Oddzwonimy!Podaj swoje dane, a nasi doradcy skontaktuje się z Toba w najbliższym czasie.

Terapia mikroprądami zamiast botoksu?

 

 

Współczesnych metod do odmładzania twarzy jest multum. Jednak większość zabiegów tego rodzaju jest ma dość wysoki poziom ryzyka, ponieważ przewidują one stosowanie metod chirurgicznych lub agresywny wpływ na skórę, skierowany na uruchomienie wewnętrznych procesów regeneracyjnych. Natomiast wybór metod o minimalnym poziomie inwazyjności jest dużo biedniejszy. Najpopularniejsze metody to mezoterapia bezigłowa (elektroporacja), lifting RF i terapia mikroprądami. O tej ostatniej metodzie opowiemy bardziej szczegółowo.

 

Czym są mikroprądy?

Terapia mikroprądami lub elektryczna stymulacja mięśniowo-nerwowa jest bezinwazyjną metodą fizjoterapeutyczną polegającą na wpływie bardzo słabych prądów impulsowych w zakresie od 10 do 600 mkA. W odróżnieniu od ładunków o wyższych natężeniu, wytwarzających się między elektrodami i omijających uszkodzone komórki, impulsy mikroprądów przenikają w głąb starych i uszkodzonych komórek mięśni i naskórka oraz regenerują ich potencjał elektryczny.

 

 

Mikroprądy w kosmetologii są stosowane do leczenia skurczów mięśni, kuperozy, tonizacji naczyń krwionośnych, aktywizacji krążenia krwi i limfy, usuwania obrzęków, aktywizacji naturalnych procesów odmładzania się skóry, liftingu cery i mięśni, do usuwania drobnych rozstępów i blizn, normalizacji produkcji sebum, redukcji rozszerzonych porów, oraz do pielęgnacji skóry o wysokim stopniu wrażliwości.  Stosowanie mikroprądów do ciała pomaga pozbyć się objawów cellulitu, zredukować rozstępy, ujędrnić skórę zwiotczałą wskutek szybkiego odchudzenia się lub zmian wiekowych.

 

Wynik wszystkiego po pierwszej procedurze:

 

Komu pasuje terapia mikroprądami i czy ma przeciwwskazania?

Terapia mikroprądami do twarzy nie ma ograniczeń wiekowych. Można ją stosować jako osobną metodę kosmetyczną lub łączyć z innymi rodzajami zabiegów kosmetologicznych: masażami, maseczkami, peelingami itd. Nierzadko terapia mikroprądami jest stosowana do rehabilitacji po inwazyjnych zabiegach, takich jak mikrodermabrazja, laserowe szlifowanie, peelingi chemiczne.

 

Na czas zabiegu należy zdjąć biżuterię metalową, w tym kolczyki do piercingu (jeśli znajdują się  w strefie lub w pobliżu strefy poddawanej zabiegowi).

W przypadku gdy klient bierze medykamenty, przed rozpoczęciem kursu zabiegowego należy skonsultować się z lekarzem.

 

Jak wygląda zabieg?

 

1. W pierwszej kolejności kosmetolog przeprowadza diagnostykę w celu dopasowania indywidualnego programu.

Na przykład, do usuwania drobnych zmarszczek na suchej skórze mikroprądy powinny mieć wpływ powierzchniowy, do korygowania owalu twarzy należy poddać wpływowi mięśnie mimiczne, w przypadku menopauzalnego starzenia się skóry i obrzęków należy stymulować drenaż limfatyczny. Przed rozpoczęciem pracy kosmetolog oczyszcza skórę klienta, usuwa kosmetyki i zanieczyszczenia. Na skórę nanosi się żel do zimnej hydratacji (albo przeprowadza się waporyzację, jeśli klient nie ma do niej przeciwwskazań). To pomaga nawilżyć naskórek i podwyższa zdolność komórek do przeprowadzania impulsów elektrycznych. Ten etap jest wyjątkowo ważny w przypadku skóry bardzo suchej i zwiotczałej, a także grubej i szorstkiej.

2. Następnie na skórę poddawaną zabiegowi nanosi się żel przewodzący lub inny płyn do zabiegów elektroterapeutycznych.

Przed rozpoczęciem zabiegu można też nanieść na skórę serum żelowe lub inny środek kosmetyczny odporny na wpływ impulsów elektrycznych. Należy pamiętać, że olejowe (tłuste) środki niewystarczająco dobrze przeprowadzają impulsy elektryczne i będą obniżać skuteczność zabiegu. Dlatego do terapii mikroprądami są stosowane tylko środki przewodzące wodne lub żelowe. Nie można też dopuszczać wysychania skóry pod elektrodami, ponieważ to skutkuje obniżeniem zdolności skóry do przeprowadzania impulsów elektrycznych. Oprócz tego, przy pracy “na sucho” klient może odczuwać dyskomfort, normalnie nie występujący podczas zabiegu. Dlatego elektrody należy co jakiś czas nawilżać w trakcie zabiegu. Pacjent może podczas zabiegu odczuwać lekkie nakłuwanie, bólu nie może się natomiast pojawiać. Terapia mikroprądami służy relaksacji, dlatego wiele klientów zasypia podczas zabiegu.

3. Istnieje dwa sposoby na pracę z elektrodami: labilny, gdy kosmetolog powoli przesuwa elektrody po skórze wzdłuż linii do masażu, i stabilny, gdy elektrody są mocowane do skóry na sztywno. Najczęściej stosuje się pierwszą opcję, ona świetnie pasuje do skóry wrażliwej i jest stosowana do skóry wokół oczu.

Metoda stabilna dobrze pasuje do większych partii.

4. Jeden zabieg trwa około 30-60 minut.

5. Po zabiegu kosmetolog nanosi na skórę środek tonizujący lub pielęgnacyjny według typu skóry (krem lub żel).

 

 

Jak dbać o skórę po zabiegu?

Mikroprądy nie uszkadzają skóry, dlatego rehabilitacja i dodatkowa ochrona naskórka nie są wymagane. Wystarczy stosować odpowiedni sposób na domową pielęgnację według tradycyjnego schematu: oczyszczanie, tonizacja, nawilżanie, odżywianie.

 

Należy pamiętać, że terapia mikroprądami podwyższa zdolność skóry do wchłaniania substancji odżywczych, więc po zabiegu lepiej stosować kosmetyki wzbogacone o aktywne składniki. Świetnym efektem owocuje połączenie terapii mikroprądami i kursu maseczek do twarzy.

 

Kiedy czekać na efekty?

Cały kurs zabiegowy to 6-12 zabiegów. Najczęściej terapię mikroprądami stosuje się 2-3 razy w tygodniu, czyli cały kurs potrwa od 2 do 6 tygodni. Wyraźna poprawa kondycji skóry następuje w drugiej połowie kursu.

Po kursie można przeprowadzać zabiegi wspomagające – 1-2 razy w miesiącu.

 

Jakie wybrać urządzenie do terapii mikroprądami?

Po decyzji o kupnie urządzenia do terapii mikroprądami należy przede wszystkim ustalić, czy jest potrzebny osobny aparat czy kombajn wielofunkcyjny. 

Ze względu na przystępną cenę urządzenie byłoby dobrą opcją dla początkujących, którzy mają ograniczone możliwości inwestycyjne.

Monofunkcyjne Urządzenie Do Terapii Mikroprądami I Liftingu ZEMITS Adrinox pasowałby dla tych, kto już ma wyposażony gabinet kosmetyczny i szuka wygodnego i mocnego profesjonalnego urządzenia do uzupełnienia swojej kolekcji.

 

     

 

W zestawie z urządzeniem jest trzy rodzaje końcówek (w tym – do strefy wokół oczu) oraz rękawiczki do mikroprądowego masażu poprawiającego przepływ chłonki w tkankach twarzy i ciała.

Bardzo ważny przy zakupie jest także wybór kontrahenta: należy obowiązkowo sprawdzić certyfikaty jakości i cały zestaw dokumentacji technicznej do urządzenia. Należy również zwracać uwagę na termin gwarancji, ewentualne programy lojalnościowe i opcję zakupu na raty. Zaletą stanie się również showroom, który można odwiedzić razem z pracownikami gabinetu kosmetycznego i osobiście ocenić zalety tego lub innego modelu urządzenia. 

Mądry wybór sprawi, że już niedługo zakres usług Twojego salonu może być uzupełniony w nową i bardzo aktualną metodę anti-age – terapię mikroprądami.

 

 

 

Przeczytaj nasze najnowsze artykuły: 

  1. Jak Pozbyć Się Cellulitu – Najskuteczniejsze Metody
  2. Odnów Skórę Po Lecie
  3. Kawitacja I Presoterapia – Dlaczego To Najlepsze Rozwiązanie Do Odchudzania
  4. Odchudzanie Bez Wysiłku – Czy To Możliwe? Jak Działa Presoterapia
  5. Szybkie I Bezbolesne Odmładzanie Skóry: Czym Jest Lifting RF