Współczesna kosmetologia oferuje wiele sposobów profesjonalnego modelowania sylwetki. Po dokonaniu właściwego wyboru możliwe jest wyeliminowanie prawie wszystkich mankamentów Twojej figury w dość krótkim czasie. W tym artykule dowiesz się wszystkiego o liposukcji ultradźwiękowej - innowacyjnej metodzie aparaturowej, która bezwzględnie niszczy nadmiar tłuszczu!
Zasada działania urządzeń do kawitacji polega na stosowaniu zjawiska fizycznego o tej samej nazwie – kawitacji. Kawitacja ultradźwiękowa to zdolność fal ultradźwięku o niskiej częstotliwości do wytwarzania w płynie bąbelków próżniowych. O ile w komórkach tłuszczowych mieści się woda oraz trójglicerydy kwasów tłuszczowych, ten efekt w pełni się sprawdza. Dotykając błon komórek tłuszczowych bąbelki próżniowe pękają i uszkadzają błony komórkowe. Wskutek tego zawartość komórki wylewa się w przestrzeń międzykomórkową, skąd jest bezboleśnie i bezpiecznie wydalana przez układ chłonny organizmu. Po jednym zabiegu kawitacji klient może się pozbyć do 4 centymetrów w obwodach ciała. Potencjał metody jest ogromny, ale warto za wszelką cenę dążyć do rekordowych wskaźników redukcji tkanki tłuszczowej.
Kawitacja jest obecnie najpopularniejszą metodą odchudzania. Wynik kawitacji jest porównywalny do liposukcji, ale wykonuje się go bez znieczulenia lub operacji. Na efekty nie będziesz musiał długo czekać: po pierwszym zabiegu obwód poddawanych zabiegowi partii zmniejszy się o 2-4 cm, skóra stanie się elastyczna, a po 3-4 sesjach problematyczne obszary ciała będą nie do poznania! Bez czasu rekonwalescencji, możesz natychmiast powrócić do codziennych zadań. Po kawitacji na ciele nie pozostają żadne ślady ani blizny. Cellulit znika, skóra jest wygładzona. Praktycznie magia, prawda?
Powierzchnia skóry podczas kawitacji nie jest uszkadzana, nie pozostaje na niej żadnych zaczerwienień lub obrzęków. Metoda pasuje dla kobiet nawet o najbardziej wrażliwej skórze, skłonnej do podrażnień i występowanie krwiaków. Sąsiednie komórki (mięśniowe, nerwowe, komórki krwi i naczynia) także nie są uszkadzane.
Przed zabiegiem użyliśmy Chlorheksydyny i nanieśliśmy żel przewodzący. Po tym wybraliśmy niezbędne ustawienia i rozpoczęliśmy zabieg. Po kawitacji w celu drenażu limfatycznego przeprowadziliśmy dla naszej modelki masaż rolkowo-próżniowy z urządzeniem Zemits Leger.
By w pełni wykorzystać możliwości zabiegu, kawitację należy dopełniać zabiegami do drenażu limfatycznego: presoterapią, masażem, liftingiem RF. Często producenci łączą w urządzeniach odpowiednie funkcje – na przykład, kawitację i lifting RF, jak w ZEMITS Statur Pro czy ZEMITS Abigon. Urządzenie do kawitacji można kupić na raty, obniżając w taki sposób obciążenie swojego budżetu, i od razu zacząć zarabiać. Ogólnie, kilka klientów na miesiąc będą pokrywać regularną ratę, reszta jest Twoim dochodem.
Nazwa metody zawiera samo sedno: presoterapia jest leczeniem za pomocą ciśnienia, czyli stymulacją sprężonym powietrzem. Do przeprowadzenia zabiegu jest stosowany specjalistyczny kombinezon, składający się z komór, w które za pomocą kompresorów jest pompowane powietrze. Funkcjonowaniem kompresorów steruje komputer. W zależności od wybranego programu urządzenie nadmuchuje i zdmuchuje poszczególne części kombinezonu, w taki sposób masując ciało klienta. Kombinezon do presoterapii posiada buty do masażu nóg, rękawice, oraz sekcję do brzuchu i pleców.
Są też kombinezony do przeprowadzania zabiegu na całe ciało lub wybrane partie (na przykład, same buty do kolan). Im więcej osobnych komór ma kombinezon, tym lepiej, ponieważ każdą z części można osobno zdmuchiwać i nadmuchiwać, co czyni masaż bardziej dokładnym i precyzyjnym. Większość zabiegów do modelowania sylwetki (na przykład, kawitacja, elektro- i kriolipoliza, lifting RF i inne) przewiduje obowiązkowe przeprowadzenie drenażu limfatycznego.
Presoterapia wpływa na głębokie warstwy skóry właściwej, naczynia krwionośne i układ limfatyczny. Dzięki prawidłowym i delikatnym ruchom masażu podczas zabiegu następuje normalizacja procesów metabolicznych w ciele, jego oczyszczenie z toksyn. Działanie impulsowe aktywuje krążenie krwi i procesy metaboliczne na poziomie komórkowym. Do wszystkich tkanek i narządów dostarczany jest tlen i składniki odżywcze. Ogólny stan organizmu poprawia się.
Jedna sesja takiego masażu zastępuje kilka zabiegów manualnych. Po kilku sesjach ciało staje się bardziej napięte i szczupłe, a skóra staje się gładka i elastyczna.
Możesz wykonać drenaż limfatyczny w każdym wieku, u mężczyzn i kobiet, a lista przeciwwskazań jest niewielka. Najważniejsze z nich to nowotwory, ponieważ masaż aparaturowy stymuluje wzrost komórek złośliwych, a także nieprawidłowe ciśnienie krwi. Wrażenia po zabiegu są przyjemne, w całym ciele jest przypływ ciepła.
Presoterapia może być stosowana po zabiegu kawitacji. Pełny cykl presoterapii składa się z 10-15 zabiegów z przerwą 2 dni. Codzienne wykonywanie tej procedury jest niewskazane. Jest to przeciążenie dla organizmu przy braku wyraźnego efektu. Wskazane przerwy między sesjami są niezbędne, aby ciało dostosowało się do zmian.
Urządzenie Zemits Sisley ma 28 kanałów, trzy poziomy intensywności działania i opcją ustawień ręcznych do indywidualnych potrzeb klienta. Masaż próżniowy na tym urządzeniu może być robiony na całe ciało i na wybrane partie. Ma też wysoka moc ciśnienia, prosty i zrozumiały wybór ustawień w przenośnym bloku sterowania oraz małą wagę. Zabiegi z Zemits Sisley są w pełni bezbolesne i skutkują szybkim i długotrwałym efektem.
Masaż próżniowy polega na wpływie ujemnego ciśnienia na powierzchnię skóry. Czyli w końcówce głowicy jest sztucznie wytwarzany efekt próżniowy, wskutek czego partia skóry i tkanki podskórnej jest zasysana do środka. Przesuwając głowice po skórze, kosmetolog dokonuje masażu skóry, podskórnej tkanki tłuszczowej i mięśni. Niektóre modele urządzeń do masażu próżniowego, jak na przykład ZEMITS Leger są wyposażone w dodatkowe końcówki do zabiegów na twarz.
W urządzeniach rolkowo-próżniowych wpływ próżni jest nasilany przez rolki mechaniczne o różnych kształtach. Podchwytując fałdę skórno-tłuszczową, rolki dodatkową ją rozgniatają, pogłębiając i nasilając wpływ masażu. Mechaniczny wpływ rolek nasila efekt masażu próżniowego i sięga głębszych warstw tkanki.
Masaż próżniowy, a tym bardziej rolkowo-próżniowy (nawet w najmniej intensywnym trybie) może jest okazać metodą zbyt mocną do bardzo delikatnej, skłonnej do występowania krwiaków i uszkodzeń skóry. Jeśli po zabiegu na skórze klienta pojawiają się duże krwiaki, występują nieprzyjemne odczucia lub ból już podczas zabiegu – koniecznie należy obniżyć moc zasysania próżniowego. Dla pacjentów bardzo wrażliwych najlepiej wybrać inne, bardziej delikatne metody: presoterapię, kawitację, elektroporację ze stosowaniem środków do spalania tłuszczu, lifting RF.
Masaż próżniowy ma niektóre przeciwwskazania, jednak gdy się takich przeciwwskazań nie ma, zabieg jest zalecany dla wszystkich. Bardzo pozytywnie wpływa na kondycję skóry i ma wyraźny efekt kosmetyczny, ponadto masaż leczniczy wspomaga normalizację funkcjonowania układu krążenia i aktywizację przepływu chłonki.