Showroom w Warszawie

Oddzwonimy!Podaj swoje dane, a nasi doradcy skontaktuje się z Toba w najbliższym czasie.

Presoterapia jako efektywny sposób walki z cellulitem

Cellulit – od tego słowa co druga klientka salonu kosmetycznego budzi się zlana zimnym potem... To oczywiście przesada, ale tak się złożyło, że jest to głównie damski problem estetyczny.

 

Każda kobieta jest narażona na znienawidzoną „skórkę pomarańczową”, niezależnie od masy i budowy ciała.

 

Co to jest? Dlaczego się pojawia? Jakie czynniki na to wpływają? A co najważniejsze: jak sobie z tym problemem poradzić? Dziś Zemits odpowiada na te pytania.

 

Cellulit: co to jest i dlaczego się pojawia?

Cellulit nie bierze się znikąd. Te guzki wskazują na naruszenie procesów komórkowych tkanki tłuszczowej. W normalnym stanie komórka uwalnia „odpady” do limfy i pobiera składniki odżywcze oraz tlen. Ale jeśli układ limfatyczny nie działa jak należy, komórki tłuszczowe nie tylko nie wydalają metabolitów, ale także zaczynają gromadzić toksyny i wodę – komórki rosną i zaczynają naciskać na tkankę łączną.

A ponieważ u kobiet tkanka łączna ma strukturę prążkowaną (w przeciwieństwie do męskiej struktury – siatkowatej), nie może ona tak skutecznie pomieścić komórek tłuszczowych, więc one zaczynają „wystawać” na zewnątrz, co sprawia, że widzimy guzki i nierówności.

Co stymuluje pojawianie się cellulitu? Istnieje wiele czynników, które wpływają na ten proces zarówno bezpośrednio, jak i pośrednio, oto najważniejsze z nich:

 • Zła dieta. Nadmiar słonych / pikantnych / wędzonych potraw / słodyczy - zatrzymuje to wodę w organizmie, co prowadzi do obrzęków i zaburzeń wewnętrznego mikrokrążenia organizmu.
 • Zaburzenia hormonalne.
 • Naruszenie metabolizmu białek.
 • Choroby tarczycy.

I jeśli ostatnie trzy punkty wymagają badania lekarskiego i są czynnikami, na które dana osoba nie ma bezpośredniego wpływu, to codzienną rutynę i dietę ustalamy sobie sami. Hipodynamia to główny problem współczesnego człowieka. W uproszczeniu jest to siedzący tryb życia, tryb pracy przewidujący siedzenie bez przerwy, mało chodzenia i brak sportu. Najczęściej to ten ostatni powód wpływa na pojawienie się cellulitu.

 

Stadia cellulitu: od pierwszego do czwartego

Wyróżniamy 4 stopnie rozwoju cellulitu, definiowane w zależności od wyglądu skóry oraz procesów wewnętrznych:

 1. Pierwszy stopień. Guzki nie są widoczne w stanie normalnym, skóra jest gładka. Lekki obrzęk tkanek jest spowodowany stagnacją w układzie limfatycznym. Obrzęk, opuchlizna i utrata jędrności.
 2. Drugi stopień. Tutaj układ żylny nie ma czasu na wydalanie wody, którą należy usunąć. Tkanka tłuszczowa powiększa się ze względu na zakłócenie procesów lipolizy w organizmie. Powiększone komórki tłuszczowe zakłócają pracę naczyń krwionośnych, utrudniając przepływ limfy i krążenie krwi w tkankach. Wychodzi błędne koło naruszeń. Tutaj guzki są już widoczne na skórze, wgniecenia utrzymują się przez dłuższy czas.
 3. Trzeci stopień. Tkanka łączna rośnie i gęstnieje, otaczając komórki tłuszczowe i uniemożliwiając im udział w procesach metabolicznych. Takie „sklejone” komórki tłuszczowe tworzą mikroguzki. Zewnętrznie wybrzuszenia i wgłębienia są widoczne nawet na rozluźnionej skórze, obserwowane są też utrata jędrności i wiotkość.
 4. Czwarty stopień. Tutaj cellulit powoduje nie tylko dyskomfort psychiczny, ale także fizyczny. Skóra w tych obszarach zmienia kolor i temperaturę, dochodzi do zaniku mięśni.

