Showroom w Warszawie

Oddzwonimy!Podaj swoje dane, a nasi doradcy skontaktuje się z Toba w najbliższym czasie.

TOP-3 wiosenne zabiegi na ciało

Z czym się Tobie kojarzy wiosna? Zadaj to pytanie swoim znajomym, a najczęstszą odpowiedzią będzie ― z odrodzeniem, świeżością, młodością. Wiosna jako nowy cykl życia pobudzający chęć rozwoju i wzrostu. I mimo, że ludzie nieco się oddalili od przyrody, naturalne dążenie do wiosennej odnowy jednak pozostało. Jakie przykłady? Bardzo proste: pokażcie mi kobietę, która z nadejściem wiosny nie zaczyna się zastanawiać nad koniecznością zmiany lub poprawy wyglądu.

I każdy kosmetolog bądź też właściciel salonu urody jest po prostu zobowiązany do tego, by wykorzystać te chwile z maksymalną korzyścią dla siebie i klienta.

 

Dlaczego należy podkreślić wyjątkowość specjalistycznych zabiegów na wiosnę?

Ułożyłam dla Was najważniejsze argumenty na to, że od połowy lutego należy rozpocząć przygotowanie ― swoje, jak i klientów ― do spotkania z najbardziej czułą i romantyczną porą roku:

1. Zmiana pogody, aktywizacja promieni słonecznych, “zmęczenie” skóry po zimie ― zmiana warunków nowego sezonu wymaga przestrzegania nowych zasad pielęgnacji skóry twarzy i ciała. Klienci nie zawsze wiedzą, jak należy korygować elementy swojej beauty-rutyny w zależności od pory roku. Powiedz, na co mają zwrócić uwagę, pomóż odświeżyć pielęgnacyjną kosmetyczkę, naucz stosowania kilku metod najprostszego automasażu. W efekcie klient ma bardziej świeży i zadbany wygląd, a Ty podniesiesz własną reputację w oczach klienta. Oprócz tego, prawidłowa pielęgnacja domowa utrwala i nasila efekty po zabiegach salonowych ― klienci zauważą i docenią jakość Twojej pracy. A to oznacza, że będą do Ciebie powracać. Lojalny klient jest jednocześnie źródłem stałego dochodu a żywą (i darmową!) reklamą Twoich zabiegów. Nieźle, co? Szczególnie biorąc pod uwagę, że nie wymaga to od Ciebie żadnego wysiłku.

 

 

2. Zbliża się sezon plażowy! Nieważne, jak popularny jest ruch body positive (między innymi, w żaden sposób nie zaprzeczający dążeniu do dbania o swój wygląd) ― tłumy chętnych zrzucenia zbędnej wagi co rok na kilka miesięcy przed latem okupują siłownie, gabinety kosmetyczne i salony masażu. Nie przegap okazji pomóc ludziom nie bez zysku dla Ciebie ― zaproponuj zniżki lub oferty promocyjne dla koleżanek na kursy zabiegów do kawitacji, masażu rolkowo-próżniowego, presoterapii lub innych zabiegów modelujących i wyszczuplających. Jeśli jeszcze nie masz urządzeń do modelowania sylwetki ― oto najlepszy czas, by uzupełnić swój sprzęt.

 

3. Wszyscy lubią nowości. Nawet najlepszy i najskuteczniejszy zabieg z czasem zaczyna się nudzić ― klienci lubią coś nowego. Pobudź ich zainteresowanie, tworząc nowe kompleksy zabiegowe:

 • kawitacja + body wrapping + presoterapia;
 • lifting RF + masaż rolkowo-próżniowy + aromaterapia;
 • orzeźwiający gommage lub scrubbing + kawitacja + drenaż limfatyczny.

Stosuj sprawdzone połączenia i twórz własne oryginalne rozwiązania na podstawie sprzętu, który masz w swoim salonie oraz umiejętności kosmetologów.

 

 

Jakie metody kosmetyczne będą najbardziej popularne na wiosnę 2020?

Żeby zrozumieć, na jakie metody warto postawić w nowym sezonie, przeprowadziliśmy analizę danych statystycznych ostatnich sezonów i nowości w branży, które się pojawiły na ostatnich targach tematycznych. Doszliśmy do następującego wniosku: popularność lipolizy akustycznej (kawitacji) w ciągu ostatnich trzech sezonów wzrosła o 63% ― oto nasz numer jeden. Drugim punktem jest presoterapia ― zabieg, który można stosować do modelowania sylwetki bądź w celach leczniczo-profilaktycznych. Trójkę liderów dopełnia masaż rolkowo-próżniowy ― ta metoda dla najbardziej wytrwałych pozostaje wciąż popularna dzięki niezwykłej skuteczności.

