względem siły wpływu. Podczas zabiegu monopolarnego liftingu RF tkanki mogą się podgrzewać do  50-60℃, skóra jest podgrzewana na wybranej głębokości. Do skóry wrażliwej i delikatnej (wokół oczu i ust) ten typ nie jest stosowany. 
  2. Bipolarny. Podczas zabiegu ładunek dwóch elektrod roboczych się zmienia, dzięki czemu tkanki są mniej mocno podgrzewane. 
  3. Tripolarny (multipolarny). W procesie uczestniczy kilka elektrod, których polarność jest ciągle zmieniana. To najnowszy i najbardziej delikatny sposób, który można stosować w każdej partii. Temperatura podgrzewania tkanek podczas zabiegu multipolarnego liftingu RF nie przekracza 40-45℃.

 

Jak przebiega zabieg

Przed rozpoczęciem zabiegu skóra jest dobrze oczyszczana i osuszana. Mężczyznom należy się pogolić. Na strefę planowanego zabiegi nanosi się żel przewodzący do elektroterapii kontaktowej. Dopuszczane jest też stosowanie środków kosmetycznych nadających się do podgrzewania i zdolnych do zachowania swoich właściwości pod wpływem impulsów elektromagnetycznych, chociaż dużo efektywniejsze jest wprowadzanie kosmetyków za pomocą innych metod – terapii ultradźwiękowej, elektroporacji i innych.

 

Na początku zabiegu należy stosować minimalną intensywność impulsów i stopniowo ją podwyższać co 20-30 sekund. Im wyższa siła wpływu, tym szybciej głowica ma się poruszać po skórze.

 

Nie wolno zatrzymywać jej w miejscu – to może spowodować poparzenia. Należy poruszać się według linii masażu aż skóra się dobrze podgrzeje. Obowiązkowo powiedz klientowi o tym, że nie może występować bólu lub odczucia zbyt silnego podgrzewania – w razie, gdy to wystąpi, należy natychmiast zmniejszyć ilość impulsów. 

Po tym, jak cała powierzchnia zostanie poddana zabiegowi, resztki żelu przewodzącego są usuwane ze skóry, nanosi się maseczkę (kojącą, odżywiającą, nawilżającą) i krem według typu skóry.

 

 

 

Ponieważ lifting RF jest najczęściej stosowany w połączeniu z innymi zabiegami, do użytku profesjonalnego najlepiej pasują urządzenia wielofunkcyjne do liftingu RF. Na przykład, seria Verstand:

Kombajny Verstand 8.1 są dostępne w dwóch opcjach obudowy i zawierają 8 najpopularniejszych metod, które łatwo się łączą ze sobą, tworząc ok. 30 możliwych kompleksów zabiegowych.

Zemits Meister - kolejna opcja premium-kombajnu, zdolnego do pełnego zabezpieczenia pracy kosmetologa.

Zemits Lillie  pasują dla początkujących, którzy nie są jeszcze przygotowani na większe inwestycje w zakup sprzętu. 

 

 

Zaletą liftingu RF jest to, że można do skutecznie przeprowadzać samodzielnie, w warunkach domowych. Jasne, że przed zabiegiem należy dobrze przestudiować metodę i protokoły zabiegowe (klienci NewFace otrzymują darmowy kurs szkoleniowy do każdego zakupionego urządzenia). Najlepiej mieć asystenta (lub asystentkę) – można sobie robić zabiegi na przemian. Ale przy odpowiednim przygotowaniu można sobie poradzić samodzielnie. 

 

Do użytku domowego najlepiej kupić urządzenie do liftingu RF w małej obudowie. Dużą zaletą dla nieprofesjonalisty będą automatyczne programy – z nimi ryzyko nieumyślnego uszkodzenia skóry w wyniku złego wyboru intensywności będzie minimalne. 

 

 

 Osobne urządzenia świetnie pasują dla profesjonalnych kosmetologów, którzy już mają wyposażony gabinet i chcą uzupełnić listę usług w wybraną metodę, oraz dla tych, kto z jakichś powodów preferuje mono-urządzenia. W serii Zemits jest dwie opcje urządzeń monofunkcyjnych do liftingu RF:

Ta opcja raczej jest przewidziana na zabiegi do twarzy, szyi i strefy dekoltu, ma małe i wygodne głowice o małej średnicy do niedużych partii. Można je również stosować do ciała, ale do profesjonalnych zabiegów na większe obszary ciała będzie dużo wygodniej stosować urządzenia adaptowane właśnie do zabiegów na ciało (o dużej średnicy głowic).