Showroom w Warszawie

Oddzwonimy!Podaj swoje dane, a nasi doradcy skontaktuje się z Toba w najbliższym czasie.

Wyjaśniamy: dlaczego nie działa pielęgnacja Anti Age

Czy spotkaliście się z sytuacją, gdy chwalone popularne zabiegi nie skutkowały oczekiwanym efektem? Przestrzegasz rygorystyczne protokołu zabiegowego, wybierasz skuteczne kosmetyki, ale efekt jest znikomy? W wyniku czego klient odchodzi rozczarowany, kosmetolog zaś nie rozumie ― dlaczego u innych działa, a u niego nie?

Poniekąd przyczyną porażki mogą być nieoczywiste na pierwszy rzut oka szczegóły. Najczęstsze błędy sprowadzające skuteczność do zera spotykamy w zabiegach anti-age. Dziś porozmawiamy na ten właśnie temat.

 

    

Brak pielęgnacji kompleksowej. Tak, znowu mówimy o konieczności systematycznego podejścia do rozwiązywania problemów. Każdy problem klienta ― czy to sucha, pozbawiona jędrności skóra, czy cienie pod oczami ― można rozwiązać szybciej i skuteczniej stosując taktykę “wszechstronnego ataku”. Tu ważną rolę odgrywają normalizacja snu, zdrowa dieta, jak też ogólnie dążenie do zdrowszego trybu życia i rezygnacja z nałogów - chociażby częściowa, poprawa pielęgnacji domowej, i rzecz jasna, metody kosmetologii aparatowej. Przy czym zabiegi w salonie też należy przeprowadzać kompleksowo. Dzięki takiemu połączeniu osiągniemy efekt synergii ― skuteczność stosowanych środków jednocześnie przekracza skuteczność każdego środka stosowanego osobno

 

Przy tym należy zadbać o właściwy wybór każdego z czynników kompleksu, żeby maksymalnie podnieść skuteczność każdego elementu. Na szczęście, producenci urządzeń kosmetycznych zadbali o nas i projektują kombajny, które załatwiają wszystkie potrzeby cery dojrzałej. Na przykład, seria Zemits Verstand składa się z kilku urządzeń do oczyszczania i odmładzania skóry. Na te właśnie zabiegi jest największe zapotrzebowanie niezależnie od sezonu.

 

 

Klientom spodoba się:

 • stylowy design urządzeń;
 • bezbolesność zabiegów;
 • certyfikaty jakości FDA, СЕ;
 • wysoka skuteczność metod.

 

Kosmetolodzy docenią:

 • małe wymiary urządzenia;
 • wysoka moc aparatu;
 • uniwersalność metod co do sezonu ― funkcje urządzenia będą aktualne przez cały rok, nie zaś okazjonalnie;
 • możliwość tworzenia kompleksowych zabiegów dopasowanych do indywidualnych potrzeb każdego klienta.

 

Właścicielom salonów odpowiada:

 • opcja kupna na raty;
 • gwarancja na urządzenie na 2 lata;
 • darmowe szkolenia dla kosmetologów;
 • wsparcie marketingowe (zestaw gotowych materiałów do promowania biznesu).

 

 

 

Dodatkowym atutem tej serii są małe wymiary urządzeń. W odróżnieniu od kombajnów stacjonarnych, miniaturowe Verstandy zajmują bardzo mało miejsca, przy tym zachowując wysoką wydajność i skuteczność zabiegów. Wszystkie funkcje dostępne w kombajnach, dobrze się łączą ze sobą. Można więc tworzyć własne kompleksy zabiegowe na podstawie potrzeb każdego klienta.

Jeśli Twój salon jest już w pełni wyposażony i nie zamierzasz zmieniać bazy technicznej, ale brakuje Ci 1-2 metod ― zwróć uwagę na mono-urządzenia. Na przykład, Zemits Klein RF 2.0 ― profesjonalne urządzenie do liftingu RF o dwóch typach głowic (bipolarnej i multipolarnej). Zemits Klein Meso pozwala na przeprowadzenie mezoterapii bezigłowej (elektroporacji) do ciała i twarzy, Zemits Hydroluxx zapewni możliwość przeprowadzania peelingu wodnego i mezoterapii tlenowej, Zemits Adrinox uzupełni asortyment Twoich usług w terapię mikroprądami (urządzenie ma 3 rodzaje par głowic do zabiegów na różne partie ciała).

 

Jak więc prawidłowo łączyć zabiegi? Zebraliśmy dla Ciebie sprawdzone połączenia metod, które działają w parze dużo lepiej, niż pojedynczo:

 • lifting RF + biorewitalizacja
 • lifting RF + mezoterapia (najlepiej stosować nowoczesne metody bezigłowe: mezoterapię tlenową, próżniową bądź elektroporację)
 • odmładzanie laserowe + elektroporacja
 • odmładzanie IPL + biorewitalizacja
 • mikroprądy + terapia próżniowa

W wielu metodach odmładzających bardzo ważne jest wstępne przygotowanie skóry, więc głębokie oczyszczanie (mikrodermabrazja, peeling wodny lub peeling kawitacyjny) będą dobrą podstawą do liftingu RF, terapii mikroprądami, maseczek i serum.

