Cellulit to słowo, które sprawia, że co druga kobieta budzi się zlana zimnym potem. Jest to oczywiście przesadzone, ale możemy śmiało stwierdzić,, że jest to problem estetyczny,z którym borykają się kobiety.
"Pomarańczowa skórka" może pojawić się u każdego, bez względu na wagę i budowę ciała.
Więc co to jest? Dlaczego się pojawia? Jakie czynniki na to wpływają? I najważniejsze: Jak poradzić sobie z tym problemem? Na te pytania odpowiadamy dzisiaj.
Cellulit nie pojawia się znikąd. Zgrubienia te wskazują na zaburzenia w procesach komórkowych tkanki tłuszczowej. Zazwyczaj komórka odprowadza odpady metaboliczne do limfy, a pobiera składniki odżywcze i tlen. Jeśli jednak układ limfatyczny zaczyna szwankować, komórki tłuszczowe nie tylko nie wydalają odpadów, ale zaczynają gromadzić toksyny i płyny. Przez to nagromadzenie rosną i zaczynają uciskać tkankę łączną.
Ponieważ tkanka łączna u kobiet ma strukturę prążkową (w przeciwieństwie do struktury siatkowej u mężczyzn), nie jest w stanie tak skutecznie utrzymać komórek tłuszczowych dlatego wystają one na zewnątrz. Stąd widzoczne grudki i nierówności skóry.
Co stymuluje pojawienie się cellulitu? Czynników jest wiele, zarówno bezpośrednie jak i pośrednie, ale poniżej przedstawiamy główne z nich:
Presoterapia to technologia, która stała się największym wrogiem cellulitu, ponieważ w największym stopniu oddziałuje na układ limfatyczny. Masaż sprężonym powietrzem aktywuje krążenie krwi i procesy metaboliczne na poziomie komórkowym. Wszystkie tkanki i narządy otrzymują dużą ilość tlenu i składników odżywczych. Nadmiar płynów i toksyn opuszcza organizm. To jest właśnie to, czego potrzebujemy, aby pozbyć się cellulitu.
W przeciwieństwie do innych zabiegów kosmetycznych, presoterapię możemy wykonać prawie każdemu.. Nawet klienci z początkowymi stadiami żylaków poddają się temu zabiegowi w celach zapobiegawczych. Głównym i bardzo ścisłym wyjątkiem są choroby nowotworowe.
Poza tym presoterapia doskonale sprawdza się w połączeniu z innymi zabiegami antycellulitowymi. Przy wyborze urządzenia do presoterapii bardzo ważne jest zwrócenie uwagi na ilość komór w kombinezonie.
Na przykład Zemits Sisley 2.0 posiada 24 komorowy kombinezon. Kolejną zaletą tego urządzenia jest to, że można nie korzystać z całego kombinezonu, ale tylko z jego części - na przykład można wyłączyć masaż ramion i pleców, a przeprowadzić zabieg tylko na nogach. W ten sposób można zróżnicować zakres usług i zaoferować klientom zarówno zabiegi budżetowe, jak i luksusowe. Jakie są jego inne cechy:
Jeśli chcesz walczyć z cellulitem na wysokim poziomie, Demeter 2.0 to idealny wybór dla Twoich klientów. Urządzenie to wyróżnia się na tle innych modeli pod względem funkcjonalności, ponieważ posiada aż 44 komorowy kombinezon! Oznacza to, że pokrywa całe ciało, więc każda jego część może odczuwać ściskanie: ramiona - 16 kanałów, talia - 4 kanały, nogi - 24 kanały. W ten sposób urządzenie opracowuje wszystkie niezbędne partii ciała, zwłaszcza obszary stagnacji limfy.
Urządzenie posiada również 4 poziomy intensywności ucisku: 120 mmHg (niski), 160 mmHg (umiarkowany), 200 mmHg (wysoki), 240 mmHg (maksymalny) oraz 5 trybów pracy:
Kompleksowy zestaw do zwalczania cellulitu i skutecznego modelowania sylwetki!
Przypominamy, że wszystkie nasze urządzenia można sprawdzić podczas darmowego pokazu. Nasz certyfikowany Kosmetolog odpowie na wszystkie Twoje pytania, zaprezentuje funkcje urządzenia i przeprowadzi zabieg na Tobie lub modelce.