Peeling wodny, aqua peeling, mikrodermabrazja wodna, albo po prostu hydrabrazja ― nazywamy ją na różne sposoby.
Jednak skuteczność tego innowacyjnego zabiegu kosmetycznego pozostaje niezwykle wysoka, uniwersalność zaś pozwala na zaspokojenie potrzeb każdej cery, nawet tej najbardziej delikatnej.
Dzisiaj odpowiadamy na zasadnicze pytania ― czym jest zabieg hydrabrazji, jakie problemy skóry rozwiązuje, czym się różni od tradycyjnych metod peelingu i jak osiągnąć najlepsze efekty pielęgnacyjne?
Czym jest hydrabrazja?
Hydrabrazja, jak nam podpowiada kolejna jej nazwa ― “peeling wodny” ― jest zabiegiem złuszczającym i oczyszczającym skórę.
Jest przeprowadzana za pomocą profesjonalnych urządzeń kosmetycznych, których działanie polega na wpływie strumienia wody o wysokim ciśnieniu na górne warstwy naskórka.
- Strumień wody lub roztworu z dodaniem substancji aktywnych dopasowanych do indywidualnych potrzeb cery wykonuje mechaniczne złuszczanie zrogowaciałej warstwy naskórka
- Złuszczone komórki są natychmiast usuwane ze skóry, co istotnie podwyższa higieniczność zabiegu
- Oprócz efektu złuszczającego, płyn pod wysokim ciśnieniem jest częściowo “wtłaczany” w skórę, co owocuje głębokim jej nawilżeniem
- Hydrabrazja jest jednym z najmniej inwazyjnych zabiegów oczyszczających, co w przypadku peelingów do twarzy jest niezwykle istotne, ponieważ wiele osób rezygnuje z analogicznych metod z powodu nadwrażliwości skóry
Przed zabiegiem kosmetolog ocenia stan cery i adaptuje intensywność i czas trwania zabiegu, jak też środki do niego stosowane oraz ilość zabiegów w kursie do potrzeb każdego klienta.
Hydrabrazja ― na co pomaga i jakie ma efekty
Po tę metodą najczęściej sięgają osoby, które chcą głęboko oczyścić skórę, ale z pewnych powodów nie chcą albo nie mogą skorzystać z opcji tradycyjnej mikrodermabrazji lub peelingów chemicznych.
Jakie problemy jest w stanie rozwiązać hydrabrazja?
- rogowacenie się naskórka oraz nierównomierne naturalne złuszczanie obumarłych komórek
- złuszczająca się, sucha cera
- zaskórniki oraz inne zanieczyszczenia górnej warstwy naskórka
- cera o oznakach starzenia
- utrata jędrności skóry
- drobne blizny i inne mankamenty wizualne skóry
- trądzik pospolity oraz blizny potrądzikowe.
Zabieg jest lubiany nie tylko za nieinwazyjność, ale też za widoczne efekty ― już po pierwszym zabiegu skóra wygląda odnowioną i świeżą, po kolejnych zabiegach kursu ten efekt się nasila i utrwala.
Jakie efekty ma hydrabrazja?
- ogólna pielęgnacja cery suchej i szorstkiej
- leczenie oraz profilaktyka trądziku pospolitego
- wygładzenie drobnych i spłycenie głębokich zmarszczek
- nawilżenie odwodnionej cery
- normalizacja produkcji sebum i poprawa kondycji cery tłustej
- usuwanie zaskórników oraz podrażnień
- poprawa kolorytu cery
- wygładzenie i dotlenienie cery
- poprawa elastyczności skóry (efekt długotrwały)
- poprawa zdolności skóry do wchłaniania substancji aktywnych
Oczywiste i nieoczywiste zalety hydrabrazji
Co wyróżnia hydrabrazję spośród innych zabiegów oczyszczających? Dlaczego staje się coraz bardziej popularna?
Jest na to kilka powodów:
- Najbardziej oczywistą zaletą zabiegu jest jego bezbolesność. W odróżnieniu od innych analogicznych metod, w których stosowane jest złuszczanie komórek naskórka za pomocą końcówek ściernych bądź środków chemicznych, hydrabrazja nie wywołuje żadnego dyskomfortu.
- Pasuje do skóry wrażliwej. O ile jedną z cech metody jest nieinwazyjność, zabieg ten jest chętnie wybierany przez osoby o nadwrażliwej cerze skłonnej do podrażnień.
- Całoroczne stosowanie. Hydrabrazja może być wykonywana w każdej porze roku, nawet latem, gdy inne peelingi są przeciwwskazane z powodu ryzyka występowania przebarwień pod wpływem promieni słonecznych.