Co oferuje nam kosmetologia, aby rozwiązać ten niby prosty, ale jednocześnie złożony problem?

 

Presoterapia VS Cellulit: maksymalny drenaż limfatyczny

Presoterapia to technologia, która stała się głównym wrogiem cellulitu, ponieważ dotyczy przede wszystkim układu limfatycznego. Masaż impulsowo-uciskowy aktywuje krążenie krwi i procesy metaboliczne na poziomie komórkowym. Wszystkie tkanki i narządy otrzymują dużo tlenu i składników odżywczych. Nadmiar wody i toksyny opuszczają organizm. Tego właśnie potrzebujemy, aby pozbyć się cellulitu.

W przeciwieństwie do innych technik kosmetycznych, presoterapia jest dozwolona prawie dla każdego. Nawet klienci z początkowym stadium żylaków poddają się temu zabiegowi profilaktycznemu. Głównym i bardzo rygorystycznym wyjątkiem jest onkologia.

Dodatkowo presoterapia świetnie sprawdza się w połączeniu z innymi zabiegami antycellulitowymi. Przy wyborze urządzenia do presoterapii bardzo ważne jest zwrócenie uwagi na ilość kanałów – czyli ilość autonomicznych sekcji.

Przykładowo, Zemits Sisley 2.0 ma 24 kanały. Zaletą tego urządzenia jest również to, że można korzystać nie z całego kombinezonu, a tylko z jego części - np. wyłączyć masaż rąk i pleców, a masować tylko nogi. Dzięki temu możesz urozmaicić zakres usług i zaoferować klientom zarówno opcje budżetowe, jak i luksusowe zabiegi. Jakie są jego inne cechy:

 • 4 poziomy intensywności, które zadowolą nawet najbardziej wrażliwych klientów.
 • Prosty i zrozumiały interfejs.
 • Najnowszy system chłodzenia, który przedłuża żywotność urządzenia i chroni je przed przegrzaniem.
 • Stylowy kombinezon, który wpasuje się w każde wnętrze.

A jeśli chcesz walczyć z cellulitem na poziomie Pro, model Demeter 2.0 jest idealny dla Twoich klientów. To urządzenie wyprzedza wszelkie inne modele pod względem funkcjonalności, bo ma aż 44 kanały. Oznacza to, że kombinezon obejmuje całe ciało tak, aby każda część mogła wyczuć proces kompresji: ręce i ramiona – 16 kanałów, talia – 4 kanały, nogi – 24 kanały. W ten sposób system działa jakościowo we wszystkich niezbędnych obszarach, zwłaszcza w strefach zastoju limfatycznego.

Posiada również 4 poziomy intensywności: 120 mm Hg (niski), 160 mm Hg (umiarkowany), 200 mm Hg (wysoki), 240 mm Hg (maksymalny) oraz 5 trybów pracy:

 • Tryb A. Nadaje się do poprawy krążenia limfatycznego, zapobiegania żylakom, rozluźniania mięśni i łagodzenia zmęczenia.
 • Tryby B, E. Terapia cellulitu.
 • Tryb C. Poprawia krążenie krwi, spala nadmiar tłuszczu oraz usuwa nadmiar wody i toksyn.
 • Tryb D. Zapewnia aktywny efekt drenażu limfatycznego, zmniejsza obrzęki, usuwa toksyny.

Oto pełny zestaw do walki z cellulitem i modelowania sylwetki!

Przypominamy, że wszystkie nasze urządzenia można przetestować w ramach  darmowego test-drive’u. Nasi certyfikowani kosmetolodzy odpowiedzą na wszystkie pytania, pokażą Ci funkcjonalność i przeprowadzą zabieg na Tobie lub modelce.

 

Przeczytaj nasze najnowsze artykuły: