not valid E-mail address
Incorrect Password

Oddzwonimy!Podaj swoje dane, a nasi doradcy skontaktuje się z Toba w najbliższym czasie.

Lampa na podczerwień

Towary kategorii Lampa na podczerwień:

Podczerwień pomimo, że nie jest widzialna dla ludzkiego oka, jest odczuwalna w postaci ciepła. Wytłumaczyć to można w prosty sposób – kiedy promień IR pada na dany obiekt jego energia jest absorbowana w tym miejscu i zamieniana w ciepło.

Promieniowanie podczerwone, które pada na ludzką skórę zostaje w części odbite, pozostała część natomiast zostaje wchłonięta i zamieniona w ciepło. Efekt emisji podczerwieni zależy od tego, jak głęboko penetrowana jest nasza skóra. Długość penetracji fal zależy natomiast od grubości skóry oraz długości fali. Im krótsza fala, tym większa penetracja.

 Ludzka skóra składa się z trzech warstw:

  • Epidermy, czyli warstwy wierzchniej, której grubość mierzy około 0,5 mm,
  • Corium i Subcutis liczące łącznie około 1,5 mm grubości.

Jeżeli większa część fali podczerwieni absorbowana jest przez epidermę, wówczas pojawić się może ból, chyba że poziom promieniowania jest naprawdę niski. Emisja tego typu nie jest odpowiednia do intensywnego, terapeutycznego zastosowania. Może być jednak wykorzystana jako ogrzewacz zapewniający komfort i relaks.

Promienie krótkofalowe są w stanie łatwiej dotrzeć do głębiej położonych tkanek.

Obserwujemy wówczas następujące zjawiska:

  • Ciepło wytwarzane jest na większej powierzchni skóry, dzięki czemu większa ilość energii jest dostarczona w głąb skóry przed osiągnięciem granicy bólu,
  • Z ogólnej ilość zaabsorbowanego promieniowania dużo większy procent osiąga te obszary, którym ciepło jest najbardziej potrzebne,
  • Ciepło wytworzone w głębszych warstwach skóry jest wykorzystane w bardziej efektywny sposób, ze względu na powiększone w tychże warstwach naczynia krwionośne.
  • Za sprawą krótkofalowych promieni powiększony zostaje przepływ krwi i limfy, co bez wątpienia jest korzystne dla procesu gojenia.

 Lampy o krótkofalowej radiacji mają szerokie zastosowanie w celach terapeutycznych. Stosuje się je w leczeniu reumatyzmu, przeziębień, lumbago, nerwobóli, bólów mięśni. Lampy te odnajdują zastosowanie także w sporcie i fizjoterapii.

 Lampa na podczerwień dla relaksu i komfortu:

Powszechnie znany jest fakt, że ciepło pomaga w zrelaksowaniu się. Ciepło w znakomity sposób pozwala nam się uspokoić, wyciszyć i przede wszystkim odpocząć. Nie ma nic milszego niż zimowy wieczór z kubkiem ciepłego napoju, no i z lampą na podczerwień właśnie!

Podczerwień ma liczne zastosowania, bowiem wykorzystuje się ją nawet w ocieplaniu powierzchniowym i przestrzennym, najczęściej w miejscach gdzie ludzie są lekko ubrani, a aktywność ich ciała jest niska.

Przykładami takich miejsc są chociażby pomieszczenia, w których wykonuje się badania lekarskie, masaże sportowe, masaże fizjoterapeutyczne czy opalanie. Powszechnym jest stosowanie w solariach poza lampami UV również lamp na podczerwień.

Podczerwień, a suszenie włosów

Co ciekawe, podczerwień nie pozostała również obojętna dla technik pielęgnacji włosów, a dokładniej dla ich suszenia w salonach fryzjerskich i gabinetach piękności.

Możliwe jest zastosowanie podczerwieni zamiast lub w dodatku do konwencjonalnych suszarek, wykorzystujących ciepłe powietrze. Tak użyta podczerwień nadaje się do różnych fryzur takich jak: trwała, włosy farbowane czy rozjaśniane. Urządzenia działające na podczerwień posiadają liczne zalety, takie jak chociażby:

  • Ograniczony w porównaniu do suszarek konwencjonalnych stopień hałasu, możliwe prowadzenie rozmowy w trakcie suszenia włosów przy pomocy urządzenia wykorzystującego podczerwień,
  • Lepsze zachowanie fryzury, ze względu na brak niepotrzebnych zawirowań powietrza,
  • Łatwa zmiana temperatury, w zależności od dostarczonej mocy, co umożliwia kontrolowanie ogrzewania w sposób ciągły, a nie stopniowany.