 

 

O ile to są zabiegi aparatowe, skuteczność zabiegu będzie w 40% zależeć od umiejętności kosmetologa, a w 60% ― od jakości wybranego sprzętu. Nie lekceważ kwestii prawidłowego wyboru ― to nie są materiały jednorazowe, których zapas cały czas odnawiasz, będziesz korzystać z urządzenia cały czas w ciągu kilku sezonów.

Szczególnie trudno dokonać wyboru, gdy jest się początkującym kosmetologiem, chociaż nawet doświadczeni właściciele salonów też tych trudności doświadczają ― wybór modeli, metod i marek nieustannie rośnie, przecież beauty-branża jest jedną z najszybciej rozwijających się dziedzin usługowych. Więc wybrałam dla Was dobre przykłady urządzeń do każdej z topowych wiosennych metod.

 

Kawitacja (lipoliza ultradźwiękowa)

Metoda jest oparta o zdolność fal dźwiękowych o wysokiej częstotliwości do uszkadzania błon komórek tłuszczowych. Płynna zawartość komórki trafia do przestrzeni międzykomórkowej, skąd jest bezpiecznie i szybko wydalana z potokiem limfy. Między innymi, to aktywne krążenie limfy sprawia, że kawitacja ma natychmiast widoczny efekt, a więc zabieg OBOWIĄZKOWO należy uzupełniać w metody, skierowane na pobudzenie drenażu limfatycznego. To może być najprostszy masaż ręczny, jak też metody aparatowe o podobnym przeznaczeniu.

O ile kawitacji nigdy się nie stosuje osobno, lecz zawsze w połączeniu z innymi zabiegami, producenci często łączą kilka metod w jednym urządzeniu. To wygodne zarówno dla właściciela salonu (kupujesz od razu dwa urządzenia, idealnie dopasowanych pod względem funkcji i designu), jak i kosmetologa (nie trzeba przygotowywać i dźwigać po salonie kilku urządzeń ― wszystko, co jest niezbędne, masz pod ręką).

Przykłady urządzeń 2 w 1 (kawitacja + lifting RF):

Zemits Statur Pro to niezawodny “koń pociągowy” o zwiększonej powierzchni głowicy do kawitacji i dwoma rodzajami “paluszkowych” końcówek do liftingu RF (bipolarna do twarzy i multipolarna do ciała);

Zemits Abigon jest trochę droższy, niż poprzednia opcja, wyróżnia go elegancki geometryczny design. W odróżnieniu od pierwszego urządzenia, wszystkie głowice, w tym końcówki do liftingu RF w tym aparacie ― większa do ciała i mniejsza do zabiegów na delikatne partie (twarz, szyja, dekolt) ―   są płaskie.

 

 

Klienci polubią:

 • Zabieg kawitacji jest bezbolesny i nieinwazyjny. Częstotliwość ultradźwięków urządzenia  jest ustawiona w taki sposób, by fale wpływały jedynie na komórki tłuszczowe.
 • Efekt kawitacji jest widoczny już po pierwszym zabiegu (tylko wyobraź, redukcja obwodu do 4 cm!) i za każdym razem staje się jeszcze bardziej wyraźny. Po kursie zabiegowym klient może osiągnąć do -15 cm w obwodach ciała. Prawdziwy WOW-efekt! Tak świetnym efektem i tak krótkim terminie nie owocuje żadna inna metoda.

 

Przy zakupie urządzenia do kawitacji zwróć uwagę na jakość emitera ― do rozbijania tłuszczu będą służyć jedynie fale o częstotliwości 40 kHz. Fale o innej częstotliwości nie zaszkodzą klientowi, ale nie pomogą w usuwaniu tłuszczu. Upewnij się, że współpracujesz z wiarygodnym sprzedawcą i dobrą marką, nie kupuj chińskich no-name’ów, ufając jedynie wychwalającym odom sprzedawcy. Poproś o okazanie pełnego pakietu dokumentacji technicznej i certyfikatów, odwiedź biuro firmy (wiarygodny sprzedawca obowiązkowo będzie go posiadał) i przetestuj urządzenie, tylko po tym dokonaj zakupu. Zresztą, te porady dotyczą nie tylko urządzeń do lipolizy akustycznej ― pamiętaj o nich podczas zakupu każdego sprzętu. 

    

 

Presoterapia

Klasyczny zabieg, łączący mocne efekty uzdrawiające, wysoką skuteczność w modelowaniu sylwetki i niezwykłą zdolność do relaksacji spiętych mięśni. Urządzenie do presoterapii składa się z kompresora dostarczającego powietrze oraz specjalistycznego kombinezonu posiadającego odizolowane od siebie komory, które są po kolei nadmuchiwane i zdmuchiwane, w taki sposób tworząc efekt ściskania poszczególnych partii ciała. Im więcej komór posiada kombinezon, tym rzetelniej urządzenie oddziałuje na każdą strefę (na koszt urządzenia to również wpływa). Kombinezon do presoterapii może zawierać jedną-dwie sekcje (na przykład, uda i łydki) lub obejmować więcej partii ciała (nogi od stóp do pośladków, brzuch i plecy, ręce). 