- Szeroki wachlarz efektów. Hydrabrazja jest zabiegiem naprawdę wielofunkcyjnym: posiada szereg efektów widocznych tuż po zabiegu, jak to nawilżenie i oczyszczenie, oraz efekty długotrwałe, wśród których ― poprawa elastyczności, normalizacja funkcjonowania gruczołów łojowych i ogólne odmłodzenie.
- Zabieg jest uniwersalny, w szerokim znaczeniu tego pojęcia. Pasuje do każdego typu skóry, potrafi rozwiązać najbardziej rozpowszechnione problemy kosmetyczne i nie ma skutków ubocznych.
Hydrabrazja posiada jeszcze jedną zaletę, o której zapewne wiedzą kosmetolodzy ― metoda jest świetną podstawą do przeprowadzenia innych zabiegów pielęgnacyjnych, które mogą poprawić i nasilić jej efekty.
Z czym najlepiej łączyć hydrabrazję, żeby osiągnąc najlepsze rezultaty? Odkrywamy tajemnicę poniżej.
Moc symbiozy ― hydrabrazja a zabiegi towarzyszące
Oczyszczona, nawilżona i dotleniona cera po zabiegu hydrabrazji jest niezwykle podatna na wpływ innych metod pielęgnacyjnych. Właściwie dobrane połączenie zabiegów sprawi, że klient będzie wręcz zachwycony ― bo oprócz standardowych efektów po peelingu można też osiągnąć dodatkowe wspaniałe rezultaty.
- Hydrabrazja istotnie poprawia zdolność skóry do wchłaniania substancji odżywczych. Po usunięciu zrogowaciałej warstwy naskórka następuje najlepszy moment na wtłaczanie serum lub innych środków kosmetycznych ― poprzez oczyszczone pory elementy te trafią do głębszych warstw skóry właściwej, co istotnie podwyższy ich skuteczność.
Dlatego hydrabrazję można śmiało łączyć z infuzją, elektroporacją, mezoterapią igłową i innymi analogicznymi metodami.
Najbardziej odpowiednim wyborem będzie infuzja tlenowa ― tak samo nieinwazyjna, jak hydrabrazja, potrafi wzbogacić skórę w różnorodne elementy bez bólu, dyskomfortu i podrażnień.
- Hydrabrazja odmładza. Tak, jednym z długotrwałych efektów tego zabiegu jest właśnie odmładzanie ― przy prawidłowo zaplanowanym kursie zabiegowym można się spodziewać naprawdę dobrych wyników. Dlatego hydrabrazja może być stosowana w programach anti-age i łączona z liftingiem. Najpopularniejszą metodą do ujędrniania skóry jest obecnie lifting RF, a więc w terapii cery dojrzałej najlepiej się sprawdzi połączenie tej właśnie metody z peelingiem wodnym.
- Nie tylko woda, ale też wodór. Hydrabrazja często idzie w parze z peelingiem wodorowym ― jest to odmiana peelingu wodnego, w której stosowane są cząsteczki wodoru. Ten rodzaj zabiegu jest skierowany przede wszystkim na odmładzanie, ponieważ wodór potrafi przenikać w głębokie struktury skóry i eliminować wolne rodniki. Po takim zabiegu skóra jest odświeżona, jędrna, promienna i najbardziej otwarta na inne wpływy kosmetyczne i lecznicze.
Nowostki rynku ― urządzenia do hydrabrazji
W nawiązaniu do poprzedniego ustępu ― najlepiej, gdyby sprzęt taki zapewniał różnorodne efekty pielęgnacyjne. Dlatego niezwykłą popularnością cieszą się ostatnio urządzenia wielofunkcyjne ― kombajny kosmetyczne.
Hydrabrazja jako podstawowa metoda terapeutyczna występuje w kilku udanych nowościach z branży beauty:
1. Urządzenie HydroLuxx w pełni wykorzystuje podwyższoną zdolność skóry do wchłaniania środków kosmetycznych po zabiegu hydrabrazji ― jako jedna z nieinwazyjnych metod do wtłaczania substancji aktywnych, infuzja (albo mezoterapia) tlenowa będzie najbardziej odpowiednim “towarzystwem” dla hydrabrazji.
2. Kombajn kosmetyczny Eau Sante posiada aż sześć funkcji zdolnych odmienić stan skóry. Oprócz hydrabrazji dostępne są tutaj peeling ultradźwiękowy, lifting RF, mezoterapia tlenowa, terapia ultradźwiękowa i krioterapia. Te metody są podstawą salonowej pielęgnacji twarzy i potrafią rozwiązać najróżniejsze problemy skórne. Każda z metod świetnie się łączy z pozostałymi i nasila ich efekty. Kosmetolog może układać wyjątkowe programy zabiegowe dostosowane do potrzeb każdego klienta.
Przeczytaj nasze najnowsze artykuły:
-
-
-
-