 

 


Oczywiste jest to, że starzenie się objawia się nie tak samo u wszystkich. Dla kogoś zmiany wiekowe skutkują nadmiernym przetłuszczaniem się skóry, zapaleniami, obrzękami, zwiększeniem objętości podskórnej tkanki tłuszczowej. Ktoś zauważa nadmierną suchość i brak jędrności, przebarwienia i rozszerzone pory. Komuś dolega trądzik różowaty i nadwrażliwość… Ogólnie, problemy mogą być bardzo różne i dziwne by było się spodziewać ich rozwiązania za pomocą tego samego postępowania dla każdego z nich.

 

 

Dlatego pierwsze, co ma zrobić kosmetolog przed rozpoczęciem kursu zabiegowego to rzetelnie zbadać i przeanalizować kondycję skóry klienta, ustalić typ starzenia się cery, a dopiero po tym wybierać “przepis na młodość”.

Kwestię wyboru programu zabiegów odmładzających z uwzględnieniem indywidualnych cech klienta (morfologicznych, histologicznych, dermatologicznych) bardziej szczegółowo omawiamy tu Rodzaje Starzenia Się: Jak Wybrać Właściwy Program Zabiegów Anti-Age i tu Kompleksowe Podejście Do Terapii Typu Twarzy Zdeformowanej.

 

 

Od stosowania nie pasujących do siebie środków pielęgnacyjnych nic dobrego nie będzie, nawet jeśli każdy z tych środków jest świetnej jakości i od sprawdzonego producenta. W lepszym przypadku składniki nie pozwolą sobie na okazanie swojego pozytywnego działania, w gorszym ― będą przyczyną nowych problemów ze skórą i pogorszenia jej kondycji.

 

Po zauważeniu pierwszych oznak starzenia ― kurzych łapek lub fałdy nosowo-wargowej ― wiele klientów udaje się do drogerii i kupują wszystko z napisem “anti-age”. Jasne, że jakościowe kosmetyki to dobry początek, jednak nie warto polegać na samym kremie, jeśli tryb życia jest daleki od ideału, i na twarzy już są widoczne zmarszczki, suchość, nadwrażliwość i przebarwienia. Stosowanie tylko kremu to za mało ― nie da się obejść bez pomocy kosmetologa. Jednak tu na nas też czeka niespodzianka ― tylko dogłębna znajomość procesów chemicznych zachodzących w skórze pozwolą na dopasowanie kompleksu środków kosmetycznych w taki sposób, by składniki nie korelowały się ze sobą. Inaczej, zamiast oczekiwanego odmłodzenia można doprowadzić do skutków ubocznych ― swędzenia, pieczenia, obrzęków ― lub nawet ogólnego pogorszenia kondycji skóry.

 

 

Czego nie wolno łączyć:

 • środków na podstawie kwasów i roztworów solnych;
 • kwasów i retinolu;
 • olejków eterycznych i kwasów;
 • peptydów i kwasów АНА;
 • różnych rodzajów kwasów (na przykład, salicylowego i glikolowego) ― nie wolno stosować nie to, że razem, ale nawet w jednym dniu.
 • aminokwasów i kompleksów proteinowo-witaminowych z witaminą C z innych kosmetyków;
 • cynku / siarki i retinolu;
 • tretynoiny i nadtlenku benzoilu;
 • witamin A i C (formuły do odżywiania skóry z jednoczesnym stosowaniem tych składników są specjalnie projektowane i zazwyczaj nie są najtańsze).

 

Ważne jest też prawidłowe łączenie typów kosmetyków: lekki żel nawilżający po tłustym kremie odżywiającym nie da żadnego efektu. Tak samo nie ma sensu nanosić serum do ujędrniania od razu po zastosowaniu środków regenerujących. Nawet najskuteczniejsze serum nie będzie miało efektu, jeśli go zastosujesz po olejkach oczyszczających. Środki olejowe pozostawiają na skórze błonę, przez którą nie mogą przeniknąć składniki serum. W neutralizacji tego efektu środków oczyszczających pomogą tylko toniki.

 


Najlepszy sposób na to, by nie popełnić błędu ― stosować środki do pielęgnacji z jednej serii lub od jednego producenta. Nawet różne serie tego samego producenta mogą nie współgrać, dlatego uważnie czytaj zawartość formulacji przed uzupełnieniem swojego zestawu kosmetyków.

 

 

 

Oczekiwania na szybkie efekty w pielęgnacji anti-age z reguły się nie spełniają. Rozpoczynając walkę ze starzeniem, należy pamiętać, że to długotrwały i skomplikowany proces. Nie ma żartów ― jest to przeciwstawienie się naturze! Kilka zabiegów może pokazać, na ile klient jest podatny na ten rodzaj działania, jednak nie da się osiągnąć długotrwałego efektu bez serii zabiegowej

Nie spiesz się zmniejszyć zmarszczki z twarzy klienta już po pierwszym zabiegu. Nieważne, czy stosujesz metody bezigłowe czy wprowadzasz wypełniacze: konsekwentność, brak pośpiechu, regularność ― oto trzy przykazania skutecznego kompleksu odmładzającego.

 

Pamiętaj: nie da się starzenia w pełni zatrzymać lub zawiesić. Ale za pomocą nowoczesnej kosmetologii aparatowej i prawidłowego kompleksowego podejścia młodość da się przedłużyć i zachować świeży promienny wygląd na długie lata.

 

Przeczytaj nasze najnowsze artykuły:  

 1. Kompleksowe Podejście Do Terapii Typu Twarzy Zde formowanej

 2. Redakcja Testuje: TOP Metody Do Odchudzania

 3. Rodzaje Starzenia Się: Jak Wybrać Właściwy Program Zabiegów Anti-Age

 4. Co Będzie Popularne W Kosmetologii W 2020