Przykładem jakościowego urządzenia w przystępnej cenie jest Zemits Sisley - urządzenie o 28 kanałach i 3 trybach wpływu, pozwalające na głębokie zabiegi do całego ciała, od stóp do dłoni.

 

Klienci docenią:

 

 • efekt relaksacji i poczucie lekkości w ciele po zabiegu.
 • presoterapię do nóg można przeprowadzać dla kobiet w ciąży ― to jeden z niewielu zabiegów kosmetycznych, które wolno stosować przyszłym mamom, i przy tym niewątpliwie jeden z najaktualniejszych, przecież podczas ciąży nogi często bolą i obrzękają. Presoterapia pomaga na uczucie ciężkości i jest dobrą profilaktyką na schorzenia naczyń krwionośnych (na przykład, żylaków).

 

   

 

 

Masaż rolkowo-próżniowy

Połączenie wpływu próżniowego i masażu mechanicznego na fałdy skórno-tłuszczowe jest bardzo skuteczne, ale bądźmy uczciwi ― zabieg nie należy do najprzyjemniejszych. Klientom o nadwrażliwości na ból i skłonności do krwiaków niełatwo będzie przejść cały kurs “tortur”, za to w efekcie odmieni się zarówno sylwetka, jak i skóra ― pobudzone krążenie krwi i limfy wygładza skórę, poprawia jej koloryt, istotnie redukuje podskórną tkankę tłuszczową. Masaż rolkowo-próżniowy jest też niewątpliwie wrogiem nr 1 wszystkich zjawisk zastojowych, w tym cellulitu.

Kolejnym, nie tak oczywistym atutem zabiegu jest jej motywacyjny charakter. Przecież nie raz zdarzało się słyszeć, jak podczas zabiegu Twoje klientki obiecują nigdy już nie jeść drożdżówek i ciastek? :) Rzecz jasna, po upływie czasu wspomnienia bladną, jak też osłabia się zdolność do tego, by oprzeć się pokusie dobrze i dużo zjeść, jednak wiele osób daje radę przedłużyć “efekt wychowawczy” na termin, niezbędny do ustalenia nowych nawyków żywieniowych.

Niewątpliwym liderem i prawdziwym tytanem w tym kierunku jest Zemits Bionexis. Potężne urządzenie wolnostojące, posiadające funkcje masażu rolkowo-próżniowego, liftingu RF, LED i podgrzewania tkanek światłem podczerwonym. Cały zestaw do szybkiego “skoku” biznesu na nowy poziom.

 

 

 

Klienci lubią ten zabieg za:

 • sprawdzoną i potwierdzoną skuteczność w korygowaniu sylwetki i poprawie kondycji skóry. Przy tym masaż rolkowo-próżniowy pomaga zarówno na równomierne warstwy tłuszczu podskórnego, jak też tłuszczowe “pułapki”, odporne na wpływ ćwiczeń lub zmianę diety.
 • zdolność do redukowania widocznych i odczuwalnych w dotyku nierówności na skórze ― po kursie masażu rolkowo-próżniowego blizny i rozstępy nie tylko będą mniej zauważalne wizualnie, ale też prawie nieodczuwalne w dotyku.

 

    

 

Jak widzisz, topową trójkę stanowią metody skierowane przede wszystkim na modelowanie sylwetki i aktywizację lokalnego metabolizmu (krążenia krwi i limfy), jednak każda z nich jest wyjątkowa: kawitacja dla wrażliwych i delikatnych, presoterapia do pożytecznego relaksu i masaż rolkowo-próżniowy dla zwolenników zasady “piękno wymaga poświęceń”.

 

 

Wszystkie metody już udowodniły swoją skuteczność i świetnie pasują do tworzenia kompleksów kosmetycznych. Śmiało uzupełniaj je w maseczki i wrappingi, aromaterapię i chromoterapię, scruby i brushingi, lifting RF i elektrostymulację ― lista się ogranicza jedynie wyposażeniem technicznym Twojego salonu i zakresem umiejętności kosmetologów. Spotkajmy wiosnę w pełni przygotowani, by cieszyć naszych klientów i rozwijać swój biznes.

 

 

 Przeczytaj nasze najnowsze artykuły:  

 1. Kompleksowe Podejście Do Terapii Typu Twarzy Zde formowanej
 2. Redakcja Testuje: TOP Metody Do Odchudzania
 3. Rodzaje Starzenia Się: Jak Wybrać Właściwy Program Zabiegów Anti-Age
 4. Co Będzie Popularne W Kosmetologii W 2020