Rodzaje oczyszczania skóry, co najlepiej zastosować?
Oczyszczanie skóry jest podstawowym krokiem w rytuale pielęgnacji. Jeśli jest wykonywane prawidłowo daje nam wiele korzyści, takich jak: usunięcie zrogowaciałej warstwy naskórka, dogłębnie oczyszczone pory, zapobiega przedwczesnemu starzeniu się, utracie jędrności, poprawia koloryt skóry, nadaje jej blasku oraz redukuje trądzik i inne przewlekłe stany zapalne.
Oczyszczanie twarzy w gabinecie kosmetycznym ma za zadanie oddziaływać na najgłębsze warstwy naskórka, do których nie mamy możliwości dostać się w domowych warunkach. Dlatego taka procedura jest niezbędna dla każdego, kto chce przedłużyć młodość swojej skóry.
Najważniejsze jest, aby metodę oczyszczania wybrać indywidualnie dla każdego klienta.
Oto przykłady oczyszczania skóry:
- Ultradźwiękowej. Ultradźwięki delikatnie oddziaływują na skórę, wykonują mikromasaż, który odbywa się równolegle do ruchu wytwarzanej fali. Poprawia on procesy metaboliczne w skórze. Ta procedura jest delikatna, nie powoduje zaczerwienienia i podrażnienia, dlatego jest doskonała dla skóry wrażliwej. Jednocześnie ma jeden minus ー płytsze oczyszczanie w porównaniu do innych metod. Taki peeling jest wystarczający jako zabieg zapobiegający wypryskom i blokowaniu porów. Ważne jest, aby pamiętać, że im suchsza skóra, tym rzadziej należy powtarzać zabieg. Przenośny peeling kawitacyjny Zemits Skin Expert doskonale sprawdzi się przy samodzielnej pielęgnacji domowej i może być również używany w mobilnych salonach kosmetycznych.
- Mechaniczne oczyszczanie twarzy - klasyczny sposób oczyszczania zanieczyszczonej skóry. Głównym atutem jest dokładność i czysta skóra bez zaskórników. Minusami są: zaczerwienienie, mocne podrażnienie skóry, względna bolesność, obrzęk. Jeśli klientka ma trądzik to do całkowitego oczyszczenia potrzebnych będzie kilka zabiegów. Nie zaleca się nadużywania oczyszczania mechanicznego twarzy w przypadku, gdy klient ma trądzik różowaty i rozszerzone naczynia włosowate (teleangiektazje). W takich przypadkach należy użyć łagodnych metod oczyszczania. Oczyszczanie mechaniczne jest również dość długim i nieprzyjemnym procesem. Taki zabieg lepiej zaplanować przed weekendem, aby dać skórze czas do regeneracji. Po oczyszczaniu mechanicznym zaleca się, aby nie wykonywać makijażu i nie używać produktów do pielęgnacji z alkoholem lub kwasami AHA, aż skóra całkowicie się zagoi.
- Hydropeeling próżniowy - łączy naraz lekkie złuszczanie kwasem i oczyszczanie porów. Brak efektów ubocznych i okresu regeneracji. Nie ma nieprzyjemnych odczuć, ból podczas zabiegu nie występuje. Oprócz oczyszczenia, podczas zabiegu skóra jest nasycona tlenem, zwiększa się jej elastyczność. Jest odpowiedni do każdego rodzaju skóry, nawet najbardziej wrażliwej. Ma minimalną liczbę przeciwwskazań, jest dozwolony dla kobiet w ciąży i karmiących piersią. Polecamy zwrócić uwagę na Urządzenie do mezoterapii tlenowej i hydrodermabrazji Zemits HydroLuxx. Dzięki niemu możesz przeprowadzić hydrabrazję u każdej klientki.
- Oczyszczanie chemiczne - w tym przypadku odbywa się za pomocą preparatów kosmetycznych zawierających specjalne enzymy lub kwasy. Jednak ten rodzaj oczyszczania ma kilka minusów:
- niewskazane dla właścicieli wrażliwej i bardzo cienkiej skóry;
- wysokie prawdopodobieństwo wystąpienia alergii;
- nieprzyjemne uczucie pieczenia podczas zabiegu;
- długi okres rehabilitacji;
- sezonowość;
- ryzyko pigmentacji.
Częstotliwość zabiegów kwasami zależy od indywidualnych cech skóry klienta.
Oprócz oczyszczania w salonie, ważnym zadaniem kosmetyczki jest nauczanie klienta, aby prawidłowo dbać o skórę w domu, tak aby wszystkie Twoje wysiłki nie poszły na marne. Pielęgnacja domowa powinna być codzienna, dwa razy dziennie (rano i wieczorem).
Etapy oczyszczania skóry w domu:
- Usuń tusz do rzęs i szminkę za pomocą płynu micelarnego i płatka kosmetycznego, następnie użyj mleczka do demakijażu twarzy. Środki te rozpuszczają kosmetyki kolorowe i oczyszczają skórę z zanieczyszczeń. Tłuszczowa konsystencja dobrze rozpuszcza zanieczyszczenia oraz makijaż, delikatnie złuszcza martwe komórki naskórka (środki te można zastąpić olejem hydrofilowym).
- Zastosuj środek do mycia twarzy (pianka lub żel), który usuwa resztki makijażu oraz poprzednie produkty, zanieczyszczenia na powierzchni skóry, bakterie, a także pomoże wypłukać już rozpuszczone sebum, kończąc etap łagodnego złuszczania. Ważnym jest, aby mycie odbyło się wodą o temperaturze pokojowej, a nie gorącą. Woda, której temperatura jest wyższa niż 40 stopni, niszczy ochronny płaszcz hydrolipidowy, wywołuje suchość i podrażnienie skóry.
Jeśli używasz płynu micelarnego do usuwania makijażu, ważne jest, aby spłukać go wodą. Zawiera środek powierzchniowo czynny i jest stworzony tylko po to, aby delikatnie usunąć makijaż, kurz i brud, który nagromadził się na skórze w ciągu dnia. Po płynie micelarnym wymagane jest dodatkowe oczyszczanie skóry za pomocą wody i środka myjącego dobranego do rodzaju skóry.
- Osusz wilgotną skórę chusteczką lub czystym ręcznikiem (należy go wymieniać co dwa dni, aby zapobiec rozwojowi bakterii).
- Po umyciu zastosuj tonik dopasowany do rodzaj skóry. Tonizacja jest końcowym procesem oczyszczania. Ponadto tonik normalizuje równowagę pH skóry, zmiękcza, zmniejsza pory. Niektóre toniki mogą zawierać składniki neutralizujące działanie szkodliwych bakterii i drobnoustrojów. Uwaga: tonik do skóry suchej i normalnej nie powinien zawierać alkoholu.
- Raz lub dwa razy w tygodniu (w zależności od stanu skóry) powinno się wykonać maskę oczyszczającą dopasowaną do rodzaju skóry na bazie glinki, enzymów lub kwasów AHA, które dogłębnie oczyszczają, usuwają martwe komórki, promują odnowę komórek, łagodzą stany zapalne i mają lekki efekt rozjaśniający.
Pamiętaj, że jedynym sposobem na zachowanie piękna skóry przez wiele lat jest regularna, systematyczna pielęgnacja.
Przeczytaj nasze najnowsze artykuły:
-
-
-
-